Материалдар / Тақырыбы: "Фонетикадан өткенді қайталау" 5-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Тақырыбы: "Фонетикадан өткенді қайталау" 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
1. Өткен сабақтан алған білімдерін тиянақтайды, талдайды. 2. Оқушылар математикалық тәсілмен фонетикалық талдау жасай алады. 3. Пікірлерін толық айтады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
762
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Шынаргуль Сагиндыковна Мальшубаева

Павлодар қаласы, Қалижан Бекқожин атындағы

12 жалпы орта білім беру мектебінің

қазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі

Күні: Пән: Қазақ тілі Сынып: 5 «Б»

Сабақтың тақырыбы:

Фонетикадан өткенді қайталау

Мақсаты :


Оқушылардың фонетикадан алған білімдерін нығайту, тиянақтау, теориялық білімін практикамен ұштастыру.

Сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру, оқу - білімге деген ынталарын арттыра отырып, сөздік қорын дамыту.

Бірлікке, достыққа, ұжымшылдыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:


1. Өткен сабақтан алған білімдерін тиянақтайды, талдайды.
2. Оқушылар математикалық тәсілмен фонетикалық талдау жасай алады.
3. Пікірлерін толық айтады.

Табыс өлшемі:

Ұжымдасып еңбек ету қалыптасты.

Оқушылар топтық жұмыста, сабақты меңгеруде, шығармашылық жұмыстарда белсенділік танытты.

Бағалау өлшемдерін анықтай білді.

Негізгі ой/ тәсілдеме:

Сабақты меңгеруде барлық оқушылардың белсенділігін арттыру мақсатындағы үлестірме тапсырмалар, орындаған тапсырмаларын талдай білуі, топтық жұмыс арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру.

Оқулық

Қазақ тілі. Авторлары: Г. Қосымова, Ж. Дәулетбекова. Алматы «Атамұра»- 2010ж.

Сабақтың барысы/мұғалім белгілері:

Кезеңдері

Мазмұны

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі;



Дыбыстар арқылы топқа бөлу;

«Мен қандаймын?» тренингі

Әр оқушы өзі туралы есімінің бірінші әріпіне сәйкес бір жақсы қасиетін айтады.

Әліпбидің алғашқы төрт әріпі арқылы топқа бөлінеді. –А –Ә –Б –В


Өздерінің қасиеттерін айтады.



Топқа бөлінеді.








Шар, маркер.


Негізгі бөлім

Өткенді пысық тау

Қызығу

шылы

ғын ояту

Үй тапсырмасын қайталау.

«Мен саған, сен маған» әдісі бойынша топтар сағат тілімен бір-біріне сұрақтар қояды.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.













Түсіну


«Ізден тап» әдісі

І топ: Әр сөз Е, Ж, Қ әріптерінен басталатын үш сөйлем құрау.

ІІ топ: Бірдей әріптен басталатын және аяқталатын сөздер жазу.

ІІІ топ: Құрамында төмендегідей əріптер қатар келген сөздерді
жазу.

а + й + ы = қайық
е + й + і = мейіз
ұ+ й + ы = тұйық

ІV топ: Қатаң дыбыстардан басталатын қазақтың ұлттық киімдерін тауып жазу.

Топпен бірігіп сөйлем құрайды.


Қолда ну







Талдау


1. «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс.

Мәтінге байланысты тапсырма беріледі.

«Әже»

«Сен оны құрметте»

«Нан – қасиетті тағам»

«Өзі кінәлі»

2. «Талда, жауап бер» әдісі

Тақтада талдау жұмысын жүргізу.

-Мұғалім, әдебиет (фонетикалық),

-Оқушыларымыздың (сөз құрамына),

- Айдар әкесімен бірге есік алдында тұрған. (сөйлем мүшесіне)

Оқушылар мәтінмен топта жұмыс жасайды.






Тақтаға шығып орындайды.

Парақша.








Тақта, бор.

Сергіту сәті


«Кім көп есте сақтады?»

Проекторда суреттер 4 секунд көрсетіледі. Оқушылар қаншалықты есте сақтаған суреттердің атауын дәптерге жазады.

Сергіту сәтін орындайды.


Picture 42

Проектор.

Жинақ тау

Ойланады, қорытады

І топ: «Фонетика» сөзіне сөзжұмбақ жасау.

ІІ топ: «Дыбыстар әлеміне хат».

ІІІ топ: «Әліпби» сөзіне ребус құрау.

ІV топ: Метаграмма жазу.

Топпен жұмыс жасайды.

А4 қағаз.

Кері байла ныс


Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.



Бағалау

Өзін-өзі бағалау



Picture 49


Үйге тапсыр ма


Наурыз туралы ойтолғау жазу, өлең шығару.

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады.


Күнделік





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!