Тақырыбы :Гүлдер
Мақсаты: Гүлдер туралы түсінік беру.
Міндеті:
А) Түзету- білімділік: гүлдедің түрін ажырату,гүлдер туралы түсінік беру.
Ә) Түзету-дамытушылық:сөздік қорын молайту, тапсырмалар арқылы ойлау, қабылдау, зейінін дамыту, фонематикалық естуін дамыту,сөйлеу тілінің синтаксистік құрылымын дамыту,байланыстырып сөйлеу тілін дамыту.
Б) Түзету-тәрбиелік: гүлдерді күту,табиғатты аялауға тәрбиелеу.
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Көрнекіліктер: гүлдердің суреттері,презентация, бейне материал.
|
Іс-әрекет кезеңі |
Логопедтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Сәлеметсіңбе? Көңіл-күйің қалай? Сабаққа назар аударту. Жылдың қай мезгілі? |
Сәлеметсізбе! Жақсы. Оқушының жауаптары. |
|
Негізгі бөлім: |
Фонематикалық естуін дамыту: Сөздердегі бірінші дыбысты атау. Газет, Гүлім,гитара,Гүлнар, гүл. Жұмбақ. Қызыл- жасыл көбелек, Ұша алмайды не керек.(Гүл) Гүл туралы тақпақты айтық. Қызыл-жасыл гүл егіп, Баптап, күттік түрлеттік. Қалмасын деп қуарып, Апта сайын суардық. Гүлдендірдік ауланы, Аулада гүл қаулады. Гүлдер жалпы екі топқа бөлінеді. Біріншісі- дала гүлдері. Екіншісі- бөлме гүлдері. Дала гүлдері далада өседі. Оларды жаңбыр суарады. Ал бөлме гүлдерді адамның көмегімен өседі. Олар алуан түрлі болып келеді. Ал бәріміз қазір гүлдерді атап шығайық. Кактус, алоэ, герань. Дала гүлдеріне бәйшешек,лалагүл,түймедақ, қызғалдақ, жауқазын, бақ-бақ жатады. Гүлдердің пайдасы өте көп. Д/О: «Сөзді аята» ойыны Бірінші буынға -ге буынын қосып,сөздер шыңару. Теңге, жеңге, Айгерім, шеге, көгершін,жүген. Д/о: Ойын : «Кім есіне сақтады?» Слайдтан гүлдердің суреттері көрсетіледі, балалар аталуын, қайда өсетінін айтады. Сергіту сәті: Біз гүлдерміз қызғалдақ, Ашыламыз әдемі ақ. Желмен бірге шайқалып , Бір иіскейік тамсанып. Ұсақ моторика: Бәйшешек гүлінің суретін салу. Байланыстырып сөйлеу: гүлдер туралы әңгімелеу
|
Мұқият тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды Сөйлем құрайды.. |
|
Рефлексия: |
Өзіңе ұнаған гүлді таңдау арқылы көңіл-күйіңді білдір. |
гүлді таңдайды |
|
Қорытынды: |
Оқушы жұмысына баға беру. Үй тапсырмасы: жаңылтпаштар жаттау. Сау болыңдар! |
Оқушының жауаптары. Сау болыңыз! |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы: Гүлдер
Тақырыбы: Гүлдер
Тақырыбы :Гүлдер
Мақсаты: Гүлдер туралы түсінік беру.
Міндеті:
А) Түзету- білімділік: гүлдедің түрін ажырату,гүлдер туралы түсінік беру.
Ә) Түзету-дамытушылық:сөздік қорын молайту, тапсырмалар арқылы ойлау, қабылдау, зейінін дамыту, фонематикалық естуін дамыту,сөйлеу тілінің синтаксистік құрылымын дамыту,байланыстырып сөйлеу тілін дамыту.
Б) Түзету-тәрбиелік: гүлдерді күту,табиғатты аялауға тәрбиелеу.
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Көрнекіліктер: гүлдердің суреттері,презентация, бейне материал.
|
Іс-әрекет кезеңі |
Логопедтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Сәлеметсіңбе? Көңіл-күйің қалай? Сабаққа назар аударту. Жылдың қай мезгілі? |
Сәлеметсізбе! Жақсы. Оқушының жауаптары. |
|
Негізгі бөлім: |
Фонематикалық естуін дамыту: Сөздердегі бірінші дыбысты атау. Газет, Гүлім,гитара,Гүлнар, гүл. Жұмбақ. Қызыл- жасыл көбелек, Ұша алмайды не керек.(Гүл) Гүл туралы тақпақты айтық. Қызыл-жасыл гүл егіп, Баптап, күттік түрлеттік. Қалмасын деп қуарып, Апта сайын суардық. Гүлдендірдік ауланы, Аулада гүл қаулады. Гүлдер жалпы екі топқа бөлінеді. Біріншісі- дала гүлдері. Екіншісі- бөлме гүлдері. Дала гүлдері далада өседі. Оларды жаңбыр суарады. Ал бөлме гүлдерді адамның көмегімен өседі. Олар алуан түрлі болып келеді. Ал бәріміз қазір гүлдерді атап шығайық. Кактус, алоэ, герань. Дала гүлдеріне бәйшешек,лалагүл,түймедақ, қызғалдақ, жауқазын, бақ-бақ жатады. Гүлдердің пайдасы өте көп. Д/О: «Сөзді аята» ойыны Бірінші буынға -ге буынын қосып,сөздер шыңару. Теңге, жеңге, Айгерім, шеге, көгершін,жүген. Д/о: Ойын : «Кім есіне сақтады?» Слайдтан гүлдердің суреттері көрсетіледі, балалар аталуын, қайда өсетінін айтады. Сергіту сәті: Біз гүлдерміз қызғалдақ, Ашыламыз әдемі ақ. Желмен бірге шайқалып , Бір иіскейік тамсанып. Ұсақ моторика: Бәйшешек гүлінің суретін салу. Байланыстырып сөйлеу: гүлдер туралы әңгімелеу
|
Мұқият тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды Сөйлем құрайды.. |
|
Рефлексия: |
Өзіңе ұнаған гүлді таңдау арқылы көңіл-күйіңді білдір. |
гүлді таңдайды |
|
Қорытынды: |
Оқушы жұмысына баға беру. Үй тапсырмасы: жаңылтпаштар жаттау. Сау болыңдар! |
Оқушының жауаптары. Сау болыңыз! |
шағым қалдыра аласыз














