Оқу қызметін ұйымдастырудың технологиялық картасы
Күні, айы, жылы
Білім беру саласы: Таным
Бөлімі: Құрастыру.
Тақырыбы: Мұнара
Мақсаты:Балаларды дұрыс құрастыра білуге үйрету.Танымдық қабілеттерін арттыру. Пішіндерді айыра білуге үйрету.
Көрнекіліктер: Таяқшалар, текшелер.
|
Әрекет кезеңдері |
Тәрбиешінің іс -әрекеті |
Балалардың іс –әрекет |
|
Ұйымдастырушы-оятушылық кезеңі
|
-Ұйымдастыру кезеңі. -Өткен сабақты естеріне түсіру. -Дидактикалық ойындар. -Жаңа сабақпен таныстыру. -Ертеңгілік жиын. -Сабақтын барысы. |
Балалар дөнгелене ортаға шығады.Шаттық тілегін айтады.Бір-біріне көтерінкі көңіл күй сыйлайды. Балалардың назары жаңа сабақта. Тәрбишіні мұқият тындайды. |
|
Ұйымдастырушы ізденушілік кезеңі |
Балалар жаңа тақырыппен таныспас бұрын өткен сабақты естерімізге түсіріп алайықшы. Өткен сабақта біз нені құрастырып едік? Иә, дұрыс айтасындар, оны немен құрастырып едік? Жақсы,балалар енді ары қарай сабағымызды жалғастырайық. Бүгін біз сендермен мына түрлі түсті текшелермен мұнара құрастырамыз. Балаларға мұнара жайлы түсіндіріп өтемін.Дидактикалық ойын:» ұзын таяқшалардан балапандарға қора құрастыру. Балалар таяқшаларды қолдана балапандарға қора құрастыра бастады. Сабақты жалғастыру. Мұнараны екі топшаға бөлініп,ұжымдаса құрастырды. Балалар тақырыптан тыс тағы дидактикалық ойын ойнады.»Түстеріне қарай ажырат»,ойын шартымен танысып тез арада барлық түстерді ажырата айта алды. Сабақ балаларға ұнады. |
Балалар сұрақтарға жауап береді. -Судағы қайықты құрастырдық. -Текшелермен. Балалар өткен сабақты естеріне түсірді. Жаңа сабақпен танысты. Мұнараның суретіңн көріп,оның қандай биік,үлкен болатынын білді. Жаңа тақырыпты мұқият тындай отырды. Көкшетау қаласының тұрғын үйлерін көріп, оларды мұнара деп атайтыныңда білді. Балаларға бүгін сабақ қызықты өтетініңе қуанды. Олар тез арада екі топшаға бөлінді. Бекжанның топшасы, сегіз баладан, ал, Айғанымның топшасы он баладан болып мұнараны жарыса құрастыра бастады. Балалар жұмыстарын орындап болған соң, дидактикалық ойынды ойнады. Олар түстерді ажырата айта білді,білмей жатқан балаларға көмектерін көрсете білді. Балалар сергіту сәтін жасап қимыл-қозғалыстар жасады. |
|
Рефлекстік түзету кезеңі
Қорытындылау
Өзін-өзі бағалау
|
Әр топшаның қасына барып,сұрақтар қоямын: -Сендер нені құрастырып жатырсыңдар? -Неше текшелерді қолдандыңдар? -Сабақ сендерге ұнадыма? Сабақты қорытындылап, жақсы құрастырған топшаны ерекше мақтап,жұлдызша беру.
|
Өздері жасаған жұмыстарын бағалай айтты. Орындаған жұмыстарынан шағын көрме ұйымдастырды. |
Білу керек: Құрастыру әдісін жақсы меңгере алды.
Түсінігі:Сұрақтарға толық жауап беруді.
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері:Ұжымдасып жұмыс жасауды.
Тәрбиешінің тегі
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы: "Мұнара"
Тақырыбы: "Мұнара"
Оқу қызметін ұйымдастырудың технологиялық картасы
Күні, айы, жылы
Білім беру саласы: Таным
Бөлімі: Құрастыру.
Тақырыбы: Мұнара
Мақсаты:Балаларды дұрыс құрастыра білуге үйрету.Танымдық қабілеттерін арттыру. Пішіндерді айыра білуге үйрету.
Көрнекіліктер: Таяқшалар, текшелер.
|
Әрекет кезеңдері |
Тәрбиешінің іс -әрекеті |
Балалардың іс –әрекет |
|
Ұйымдастырушы-оятушылық кезеңі
|
-Ұйымдастыру кезеңі. -Өткен сабақты естеріне түсіру. -Дидактикалық ойындар. -Жаңа сабақпен таныстыру. -Ертеңгілік жиын. -Сабақтын барысы. |
Балалар дөнгелене ортаға шығады.Шаттық тілегін айтады.Бір-біріне көтерінкі көңіл күй сыйлайды. Балалардың назары жаңа сабақта. Тәрбишіні мұқият тындайды. |
|
Ұйымдастырушы ізденушілік кезеңі |
Балалар жаңа тақырыппен таныспас бұрын өткен сабақты естерімізге түсіріп алайықшы. Өткен сабақта біз нені құрастырып едік? Иә, дұрыс айтасындар, оны немен құрастырып едік? Жақсы,балалар енді ары қарай сабағымызды жалғастырайық. Бүгін біз сендермен мына түрлі түсті текшелермен мұнара құрастырамыз. Балаларға мұнара жайлы түсіндіріп өтемін.Дидактикалық ойын:» ұзын таяқшалардан балапандарға қора құрастыру. Балалар таяқшаларды қолдана балапандарға қора құрастыра бастады. Сабақты жалғастыру. Мұнараны екі топшаға бөлініп,ұжымдаса құрастырды. Балалар тақырыптан тыс тағы дидактикалық ойын ойнады.»Түстеріне қарай ажырат»,ойын шартымен танысып тез арада барлық түстерді ажырата айта алды. Сабақ балаларға ұнады. |
Балалар сұрақтарға жауап береді. -Судағы қайықты құрастырдық. -Текшелермен. Балалар өткен сабақты естеріне түсірді. Жаңа сабақпен танысты. Мұнараның суретіңн көріп,оның қандай биік,үлкен болатынын білді. Жаңа тақырыпты мұқият тындай отырды. Көкшетау қаласының тұрғын үйлерін көріп, оларды мұнара деп атайтыныңда білді. Балаларға бүгін сабақ қызықты өтетініңе қуанды. Олар тез арада екі топшаға бөлінді. Бекжанның топшасы, сегіз баладан, ал, Айғанымның топшасы он баладан болып мұнараны жарыса құрастыра бастады. Балалар жұмыстарын орындап болған соң, дидактикалық ойынды ойнады. Олар түстерді ажырата айта білді,білмей жатқан балаларға көмектерін көрсете білді. Балалар сергіту сәтін жасап қимыл-қозғалыстар жасады. |
|
Рефлекстік түзету кезеңі
Қорытындылау
Өзін-өзі бағалау
|
Әр топшаның қасына барып,сұрақтар қоямын: -Сендер нені құрастырып жатырсыңдар? -Неше текшелерді қолдандыңдар? -Сабақ сендерге ұнадыма? Сабақты қорытындылап, жақсы құрастырған топшаны ерекше мақтап,жұлдызша беру.
|
Өздері жасаған жұмыстарын бағалай айтты. Орындаған жұмыстарынан шағын көрме ұйымдастырды. |
Білу керек: Құрастыру әдісін жақсы меңгере алды.
Түсінігі:Сұрақтарға толық жауап беруді.
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері:Ұжымдасып жұмыс жасауды.
Тәрбиешінің тегі
шағым қалдыра аласыз













