Бекітілді: | Күні:03.04.18ж | Мұғалімі:Ж.Әбділова |
Сынып :8 «А» | Қатысқандар:20 | Қатыспағандар:2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: | Қытай |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | ХІХ ғасырдың бірінші жатрысындағы Цин империясының саяси әлеуметтік және экономикалық дамуы,Синьхай революциясының тарихи маңызы |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады:1.Тақырып мазмұнымен танысады.2.Топтық жұмысты бірлесе орындайды,Сұраққа жауап береді.өз бетінше жұмыс жасайды3 Жаңа сөздермен жұмыс жасайды |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады:1.Тақырып бойынша түсінгенін оқиғалар арқылы көрсете алады,оқиғаларды талдау жасайды. |
| Оқушылардың кейбір бөлігі орындайды:1.Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды,тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады |
Сабақтың нәтижесі
| Оқушылар орындай алады: Жеке,жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады
|
| Тақырыпқа қатысты жаңа сөздер:контрибуция,тайпиндер,шэньши
|
| Талқылауға арналған сұрақтар:Балалар,сендердің ойларыңша ,Ағылшындардың Қытаймен жүргізген соғыстары неліктен «апиын соғыстары» деп аталды? |
| Тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді дәптерлеріне түсіреді. |
Құндылықтарға баулу
| Туған жердің тарихын білу,құрметтеу,сын тұрғысынан ойлау,топтық жұмыс барысында өзара сыйластық,құрметпен қарау,жауапкершілікті сезіну,білім алуға баулу. |
Пәнаралық байланыс | Әдебиет,география |
Алдыңғы оқу | Жапония |
Жоспар |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Білу
Сабақтың басы | 3мин
4мин | Ұйымдастыру кезеңі1.Оқушылармен сәлемдесемін2.Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалаймын.3.Оқушыларға психологиялық ахуал туғызып,туған айлары арқылы 3 топқа топтастырамын.
Үй тапсырмасын тексеру мақсатында «Конверт сұрақ» әдісі арқылы оқушыларға үй тапсырмасын пысықтауға байланысты сұрақтар беріледі.Сол сұрақтар бойынша әр топ оқушылары жауап береді.Бағалау. «Көңіл –күй бумасы»арқылы бағалау.Сабақтың басында оқушыларға қызыл,көк түсті стикер таратылады.Үй тапсырмасын тексеріп болғаннан кейін оқушылар топ жауабы дұрыс болса сары түсті ,дұрыс емес болса көк түсті көтереді.
|
|
|
| «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға ашық сұрақтар қоя отырып, жаңа сабақ тақырыбын анықтау.1Цинь империясында императордың жекебасы қалай дәріптелді?2 Тяньцзинь келісімдеріне Қытаймен қандай мемлекеттер қол қойды?3 Тайпиндер соғысының жеңілу себептері?( дәптермен жұмыс) |
|
|
|
Бағалау. Топтар бірін-бірі «Қосу, алу қызықты»әдісі арқылы бағалайды.«Қосу» -оң әсер еткен фактілерді жазады.«Алу» -түсініксіз болып тұр деген ойларын жазады.«қызықты» -деген бағанға өздеріне не қызықты болды соны жазады. |
|
Сабақтың соңы |
| Сабақтың қорытындысы.Жеке жұмыс :Реформаның «жүз күні»дегенді қалай түсіндіңдер?Бағалау: Оқушылар өзін-өзі «Рефлексивті нысана» арқылы бағалайды. Мұғалім қорытындылайды.
Үйге тапсырма беру: №23 оқу Соңындағы кестені толтыруКері байланыс: «3 Қ» стратегиясы-Бүгінгі сабақта не қызық болды?-Бүгінгі сабақта не қиындық келтірді?-Бүгінгі сабақта не қажет болды?
|
|