Мектепалды даярлық тобы
Мектеп: Тараз қаласы.Шона Смаханұлы атындағы № 44 орта мектеп
Мұғалім: Қаржаулова Алтынай
Білім беру саласы: Қатынас
Бөлімі: Сауат ашу және жазу негіздері
Тақырыбы: Т дыбысы және әрпі
Мақсаты: Өткен дыбысты қайталату, зейінін аудару. Жаңа т дыбысымен таныстыра отырып,сөздер ойлатып, оларды дұрыс буынға бөлуін қадағалау. Қолдарын әдемі жазуға үйрету және қызығушылығын арттыру. Жазуға қолдарын жаттықтыру.
Көрнекі құралдар: суреттер,тапсырмалар
|
Іс-әрекет кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық-қозғаушылық
|
Ұйымдастыру кезеңі Балалардың назарын сабаққа аудару «Ой қозғау» әдісі -Балалар, өткен сабақта қандай әріппен таныстық? - Жарайсыңдар! - О қандай дыбыс? Дидактикалық ойын : «Тез ойла, сөз ойла» О дыбысына байланысты сөздер айтып шығады. |
сөздер айтады |
|
Ұйымдастыру-іздестіру
|
Жұмбақ Өзі айлакер, өзі бір қу, Жүрген жері айқай да шу. (түлкі)
Әліппе – дәптермен жұмыс Суретпен жұмыс 1 – тапсырма. Кітапхана деген не? - Суретте не бейнеленген? - Кітапхана деген не? Кітапхана туралы түсінік беріледі.
Д\ о «Кім зерек?» ойыны
Кітапханадан кітапты тегін аламыз, ал кітап дүкенінен сатып аламыз.Кітапханадан алған кітапты таза ұстауымыз керек. Оқып болған соң, кітапханашыға қайтадан таза күйінде өткізу керекпіз.
2 – тапсырма. «Сұрақ – жауап» әдісі
Т - қатаң дауыссыз дыбыс. 3 – тапсырма. Т әрпімен таныс бол. Т – телеграф бағаны деп қаласың, Насосқа да ұқсастығын табасың.
Тіл ұстарту жаттығуы Та-та-та Ата, берші бата. 4 – тапсырма. Ермексаздан т және о әрпінің бейнесін жаса.
5 – тапсырма.Сан атауындағы т әрпінің орнын тап.
Жазу жұмысы. Т дыбысын үлгіге қарап, бастырып жазады.
|
түлкі
суретпен жұмыс жасайды
дидиактика- лық ойынды ойнайды
.
суретпен жұмыс жасайды.
хормен қайталайды.
дәптермен жұмыс жасайды. |
|
Рефлексивті – түзетушілік |
Т дыбысы бар сөздер ойлап келу. Балаларды мадақтау. |
Сөздерді ойластырып келеді. |
Нені білу керек: Т әрпіне байланысты сөздер ойлау.
Нені игереді: Сөздерді буынға бөлуге, дәптерлеріне т әрпін жазуға.
Нені біледі: Дәптерлеріне әдемі жазуға.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы: Т дыбысы және әрпі
Тақырыбы: Т дыбысы және әрпі
Мектепалды даярлық тобы
Мектеп: Тараз қаласы.Шона Смаханұлы атындағы № 44 орта мектеп
Мұғалім: Қаржаулова Алтынай
Білім беру саласы: Қатынас
Бөлімі: Сауат ашу және жазу негіздері
Тақырыбы: Т дыбысы және әрпі
Мақсаты: Өткен дыбысты қайталату, зейінін аудару. Жаңа т дыбысымен таныстыра отырып,сөздер ойлатып, оларды дұрыс буынға бөлуін қадағалау. Қолдарын әдемі жазуға үйрету және қызығушылығын арттыру. Жазуға қолдарын жаттықтыру.
Көрнекі құралдар: суреттер,тапсырмалар
|
Іс-әрекет кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық-қозғаушылық
|
Ұйымдастыру кезеңі Балалардың назарын сабаққа аудару «Ой қозғау» әдісі -Балалар, өткен сабақта қандай әріппен таныстық? - Жарайсыңдар! - О қандай дыбыс? Дидактикалық ойын : «Тез ойла, сөз ойла» О дыбысына байланысты сөздер айтып шығады. |
сөздер айтады |
|
Ұйымдастыру-іздестіру
|
Жұмбақ Өзі айлакер, өзі бір қу, Жүрген жері айқай да шу. (түлкі)
Әліппе – дәптермен жұмыс Суретпен жұмыс 1 – тапсырма. Кітапхана деген не? - Суретте не бейнеленген? - Кітапхана деген не? Кітапхана туралы түсінік беріледі.
Д\ о «Кім зерек?» ойыны
Кітапханадан кітапты тегін аламыз, ал кітап дүкенінен сатып аламыз.Кітапханадан алған кітапты таза ұстауымыз керек. Оқып болған соң, кітапханашыға қайтадан таза күйінде өткізу керекпіз.
2 – тапсырма. «Сұрақ – жауап» әдісі
Т - қатаң дауыссыз дыбыс. 3 – тапсырма. Т әрпімен таныс бол. Т – телеграф бағаны деп қаласың, Насосқа да ұқсастығын табасың.
Тіл ұстарту жаттығуы Та-та-та Ата, берші бата. 4 – тапсырма. Ермексаздан т және о әрпінің бейнесін жаса.
5 – тапсырма.Сан атауындағы т әрпінің орнын тап.
Жазу жұмысы. Т дыбысын үлгіге қарап, бастырып жазады.
|
түлкі
суретпен жұмыс жасайды
дидиактика- лық ойынды ойнайды
.
суретпен жұмыс жасайды.
хормен қайталайды.
дәптермен жұмыс жасайды. |
|
Рефлексивті – түзетушілік |
Т дыбысы бар сөздер ойлап келу. Балаларды мадақтау. |
Сөздерді ойластырып келеді. |
Нені білу керек: Т әрпіне байланысты сөздер ойлау.
Нені игереді: Сөздерді буынға бөлуге, дәптерлеріне т әрпін жазуға.
Нені біледі: Дәптерлеріне әдемі жазуға.
шағым қалдыра аласыз


















