Материалдар / Тақырыбы: Үшбұрыш, төртбұрыш, шаршының периметрі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Тақырыбы: Үшбұрыш, төртбұрыш, шаршының периметрі

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 2 сынып Математика
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Ақпан 2021
788
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ІІВ бөлім– Геометриялық фигура

Күні:

Сынып: 2 класс

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні: Рахимжанова Г.К.

Қатысқандар саны: 22 оқушы


Сабақ

тақырыбы


Үшбұрыш, тіктөртбұрыш, шаршының периметрі

Осы сабақта

Қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)


2.3.1.4. Фигураның белгісіз қабырғасын оның периметрі мен белгілі қабырғалары арқылы табу.

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар: Фигураның белгісіз қабырғасын оның периметрі мен белгілі қабырғалары арқылы табады.

Көптеген оқушылар: Фигураның белгісіз қабырғасын оның периметрі мен белгілі қабырғалары арқылы тауып дәлелдейді.

Кейбір оқушылар: Фигуралардың периметрін, белгісіз қабырғаларын табуды әр түрлі тәсілмен шығарады.

Бағалау критерийлері


  1. Фигуралардың периметрін табады.

  2. Фигуралардың белгісіз қабырғасын оның периметрі мен белгілі қабырғалары арқылы табады.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар орындай алады:

  1. Фигуралардың ортақ белгілер айтады

Пәнге тән лексика мен терминология: математикалық тілде сөйлеу, фигура, үшбұрыш, төртбұрыш, шаршы, ұзындығы, ені, периметрі, см, дм, өлшемдері.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

  • Қандай фигуралар білесің?

  • Фигураның ені, ұзындығы нені білдіреді?

  • Фигураның периметрін қалай табуға болады?

Құндылықтарды

дарыту


«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары негізінде азаматтық жауапкершілікке, ашықтыққа баулу, жас буын оқушыларды бір-бірімен қарым-қатынас жасауға, ынтымақтастыққа баулу.

Пәнаралық

байланыстар

Көркем еңбек, дүниетану

АКТ қолдану дағдылары


Слайд, интерактивтік тақта

Бастапқы білім


Геометриялық фигураларды біледі: үшбұрыш, төртбұрыш, шаршы

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы


3 минут


















Психологиялық тренинг (оқушыларға ) Жақсы психологиялық ахуал орнату мақсатында

-Прямоугольник 2 Балалар,қазір менің нұсқауым бойынша музыкамен фигуралар жасай отырып, билейміз.

- Шаршы

Равнобедренный треугольник 3

- Үшбұрыш

- Тіктөртбұрыш

Оқушыларға геометриялық фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы) таратып беріледі.

Осы фигураларға қарап топтарға бөлінеміз.

-Заттардың қандай ұқсастықтары бар?

-Қандай айырмашылығы бар?

Мұғалімнің сабақтың тақырыбын ,оқу мақсатымен таныстыруы.

Әуен









Таратпа геометриялық материалдар





Сабақтың ортасы


10 минут



























7 минут


















1 минут











5 минут























7 минут

(ТЖ) Тапсырма 1

«Өрмекші» әдісі Әр топ өздері таңдап алған фигуралар туралы не біледі? Постер құрады. 1 топ - үшбұрыш

2 топ – шаршы

3 топ - тіктөртбұрыш

Дескриптор:

  1. Фигураларды ажыратады.

  2. .Сол фигураларға қатысты мәліметтер жазады (қабырға, үшбұрыш, ұзындығы, ені).

  3. Фигураға қатысты постер құрады.

ҚБ: «Фигура» әдісі бойынша бағаланады

  • Қызыл - маған көмек керек

  • Сары - маған әлі де талпыну керек

  • Жасыл - маған түсінікті

(Д) Тапсырма 2

«Өлше, сыз, есепте» әдісі бойынша саралау тапсырмалары

А. Берілген фигуралардың ұзындығын өлшеп, сыз. Ұзындықтарының қосындысын тап.

Б. Қабырғалары 3 см, 4 см, 5 см болатын фигура сыз. Ол қандай фигура? Периметрін тап.

В. Қабырғалары 4 см болатын шаршының периметрін тауып, периметрдің өлшемін үлкен өлшем бірлігіне айналдыр.

Дескриптор:

  1. Тапсырмаларды мұқият оқиды.

  2. Фигураларды өлшейді, сызады.

  3. Шаршының қабырғалары тең екенін біледі.

  4. Кіші өлшемді үлкен өлшемге айналдыра біледі.

ҚБ: «Шаршы» әдісі. Бағалау парағына шаршыны бояйды

- Қызыл - маған көмек керек

- Сары - маған әлі де талпыну керек

- Жасыл - маған түсінікті



Сергіту сәті. «Пішіндер» әні арқылы қимылдайды.



(ЖЖ) Тапсырма 3

«Шығарып көр» әдісі бойынша

Прямоугольник 4




Тапсырма: Тіктөртбұрыштың ені – 4 см, периметрі – 20 см. Ұзындығын тап.

Фигураның қай өлшемі белгісіз? Оны табу жолдары.

Дескриптор:

  1. Тапсырманың шартын оқиды.

  2. Тіктөртбұрыштың ені, периметрі белгілі екенін оқиды.

  3. Фигураның белгісіз өлшемін анықтайды.

  4. Тіктөртбұрыштың ені мен перимтері арқылы ұзындығын табады.

ҚБ: «Тіктөртбүрыш» әдісі бойынша бағаланады.

  • Қызыл - маған көмек керек

  • Сары - маған әлі де талпыну керек

  • Жасыл - маған түсінікті


(ТЖ) Тапсырма 4

« Қар кесегі» әдісі бойынша


1 топ. Шаршының бір қабырғасы 4 см. Периметрін тап.


2 топ. Тіктөртбұрыштың ені - 3 см, ұзындығы - 5 см. Периметрін тап.


3 топ. Үшбұрыштың ұзындықтары – 3 см, 3 см, 4 см. Периметрін тап.


Берілген тапсырмаларды топпен орындап, басқа топтармен жауаптарымен алмасады.


Дескриптор:

  1. Фигураларды өлшемдерімен дұрыс сызады.

  2. Фигураның периметрлерін табады.

ҚБ:«Мадақтау сөздерін ұсыну» тәсілімен топтар бірін-бірі бағалайды






Таратпа материалдар
















Равнобедренный треугольник 2 Блок-схема: процесс 1 Прямоугольник 3




770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!