Сабақжоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютерлік графика |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлық бейнелерді құру |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Қолдану, түсіну, білу. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Векторлық кескіндерді құру және өңдеу |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқушылар Inkscap графикалық редакторында векторлық графикамен жұмыс жасап біледі. Мұғалім ҚБ жүргізеді. |
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Компьютерлік графика – компьютерная графика – Computergraphics Векторлық бейнелер – Векторное изображение – Vector Illustration |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. Қарым – қатынас жасау қабілетін дамыту. |
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ақпаратты қодтау және шифрлеуді біледі. ASCII стандартты кодтар кестесімен жұмыс жасап біледі |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы «Мен не білімін» |
Оқушылардың назарын шоғырландыру Топқа бөлу (геометриялық фигуралар арқылы 3 топқа бөлемін) әр топ өздеріне топтың аттарын таңдап алады
Графика дегеніміз – бұл сызба құралдарының көмегімен жасалған сурет. Расторлық бейнелер пиксель деп аталатын ұсақ элементтерден құралған нақыш суреттер болып табылатындығы белгілі
Ал, графикалық редактор
дегеніміз – графикалық бейнелерді
құруға немесе өзгертуге арналған программа. Компьютерлік графикада бейнелену тәсіліне байланысты растрлық, векторлық және фракталдық графика болып бөлінеді. Inkscape – тегін таратылатын, ашық коды бар векторлық графиканы өңдеу редакторы. Интерфейстің параметрлері – тіл, құралдар батырмаларының өлшемдерін және т.б баптау ФайлInkscape баптауИнтерфейс бұйрығымен орындалады.
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы «Мен не үйрендім» |
№1 - тапсырма. Шатасқан әріптер.
Дескриптор: Білім алушы -. Графикаға байланысты сөздерді табуды үйренеді №2 тапсырмасы.
Бағалау: Мұғалім мадақтайды.
№3 тапсырмасы.Векторлық кескіндерді табу
Дескриптор: Білім алушы
№3 тапсырмасы. Компьютермен жұмыс . «Үй» кескінін салу. Inkscape бағдарламасын іске қосыңдар. Тік төртбұрыш суретін салыңдар. Құрал-саймандар тақтасынан Қалам құралын пайдаланып үй контурын кескінін салыңдар. Екі нысандыбелгілеп алып, Контур – Бөлу (Деление) командасын орындаңдар. Тік төртбұрыш бірнеше бөлікке бөлінгендіктен ,оларды топтап (Ctrl+G, Нысан (Объект) мәзіржолынансәйкесбатырманыбасып, оларды 90 градусқабұрыңдар. Дескриптор: Білім алушы
Бағалау: Мұғалім мадақтайды. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы «Әлі де үйренгім келеді» |
Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: «Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс.
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы: Векторлық графиканы құру
Тақырыбы: Векторлық графиканы құру
Сабақжоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютерлік графика |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлық бейнелерді құру |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Қолдану, түсіну, білу. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Векторлық кескіндерді құру және өңдеу |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқушылар Inkscap графикалық редакторында векторлық графикамен жұмыс жасап біледі. Мұғалім ҚБ жүргізеді. |
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Компьютерлік графика – компьютерная графика – Computergraphics Векторлық бейнелер – Векторное изображение – Vector Illustration |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. Қарым – қатынас жасау қабілетін дамыту. |
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ақпаратты қодтау және шифрлеуді біледі. ASCII стандартты кодтар кестесімен жұмыс жасап біледі |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы «Мен не білімін» |
Оқушылардың назарын шоғырландыру Топқа бөлу (геометриялық фигуралар арқылы 3 топқа бөлемін) әр топ өздеріне топтың аттарын таңдап алады
Графика дегеніміз – бұл сызба құралдарының көмегімен жасалған сурет. Расторлық бейнелер пиксель деп аталатын ұсақ элементтерден құралған нақыш суреттер болып табылатындығы белгілі
Ал, графикалық редактор
дегеніміз – графикалық бейнелерді
құруға немесе өзгертуге арналған программа. Компьютерлік графикада бейнелену тәсіліне байланысты растрлық, векторлық және фракталдық графика болып бөлінеді. Inkscape – тегін таратылатын, ашық коды бар векторлық графиканы өңдеу редакторы. Интерфейстің параметрлері – тіл, құралдар батырмаларының өлшемдерін және т.б баптау ФайлInkscape баптауИнтерфейс бұйрығымен орындалады.
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы «Мен не үйрендім» |
№1 - тапсырма. Шатасқан әріптер.
Дескриптор: Білім алушы -. Графикаға байланысты сөздерді табуды үйренеді №2 тапсырмасы.
Бағалау: Мұғалім мадақтайды.
№3 тапсырмасы.Векторлық кескіндерді табу
Дескриптор: Білім алушы
№3 тапсырмасы. Компьютермен жұмыс . «Үй» кескінін салу. Inkscape бағдарламасын іске қосыңдар. Тік төртбұрыш суретін салыңдар. Құрал-саймандар тақтасынан Қалам құралын пайдаланып үй контурын кескінін салыңдар. Екі нысандыбелгілеп алып, Контур – Бөлу (Деление) командасын орындаңдар. Тік төртбұрыш бірнеше бөлікке бөлінгендіктен ,оларды топтап (Ctrl+G, Нысан (Объект) мәзіржолынансәйкесбатырманыбасып, оларды 90 градусқабұрыңдар. Дескриптор: Білім алушы
Бағалау: Мұғалім мадақтайды. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы «Әлі де үйренгім келеді» |
Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: «Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс.
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















