Материалдар / Тақырып: 8 ,9 cандарын қосу және азайту
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Тақырып: 8 ,9 cандарын қосу және азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
"8 ,9 cандарын қосу және азайту" 1 сынып қмж - бірдей цмфрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыш есептер, ребустар шеше алады. - санды өрнектерді қосынды, айырма құрастыру,жазу ,оқуды ажыратады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қараша 2021
648
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі:

2А. 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайту

Педагогтің аты-жөні:

Ибрагимова А.О.

Күні:

15 .11.2021ж Математика

Сыныбы:

1 «А»

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

8 ,9 cандарын қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.4.2.2 бірдей цмфрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыш есептер ребустар шешу

1 .2.1.1 санды өрнектерді қосынды, айырма құрастыру,жазу ,оқу ,ажырату.

Сабақтың мақсаты:

- бірдей цмфрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыш есептер ребустар шешу

- санды өрнектерді қосынды, айырма құрастыру,жазу ,оқуды ,ажырата алады


Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

0-7

(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Сәлемдесу.

  2. Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап,

алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Оқушылар мұғаліммен бірге санамақты айтады


Мадақтау

Оқулық.


Cабақтың ортасы


Жаңа сабақ

Бүгін біз мысалдарды 9,8 сандармен қалай құрастырылғанына қара

1+8 9+1 9-8

8+1 1+9 10 8

2,3 сандарын қосу кестесін айтады.

Жұлдызшалар арқылы

«Асық ойыны» ойыны.


7-10

1-тапсырма

«Миға шабуыл» стратегиясы. Оқулықтағы

1-тапсырма орындау ұсынылады.

8 және 9 сандарын қалай қосуды және азайтуды есіңе түсір. Кестенің қалай құрылғанына назар аудар.

ДЕСКРИПТОР

8 және 9 сандарын қалай қосуды және азайтуды есіңе түсіреді.

Санды өрнектерді қосынды, айырма құрастыру,жазу ,оқуды ,ажырата алады

Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.




Оқулық,

дәптер.

«Миға шабуыл» стратегиясы

Мағынаны тану

10-15

Есіңе сақта!

9 сандарын азайтудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Есептеуді орындайды.

Есіңде сақта.


Сергіту сәтті

Дескриптор

8 және 9 ,10 сандарын қосудың кестелік жағдайларын есіңде сақтайды құрамын айта алады







Жұлдызшалар арқылы бағалау

Оқулық,

жұмыс дәптер.




15-20

2-тапсырма

Қосу және азайтуға өзара байланысты мысал құрастырады және жазады.

2+8=10 1+8=9 1+9=10

8+2=10 8+1=9 9+1=10

10-2=8 9-1=8 10-1=9

10-8=2 9-8=1 10-9=1




Дескриптор Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады жазады




«Фигуралар» әдісі бойынша бағаланады


Оқулық

жұмыс дәптер.

20-25

3 тапсырманы

Бірінші қосылғыш 1

Екінші қосылғыш – ?

Қосындының мәні – 9

Азайғыш - 9

Азайтқыш - ?

Айырманың мәні -1

9-1=8 1+8=9

8+2=10 9-1=8

2+6=8 10-9=1

9-1=8 9-8=1

10-2=8 10-8=2

Дескриптор

Оқушылар қосылғыш, қосылғыш, қосындының мәні, азайғыш, азайтқыш айырманың мәні сөздерімен айтып, тапсырманы орындайды жазады















Оқулық, дәптер.


25-32

4 тапсырма

Сен зерттеушілік

Теңсіздік орындалуы үшін бос орынға қандай сандарды қоя аламыз?

Ол үшін қосындының мәнін табамыз (5). Бос орынға қойылатын сан 5-тен кем кез келген сан болады. Яғни

4, 3, 2, 1, 0.


Дескриптор.

Теңсіздік орындалуы үшін бос орынға қойылатын сандарды анықтайды.

3+2>4

8–6>3

9–3<2

2+4<1


Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.

жұмыс дәптері

Рефлексия

32-35

Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша орындайды.

Кері байланыста оқушылар өзінің бүгінгі сабақтағы жетістігі мен кемшілігі туралы айтады.


«Еркін микрофон» әдісі

Саралау

тарсырмасы

«+; –; қызықты» әдісі.

+

-

Қызықты




Оқушылардың жауабы келесі сабақтың мақсатын қоюға септігін тигізеді. 


Оқушылар бір жағында (+, -) белгісі бар, қандай сұрақтарға жауап алғанын жазады,


«+»; «-«;

қызықты» 

әдісі



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!