|
Қазақстан республикасы Оқу-ағарту Министрлігі “ атындағы орта мектеп МДШО”КИИ Қысқа мерзімді жоспар Тақырып: Мамандықтың бәрі жақсы. Фетрден дәрігер сөмкесін жасау |
|
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
04.12.2025ж |
|
||||
|
Сынып |
4 б |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Мамандықтың бәрі жақсы. Фетрден дәрігер сөмкесін жасау |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 материал түрлерін жіктей білу; 4.1.1.3 материал қасиеттерінің сипаттамасына (жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі, түсі, пішіні, көлемі) мысал келтіру. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Фетрден дәрігер сөмкесін жасайды. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Апта дәйексөзі: «Бірлік пен ынтымақ айы» Сабақ мақсаты: Бірлігі күшті ел озады» |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі
«Тілек шамы» әдісі Оқушылардың есте сақтау қабілетін дамыту, сондай-ақ оқушылар арасындағы ынтымақтастықты нығайту, жағымды ахуал қалыптастыру үшін бір-бірлеріне шамды беріп, тілектерін айтады. |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Бір-біріне тілек айту арқылы оқушылардың көңіл күйлері көтеріледі, бауырмалдығы артады |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 35минут |
Балалар, бүгін «Мамандықтар әлемі» бөлімімен танысамыз. Сендер бөлімде «Мамандықтың бәрі жақсы. Фетрден дәрігер сөмкесін жасау», «Кәсіптік мамандық. Жас шаштараз», «Дизайнер мамандығы. Әдемі гүлшоғын жасау», «Атакәсіп. Қошақан бейнесін жасау» тақырыптары бойынша дәстүрлі және дәстүрлі емес материалдарды пайдаланып, материал түрлерін ажырата білесіңдер. Әртүрлі мамандық иелеріне қатысты бұйым түрлерін жасауды үйренесіңдер. – Балалар, бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбына байланысты сендерге бірнеше сұрақ қоямын. «Фишбоун» әдісі Балалар бүгінгі сабақта жаңа мәліметті, идеяларды сұрақ-жауап арқылы жаза отырып, қорытынды ойларын жинақтайды. – Балалар, жұмбақ шешу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын білетін боламыз. Жұмбақ шешейік!
(Тігінші)
(Аспаз)
(Шаштараз)– Балалар, әртүрлі мамандық иелері туралы берілген жұмбақтарды дұрыс шештіңдер.
Оқулықпен жұмыс. Мұғалім немесе оқушылар мәтінді оқиды. Әр адамның таңдаған мамандығы болады. Бірі – дәрігер, бірі – мұғалім, бірі – инженер, енді бірі өнер саласының маманы болғысы келеді. Мамандықтың бәрі жақсы. Ең бастысы – мамандықты дұрыс таңдай білу. Себебі әр адам өз ісін жақсы көрсе, мықты маман болады. Болашақта сен де өзіңе ұнайтын мамандықты таңдай біл!
(ЕББҚ) Материалдарға назар аудара отырып, оларды қасиеттеріне қарай сипаттап, қандай материал екенін қолмен ұстап, умаждап, түрлеріне қарай ажыратып, жіктеп, атаңдар. ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС Жұмыстың орындалу реті
Фетрді бүкте. Сөмкенің бауын жапсыр.
Дайын сөмке үлгісі ЕББҚ (ерекше білім беруді қолдау) қажет ететін оқушылар практикалық жұмысты мұғалімнің көмегімен орындайды. Олар қағазды бүктеу арқылы сөмке жасайды.
Қандай мамандық иелеріне қажетті құрал-жабдықтарын салатын сөмке дайындар едің? |
Оқушылар оқулықтың жаңа бөлімімен және бөлім тақырыптарымен танысады
Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, тапсырмасын орындайды. Оқушылар мұғалім жасырған жұмбақтардың шешуін табады (тігінші, аспаз, шаштараз, ұстаз, дәрігер). Оқушылар жұмбақтарды шешу арқылы өздеріне таныс мамандық иелері туралы айтады. Отбасындағы адамдардың қандай мамандық иелері екенін айтып, ой бөліседі. Талқылау сұрақтарына жауап береді. Оқушылар бүгінгі сабақта қандай оқу мақсатына қол жеткізгендерін біледі. Оқушылар оқулықтағы суреттерге қарап, мамандық туралы әңгімелейді. Материалдарды қасиеттеріне қарай сипаттайды. Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. ЕББҚ қажет ететін оқушылар тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды. Мұғалімнің нұқсаулығымен оқушылар жұмысты рет-ретімен орындайды. Дәрігерге арналған сөмке дайындайды. ЕББҚ қажет ететін оқушылар дәрігер сөмкесін қағазды бүктеу арқылы жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Жұмбақты шешеді. Ойларын қорытындылайды. Сұрақтарға жауап береді. Жарайсыңдар!
Дескрипторы: Аралас (қарапайым және күрделенген) тәсілдер арқылы материалдарды өңдей (өлшеу, белгілеу, қию, формасын және түсін келтіру, жинақтау) алады. Жабыстырады, қияды, желімдей алады. Фетрге тәжірибе жасайды.
Дескриптор: Оқушылар бүгінгі
сабақтың |
Оқулық
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
IV.Сабақты қорытындылау Үй тапсырма : аяқлашмиған жұмыстарын аяқтау |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырып: Мамандықтың бәрі жақсы. Фетрден дәрігер сөмкесін жасау
Тақырып: Мамандықтың бәрі жақсы. Фетрден дәрігер сөмкесін жасау
|
Қазақстан республикасы Оқу-ағарту Министрлігі “ атындағы орта мектеп МДШО”КИИ Қысқа мерзімді жоспар Тақырып: Мамандықтың бәрі жақсы. Фетрден дәрігер сөмкесін жасау |
|
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
04.12.2025ж |
|
||||
|
Сынып |
4 б |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Мамандықтың бәрі жақсы. Фетрден дәрігер сөмкесін жасау |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 материал түрлерін жіктей білу; 4.1.1.3 материал қасиеттерінің сипаттамасына (жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі, түсі, пішіні, көлемі) мысал келтіру. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Фетрден дәрігер сөмкесін жасайды. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Апта дәйексөзі: «Бірлік пен ынтымақ айы» Сабақ мақсаты: Бірлігі күшті ел озады» |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі
«Тілек шамы» әдісі Оқушылардың есте сақтау қабілетін дамыту, сондай-ақ оқушылар арасындағы ынтымақтастықты нығайту, жағымды ахуал қалыптастыру үшін бір-бірлеріне шамды беріп, тілектерін айтады. |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Бір-біріне тілек айту арқылы оқушылардың көңіл күйлері көтеріледі, бауырмалдығы артады |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 35минут |
Балалар, бүгін «Мамандықтар әлемі» бөлімімен танысамыз. Сендер бөлімде «Мамандықтың бәрі жақсы. Фетрден дәрігер сөмкесін жасау», «Кәсіптік мамандық. Жас шаштараз», «Дизайнер мамандығы. Әдемі гүлшоғын жасау», «Атакәсіп. Қошақан бейнесін жасау» тақырыптары бойынша дәстүрлі және дәстүрлі емес материалдарды пайдаланып, материал түрлерін ажырата білесіңдер. Әртүрлі мамандық иелеріне қатысты бұйым түрлерін жасауды үйренесіңдер. – Балалар, бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбына байланысты сендерге бірнеше сұрақ қоямын. «Фишбоун» әдісі Балалар бүгінгі сабақта жаңа мәліметті, идеяларды сұрақ-жауап арқылы жаза отырып, қорытынды ойларын жинақтайды. – Балалар, жұмбақ шешу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын білетін боламыз. Жұмбақ шешейік!
(Тігінші)
(Аспаз)
(Шаштараз)– Балалар, әртүрлі мамандық иелері туралы берілген жұмбақтарды дұрыс шештіңдер.
Оқулықпен жұмыс. Мұғалім немесе оқушылар мәтінді оқиды. Әр адамның таңдаған мамандығы болады. Бірі – дәрігер, бірі – мұғалім, бірі – инженер, енді бірі өнер саласының маманы болғысы келеді. Мамандықтың бәрі жақсы. Ең бастысы – мамандықты дұрыс таңдай білу. Себебі әр адам өз ісін жақсы көрсе, мықты маман болады. Болашақта сен де өзіңе ұнайтын мамандықты таңдай біл!
(ЕББҚ) Материалдарға назар аудара отырып, оларды қасиеттеріне қарай сипаттап, қандай материал екенін қолмен ұстап, умаждап, түрлеріне қарай ажыратып, жіктеп, атаңдар. ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС Жұмыстың орындалу реті
Фетрді бүкте. Сөмкенің бауын жапсыр.
Дайын сөмке үлгісі ЕББҚ (ерекше білім беруді қолдау) қажет ететін оқушылар практикалық жұмысты мұғалімнің көмегімен орындайды. Олар қағазды бүктеу арқылы сөмке жасайды.
Қандай мамандық иелеріне қажетті құрал-жабдықтарын салатын сөмке дайындар едің? |
Оқушылар оқулықтың жаңа бөлімімен және бөлім тақырыптарымен танысады
Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, тапсырмасын орындайды. Оқушылар мұғалім жасырған жұмбақтардың шешуін табады (тігінші, аспаз, шаштараз, ұстаз, дәрігер). Оқушылар жұмбақтарды шешу арқылы өздеріне таныс мамандық иелері туралы айтады. Отбасындағы адамдардың қандай мамандық иелері екенін айтып, ой бөліседі. Талқылау сұрақтарына жауап береді. Оқушылар бүгінгі сабақта қандай оқу мақсатына қол жеткізгендерін біледі. Оқушылар оқулықтағы суреттерге қарап, мамандық туралы әңгімелейді. Материалдарды қасиеттеріне қарай сипаттайды. Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. ЕББҚ қажет ететін оқушылар тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды. Мұғалімнің нұқсаулығымен оқушылар жұмысты рет-ретімен орындайды. Дәрігерге арналған сөмке дайындайды. ЕББҚ қажет ететін оқушылар дәрігер сөмкесін қағазды бүктеу арқылы жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Жұмбақты шешеді. Ойларын қорытындылайды. Сұрақтарға жауап береді. Жарайсыңдар!
Дескрипторы: Аралас (қарапайым және күрделенген) тәсілдер арқылы материалдарды өңдей (өлшеу, белгілеу, қию, формасын және түсін келтіру, жинақтау) алады. Жабыстырады, қияды, желімдей алады. Фетрге тәжірибе жасайды.
Дескриптор: Оқушылар бүгінгі
сабақтың |
Оқулық
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
IV.Сабақты қорытындылау Үй тапсырма : аяқлашмиған жұмыстарын аяқтау |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


Қызыл крест белгісін желімде.














