Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы: |
№17 ЖББМ КММ |
|
|
Пәні: |
Тәрбие сағаты |
|
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің аты – жөні : |
Жұмабай З.А |
|
|
Күні: |
15.09.2023 ж |
|
|
Сынып: |
1 «Б» сынып |
|
|
Бағыты: |
Отбасылық тәрбие |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бір отбасы – бір мектеп» |
|
|
Оқу мақсаты: |
ата-аналарға білім беру, олардың психологиялық-педагогикалық құзыреттілігін және балаларды тәрбиелеу жауапкершілігін арттыру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жақын адамдарына пайда келтіру мен отбасында өмір сүру қажеттіліктерін қалыптастыру. Отбасы құндылығын түсіну қабілетін қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту . Ұлттық мүдде. |
Ұлттық мүдде.Отбасы мүшелерінің міндеттерін орындауға байланысты қолданылатын біліктіліктер мен дағдыларды қалыптастыру. |
|
|
Күтілетін нәтиже : Отбасы мүшелері Отбасы құндылығын түсіну қабілетін қалыптастырады ,өз міндеттерін дұрыс орындау керек екенін түсінеді. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) Жаңа тақырып. 13 минут Қорытынды 2 минут Кері байланыс |
- Сәлеметсіңдер ме, балалар ? Хал- жағдайларың жақсы ма ? - - Суреттерде кімдерді көріп тұрсыңдар? - Әрине отбасын, отбасы мүшелерін көріп тұрсыңдар. - Бұл отбасы мүшелерінің көңіл –күйлері қандай деп ойлайсыңдар ?- Ия, бақытты, көңілді отбасы екен. - Бүгінгі тәрбие сабағымызда біз өз отбасымыз туралы , өз отбасымызда алып жатқан тәрбиеміз туралы айтатын боламыз. Жақсы тәрбиені біз ең бірінші өз ата – ата аналарымыздан аламыз, әрбір ата – ана өз балаларының жақсы , тәрбиелі болғанын қалайды. -Балалар, сендер ата – аналарыңыздың айтқан ақылдарын тыңдайсыңдар ма ? - Әрине , сендер ата- аналардың атына кір келтірмей , айтқан ақыл- кеңестерін бұлжытпай тыңдап , орындауларың керек. - Балалар ,берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ойларыңмен бөлісіңдер, мүмкін , осындай сөздерді үйде ата – аналарыңнан естіген боларсыңдар: 1. Балдан тәтті не? (бала) 2. Шаңырақ иесі кім? (кенже ұл)
3. Балаға кім сыншы? (ата-ана)
4. Әкеден балаға беріледі (мұра) 5. Үйде кім, елде кім қадірлі (үйде қонақ, қарт, бала қадірлі; елде әкім, ұстаз қадірлі.) 6. Үйдегі алтын қазық кім? (ана) 7. Бес дұшпанды атаңдар? (өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ) 8.. Тәрбие мен білімнің ордасы (мектеп) -Балалар, осы сұрақтардың жауаптарымен сабағымызды қорытайық, жақсы азамат болып өсу үшін ең алдымен тәрбиелі, тәртіпті болу керек, тәрбиелі бала білімді де бола алады. Ата – аналарымызды, ұстаздарымызды сыйлайтын жақсы ,үлгілі бала болып өсейік. Мына әдемі өлеңді бірге оқиық:
Ата
- ана дейміз бәріміз де аңқылдап,
-Бүгінгі сабақта не үйрендік? - Бізге ең қадірлі адамдар кімдер? - Балалар, өмірлік қағидамыз- ата-аналарды, әрқашан барлық отбасы мүшелерін сыйлап, қадірлеу керек. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түген-деледі, орындарына отырады. Сурет бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді Өлеңді мұғаліммен бірлікте оқиды Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өз түсінгендерін айтады. |
Компьютер интерактивті тақта, слайд,суреттер интерактивті тақта, слайд, суреттер мақал – мәтелдер жазылған плакаттар, гүлдер, шарлар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие жоспары. "Бір отбасы-бір мектеп"
Тәрбие жоспары. "Бір отбасы-бір мектеп"
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы: |
№17 ЖББМ КММ |
|
|
Пәні: |
Тәрбие сағаты |
|
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің аты – жөні : |
Жұмабай З.А |
|
|
Күні: |
15.09.2023 ж |
|
|
Сынып: |
1 «Б» сынып |
|
|
Бағыты: |
Отбасылық тәрбие |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бір отбасы – бір мектеп» |
|
|
Оқу мақсаты: |
ата-аналарға білім беру, олардың психологиялық-педагогикалық құзыреттілігін және балаларды тәрбиелеу жауапкершілігін арттыру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жақын адамдарына пайда келтіру мен отбасында өмір сүру қажеттіліктерін қалыптастыру. Отбасы құндылығын түсіну қабілетін қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту . Ұлттық мүдде. |
Ұлттық мүдде.Отбасы мүшелерінің міндеттерін орындауға байланысты қолданылатын біліктіліктер мен дағдыларды қалыптастыру. |
|
|
Күтілетін нәтиже : Отбасы мүшелері Отбасы құндылығын түсіну қабілетін қалыптастырады ,өз міндеттерін дұрыс орындау керек екенін түсінеді. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) Жаңа тақырып. 13 минут Қорытынды 2 минут Кері байланыс |
- Сәлеметсіңдер ме, балалар ? Хал- жағдайларың жақсы ма ? - - Суреттерде кімдерді көріп тұрсыңдар? - Әрине отбасын, отбасы мүшелерін көріп тұрсыңдар. - Бұл отбасы мүшелерінің көңіл –күйлері қандай деп ойлайсыңдар ?- Ия, бақытты, көңілді отбасы екен. - Бүгінгі тәрбие сабағымызда біз өз отбасымыз туралы , өз отбасымызда алып жатқан тәрбиеміз туралы айтатын боламыз. Жақсы тәрбиені біз ең бірінші өз ата – ата аналарымыздан аламыз, әрбір ата – ана өз балаларының жақсы , тәрбиелі болғанын қалайды. -Балалар, сендер ата – аналарыңыздың айтқан ақылдарын тыңдайсыңдар ма ? - Әрине , сендер ата- аналардың атына кір келтірмей , айтқан ақыл- кеңестерін бұлжытпай тыңдап , орындауларың керек. - Балалар ,берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ойларыңмен бөлісіңдер, мүмкін , осындай сөздерді үйде ата – аналарыңнан естіген боларсыңдар: 1. Балдан тәтті не? (бала) 2. Шаңырақ иесі кім? (кенже ұл)
3. Балаға кім сыншы? (ата-ана)
4. Әкеден балаға беріледі (мұра) 5. Үйде кім, елде кім қадірлі (үйде қонақ, қарт, бала қадірлі; елде әкім, ұстаз қадірлі.) 6. Үйдегі алтын қазық кім? (ана) 7. Бес дұшпанды атаңдар? (өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ) 8.. Тәрбие мен білімнің ордасы (мектеп) -Балалар, осы сұрақтардың жауаптарымен сабағымызды қорытайық, жақсы азамат болып өсу үшін ең алдымен тәрбиелі, тәртіпті болу керек, тәрбиелі бала білімді де бола алады. Ата – аналарымызды, ұстаздарымызды сыйлайтын жақсы ,үлгілі бала болып өсейік. Мына әдемі өлеңді бірге оқиық:
Ата
- ана дейміз бәріміз де аңқылдап,
-Бүгінгі сабақта не үйрендік? - Бізге ең қадірлі адамдар кімдер? - Балалар, өмірлік қағидамыз- ата-аналарды, әрқашан барлық отбасы мүшелерін сыйлап, қадірлеу керек. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түген-деледі, орындарына отырады. Сурет бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді Өлеңді мұғаліммен бірлікте оқиды Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өз түсінгендерін айтады. |
Компьютер интерактивті тақта, слайд,суреттер интерактивті тақта, слайд, суреттер мақал – мәтелдер жазылған плакаттар, гүлдер, шарлар |
шағым қалдыра аласыз













