Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№17 ЖББМ КММ |
|
Пәні |
Тәрбие сағаты |
|
Бөлім |
|
|
Педагогтің аты – жөні: |
Жұмабай З.А |
|
Күні: |
08.09.2023 ж. |
|
Сынып: |
1 «Б» сынып |
|
Бағыты: |
Ұлттық тәрбие |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің тілім- менің досым» |
|
Оқу мақсаты: |
Жеке тұлғаны жалпыадамзаттық және ұлттық құндылықтарға, ана тілі және мемлекеттік тілге, қазақ халқының мәдениетіне, Қазақстан Республикасының этностары мен этностық топтарына құрмет көрсетуге бағыттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға ана тілінің және мемлекеттік тілдің маңызы туралы түсінік беру. |
|
Құндылықтарды дарыту . |
Ар –ұят. Өлең, тақпақ, мақал-мәтелдер айту арқылы тіл туралы сөздік қорларын, тіл байлықтарын дамыту. Өз ана тілін қастерлеуге, басқа тілдерді құрметтеуге тәрбиелеу. |
|
Күтілетін нәтиже: өз ана тілін толық меңгеріп,оның маңыздылығын түсінеді, басқа тілдерді құрметтей біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) Жаңа тақырып 15 минут |
Балалар, сәлеметсіздер ме ? Хал- жағдайларың қалай?
«Ұйқасын тап!» ойыны. Тіл туралы мақалдың жалғасын табу керек. 1. Ана тілін білмеген адам........... (Ештеңені сезбейтін надан.) 2. Тіл тағдыры.-.................. (ел тағдыры ) 3. Тіл тас жарады.............. (тас жармаса бас жарады ) 4. Бас кеспек болса да.......... (тіл кеспек жоқ ) 5. Өнер алды.......... (қызыл тіл) |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді, өз орындарына отырады. Оқушылар мақалдардың жалғасын табады |
Компьютер Слайд,презентация сағатының көрнекі етіп жазылған тақырыбы Тіл туралы жазылған ойлы сөздер, Тілге байланысты мақалдар, сынып сағатының көрнекі етіп жазылған тақырыбы. |
|
Қорытынды 1 минут Кері байланыс 1 минут
|
Ұлттық тіл – әр халықтың өзіндік ой-санасы мен парасатын, бүкіл болмыс тіршілігі мен сезім-түйсігін, ұрпақтан-ұрпаққа жеткізетін күре тамыр. Сұрақтарға дұрыс жауап берейік - Мемлекеттік тіл қай тіл? - Халықаралық қатынас тілі қай тіл? - Тіл мерекесін қай күні тойлаймыз? - Қазақстан рәміздері дегеніміз не? - Білім күні қай күн?
Балалар, ана тілімізді қастерлеп, қадірлеп, ана тілімізде кітаптар оқып, тілімізді одан әрі дамыта берейік. |
Оқушылардан тіл туралы тақпақтар сұралады Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар сұрақтарға жауап береді , өз ойларын айтады |
Компьютер Интернет материалдары
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие жоспары. "Менің тілім-менің досым"
Тәрбие жоспары. "Менің тілім-менің досым"
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№17 ЖББМ КММ |
|
Пәні |
Тәрбие сағаты |
|
Бөлім |
|
|
Педагогтің аты – жөні: |
Жұмабай З.А |
|
Күні: |
08.09.2023 ж. |
|
Сынып: |
1 «Б» сынып |
|
Бағыты: |
Ұлттық тәрбие |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің тілім- менің досым» |
|
Оқу мақсаты: |
Жеке тұлғаны жалпыадамзаттық және ұлттық құндылықтарға, ана тілі және мемлекеттік тілге, қазақ халқының мәдениетіне, Қазақстан Республикасының этностары мен этностық топтарына құрмет көрсетуге бағыттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға ана тілінің және мемлекеттік тілдің маңызы туралы түсінік беру. |
|
Құндылықтарды дарыту . |
Ар –ұят. Өлең, тақпақ, мақал-мәтелдер айту арқылы тіл туралы сөздік қорларын, тіл байлықтарын дамыту. Өз ана тілін қастерлеуге, басқа тілдерді құрметтеуге тәрбиелеу. |
|
Күтілетін нәтиже: өз ана тілін толық меңгеріп,оның маңыздылығын түсінеді, басқа тілдерді құрметтей біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) Жаңа тақырып 15 минут |
Балалар, сәлеметсіздер ме ? Хал- жағдайларың қалай?
«Ұйқасын тап!» ойыны. Тіл туралы мақалдың жалғасын табу керек. 1. Ана тілін білмеген адам........... (Ештеңені сезбейтін надан.) 2. Тіл тағдыры.-.................. (ел тағдыры ) 3. Тіл тас жарады.............. (тас жармаса бас жарады ) 4. Бас кеспек болса да.......... (тіл кеспек жоқ ) 5. Өнер алды.......... (қызыл тіл) |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді, өз орындарына отырады. Оқушылар мақалдардың жалғасын табады |
Компьютер Слайд,презентация сағатының көрнекі етіп жазылған тақырыбы Тіл туралы жазылған ойлы сөздер, Тілге байланысты мақалдар, сынып сағатының көрнекі етіп жазылған тақырыбы. |
|
Қорытынды 1 минут Кері байланыс 1 минут
|
Ұлттық тіл – әр халықтың өзіндік ой-санасы мен парасатын, бүкіл болмыс тіршілігі мен сезім-түйсігін, ұрпақтан-ұрпаққа жеткізетін күре тамыр. Сұрақтарға дұрыс жауап берейік - Мемлекеттік тіл қай тіл? - Халықаралық қатынас тілі қай тіл? - Тіл мерекесін қай күні тойлаймыз? - Қазақстан рәміздері дегеніміз не? - Білім күні қай күн?
Балалар, ана тілімізді қастерлеп, қадірлеп, ана тілімізде кітаптар оқып, тілімізді одан әрі дамыта берейік. |
Оқушылардан тіл туралы тақпақтар сұралады Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар сұрақтарға жауап береді , өз ойларын айтады |
Компьютер Интернет материалдары
|
шағым қалдыра аласыз













