Тексерілді :
|
Мектеп: |
Ж.Жабаев |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Ебергенова Ғ |
|
|
Күні: |
22,09 |
|
|
Сынып:4 |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Еңбек деген байлық бар ерінбеген жететін...» |
|
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы: |
Бірлік пен ынтымақ Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну |
|
|
Құзыреттілігі: |
Инновациялық ойлау |
|
|
Апта дәйексөзі |
«Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Адал еңбекті бағалау Оқушылардың еңбек туралы түсініктерін кеңейту |
|
|
Қауіпсіздік сабағы: |
«Көшеде қаңғыбас итті кездестіру» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Сәлемдесу. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасын іске асыру мақсатында «Менің Қазақстаным» – оқу аптасының басында бірінші сабақта білім алушылар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнін орындайды Психологиялық ахуал орнату. Гүл өсірсең терлеп, Мұның аты – еңбек. Кесте тіксең зерлеп, Мұның аты – еңбек. Сабағыңды жөндеп, Әзірлесең еңбек. Қиындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек!
«Қауіпсіздік сабағы» –жайлы сынып сағаты шеңберінде 10 минут ақпарат беру, әңгіме өткізу.
Тақырып ашу. «Гүлдер» әдісі Еңбек түрлеріне байланысты сипаттамаларды атап шығып, тақырыпты ашу
ІІІ «Бейнеролик айдары» Еңбек жайлы түсініктерін кеңейту
Әңгімелесу. “Еңбек”, “Еңбексүйгіштік”деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер? Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар? Қандай адамды еңбекқор дейміз? Сендердің қазіргі негізгі еңбектерің қандай? «Wordwall» әдісі Жалғасын тап: Еңбек бейнет емес …(зейнет) Еңбегінен ел … ( таныр) Еңбегі аздың өнбегі … ( аз) Еңбек ер … ( атандырады ) Еңбек ептілікті … ( сүйеді ) Еңбек еткен мұратқа … ( жеткен) Еңбек адамның екінші… (анасы) Еңбек ата жер … ( ана) Сергіту сәті. «Дұрыс па, бұрыс па?» Қойшы балаларды оқытып жүр. Жүргізуші машина жүргізеді Аспазшы үй салып жүр. Дәрігер адамдарды емдейді. Жазушы хат, газеттер тасып жүр. Дәрігер етіктігіп отыр. Мұғалім балаларды емдеп жүр. Ұшқыш әдемі киім тігеді. Өрт сөндіруші өртті сөндіреді. Суретші сахнада ән айтып тұр. Топтық жұмыс
1 топ: Еңбектуралы 3 мақал-мәтел жазып, мағынасын түсіндіру. 2-топ: «Еңбекқор жәндіктер» туралы жазып, айту. Қорытынды Топтастыру. Слайд арқылы «Еңбектің пайдасы» деген сөзге топтастыру жасау. Еңбектің пайдасы – тәрбиелейді, жігерлендіреді, күшбереді, қуантады, бақытты етеді, өмір сүруге үйретеді, үнемшіл болуға үйретеді, ширатады, шынықтырады. Адамның өмір сүруіне қажеттінің барлығы еңбекпен келеді. Ән: « Болайықшы осындай!»
|
Әнұран шырқайды Оқушылар өлең шумақтарын қайталай отырып, сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады Оқушылар ӨҚН тақырыбымен танысып ережелерді есте сақтайды Оқушылар еңбек түрлерін айта отырып тақырыпты ашады Бейнероликті тамашалап, сұрақтарға жауап береді Сәйкестендіру жұмысын жасайды Сұрақтарға дұрыс жауап береді Топтық жұмысты орындайды Топтастыру жасайды Ән шырқайды |
ИТТЕР ТУРАЛЫ ҚЫЗЫҚТЫ 10 ДЕРЕК| ИТ ТУРАЛЫ ҚЫЗЫҚТАР #балаларғаарналған #иттертуралы #10факт https://www.youtube.com/watch?v=wgyEUIN5ePw
https://www.youtube.com/watch?v=dsKo7W_2bLc |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
тәрбие қмж
тәрбие қмж
Тексерілді :
|
Мектеп: |
Ж.Жабаев |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Ебергенова Ғ |
|
|
Күні: |
22,09 |
|
|
Сынып:4 |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Еңбек деген байлық бар ерінбеген жететін...» |
|
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы: |
Бірлік пен ынтымақ Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну |
|
|
Құзыреттілігі: |
Инновациялық ойлау |
|
|
Апта дәйексөзі |
«Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Адал еңбекті бағалау Оқушылардың еңбек туралы түсініктерін кеңейту |
|
|
Қауіпсіздік сабағы: |
«Көшеде қаңғыбас итті кездестіру» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Сәлемдесу. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасын іске асыру мақсатында «Менің Қазақстаным» – оқу аптасының басында бірінші сабақта білім алушылар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнін орындайды Психологиялық ахуал орнату. Гүл өсірсең терлеп, Мұның аты – еңбек. Кесте тіксең зерлеп, Мұның аты – еңбек. Сабағыңды жөндеп, Әзірлесең еңбек. Қиындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек!
«Қауіпсіздік сабағы» –жайлы сынып сағаты шеңберінде 10 минут ақпарат беру, әңгіме өткізу.
Тақырып ашу. «Гүлдер» әдісі Еңбек түрлеріне байланысты сипаттамаларды атап шығып, тақырыпты ашу
ІІІ «Бейнеролик айдары» Еңбек жайлы түсініктерін кеңейту
Әңгімелесу. “Еңбек”, “Еңбексүйгіштік”деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер? Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар? Қандай адамды еңбекқор дейміз? Сендердің қазіргі негізгі еңбектерің қандай? «Wordwall» әдісі Жалғасын тап: Еңбек бейнет емес …(зейнет) Еңбегінен ел … ( таныр) Еңбегі аздың өнбегі … ( аз) Еңбек ер … ( атандырады ) Еңбек ептілікті … ( сүйеді ) Еңбек еткен мұратқа … ( жеткен) Еңбек адамның екінші… (анасы) Еңбек ата жер … ( ана) Сергіту сәті. «Дұрыс па, бұрыс па?» Қойшы балаларды оқытып жүр. Жүргізуші машина жүргізеді Аспазшы үй салып жүр. Дәрігер адамдарды емдейді. Жазушы хат, газеттер тасып жүр. Дәрігер етіктігіп отыр. Мұғалім балаларды емдеп жүр. Ұшқыш әдемі киім тігеді. Өрт сөндіруші өртті сөндіреді. Суретші сахнада ән айтып тұр. Топтық жұмыс
1 топ: Еңбектуралы 3 мақал-мәтел жазып, мағынасын түсіндіру. 2-топ: «Еңбекқор жәндіктер» туралы жазып, айту. Қорытынды Топтастыру. Слайд арқылы «Еңбектің пайдасы» деген сөзге топтастыру жасау. Еңбектің пайдасы – тәрбиелейді, жігерлендіреді, күшбереді, қуантады, бақытты етеді, өмір сүруге үйретеді, үнемшіл болуға үйретеді, ширатады, шынықтырады. Адамның өмір сүруіне қажеттінің барлығы еңбекпен келеді. Ән: « Болайықшы осындай!»
|
Әнұран шырқайды Оқушылар өлең шумақтарын қайталай отырып, сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады Оқушылар ӨҚН тақырыбымен танысып ережелерді есте сақтайды Оқушылар еңбек түрлерін айта отырып тақырыпты ашады Бейнероликті тамашалап, сұрақтарға жауап береді Сәйкестендіру жұмысын жасайды Сұрақтарға дұрыс жауап береді Топтық жұмысты орындайды Топтастыру жасайды Ән шырқайды |
ИТТЕР ТУРАЛЫ ҚЫЗЫҚТЫ 10 ДЕРЕК| ИТ ТУРАЛЫ ҚЫЗЫҚТАР #балаларғаарналған #иттертуралы #10факт https://www.youtube.com/watch?v=wgyEUIN5ePw
https://www.youtube.com/watch?v=dsKo7W_2bLc |

шағым қалдыра аласыз




















