|
Бекітілді: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Тасбулатова М.С |
|
|
Күні |
21.11.2022 |
|
|
Сынып 5 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Жолда жүру ережесін сақтауға, оқушыларға жол белгілерін білу не ушін қажет, бағдаршамның, жол белгілерінің атқаратын қызметі қандай екенін үйрету. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Жол ережесін есте сақтау қабілетін, қызығушылықтарын арттыру, барлығымызға ортақ қойылған тәртіпті бұзбауға тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ-тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға-лау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі(5минут) |
Амандасу Оқушыларды түгелдеу. Тақырыпты болжау. |
Білу, түсіну |
|
|
|
Сабақ басы (10минут) |
Тақырыпты болжау Мұғалім: Біздін қаламызда әр түрлі көліктер жылдан - жылға көбейіп келеді. Жаяу адамдар мен көліктегі жолаушылар саны да көбейе түсуде. Көшелер мен жолдардағы жағдай барған сайын күрделеніп келеді. Жол - көлік оқиғаларының қауіпі арта түсуде. Сондықтан да жүргізушілер мен жаяу адамдардың көшелер мен жолдарда ерекше тәртіпті және мұхият болуы қажет. Бағдаршам - өмірімізді жазымнан сақтандыратын көмекшіміз. Оның сырын біліп, тілін алу баршамызға керек. |
Түсіну |
|
|
|
Ортасы (25 минут) |
Оқушыларға жағдаяттық тапсырмалар беріледі. 1-топқа Бағдаршамның сары түсіп жанып тұр, сен жолды кесіп өтпекші болдың, іс-әрекетің дұрыс па? 2-топқа Жаяу жүргіншілер жолы біршама алыста, жақын жерден жолды кесіп өтпекші болдың, іс-әрекетің дұрыс па? 3-топқа Жаяу жүргіншілерге бағдаршамның қызыл түсі жанып тұр, бірақ жолда машина көрінбейді, бір оқушы жолды кесіп өтпекші, іс-әрекеті дұрыс па? Сен не деп ақыл айтасың? Оқушылар рөлдік ойын түрінде көрсетеді. |
|
|
Кеспе қағаздары |
|
Соңы (5 минут) |
«Сөйлемді жалғастыр» әдісі
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты
Тәрбие сағаты
|
Бекітілді: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Тасбулатова М.С |
|
|
Күні |
21.11.2022 |
|
|
Сынып 5 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Жолда жүру ережесін сақтауға, оқушыларға жол белгілерін білу не ушін қажет, бағдаршамның, жол белгілерінің атқаратын қызметі қандай екенін үйрету. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Жол ережесін есте сақтау қабілетін, қызығушылықтарын арттыру, барлығымызға ортақ қойылған тәртіпті бұзбауға тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ-тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға-лау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі(5минут) |
Амандасу Оқушыларды түгелдеу. Тақырыпты болжау. |
Білу, түсіну |
|
|
|
Сабақ басы (10минут) |
Тақырыпты болжау Мұғалім: Біздін қаламызда әр түрлі көліктер жылдан - жылға көбейіп келеді. Жаяу адамдар мен көліктегі жолаушылар саны да көбейе түсуде. Көшелер мен жолдардағы жағдай барған сайын күрделеніп келеді. Жол - көлік оқиғаларының қауіпі арта түсуде. Сондықтан да жүргізушілер мен жаяу адамдардың көшелер мен жолдарда ерекше тәртіпті және мұхият болуы қажет. Бағдаршам - өмірімізді жазымнан сақтандыратын көмекшіміз. Оның сырын біліп, тілін алу баршамызға керек. |
Түсіну |
|
|
|
Ортасы (25 минут) |
Оқушыларға жағдаяттық тапсырмалар беріледі. 1-топқа Бағдаршамның сары түсіп жанып тұр, сен жолды кесіп өтпекші болдың, іс-әрекетің дұрыс па? 2-топқа Жаяу жүргіншілер жолы біршама алыста, жақын жерден жолды кесіп өтпекші болдың, іс-әрекетің дұрыс па? 3-топқа Жаяу жүргіншілерге бағдаршамның қызыл түсі жанып тұр, бірақ жолда машина көрінбейді, бір оқушы жолды кесіп өтпекші, іс-әрекеті дұрыс па? Сен не деп ақыл айтасың? Оқушылар рөлдік ойын түрінде көрсетеді. |
|
|
Кеспе қағаздары |
|
Соңы (5 минут) |
«Сөйлемді жалғастыр» әдісі
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














