Мұғалімнің аты-жөні: Мухаметкалиева Г.К
Тақырыбы: «30 жыл бейбітшілік жолында»
Сабақтың мақсаты: Қазақстандағы Семей полигоны, оның зардабы, «Невада-Семей» қоғамдық қозғалысы, Семей полигонының жабылуы жайлы меңгерту, тақырыптың мәнін ашып, алған білімдерін дамыту.
Оқушыларға бейбіт өмірді насихаттау, ашық аспанның құндылығын және адамзат баласы үшін маңыздылығын ұғындыру;
Тұлғаның ең жақсы қасиеттерін тәрбиелеу, Отанына деген мақтаныш сезімдерін ұялату.Патриоттық тәрбие беру
Негізгі идеялар: Оқушыларға мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Сұрақ қою арқылы жан - жақты ойлауға, өзіндік жұмыс жасауға үйрету.
Күтілетін нәтиже: Топтық жұмыс жасау арқылы не себепті ядролық полигон Семей жерінде құрылғаны, Семей ядролық полигонының зардаптары, «Невада-Семей» экологиялық қозғалысының құрылғаны және оның мақсаты жайында терең мағлұмат алады.
|
Сабақ барысы |
Уақы- ты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
I.Кіріспе 1.Ұйымдастыру кезеңі |
1 мин 1мин |
Ұйымдастыру б) Түрлі түсті смайлик арқылы топқа бөлу в) Қызығушылықты ояту мақсатында сұрақтар қою 1. Сіз «бейбітшілік» сөзін қалай түсінесіз? 2.Әлемдегі бейбітшілікті сақтау үшін әр адам не істей алады? |
Смайлик таңдау арқылы үш топқа бөлініп, рөлдерге бөлінеді. Топбасшы, баяндамашы Оқушылардың жауаптары тындалады |
3 түрлі смайлик Слайд №3 |
|
II. «Ой қозғау» |
3 мин.
3 мин |
1.Тақырыпты ашу мақсатында «Болжау» әдісін қолдана отырып тақырыпқа байланысты мәтін оқу. 2. Антиядролық қозғалыстың Әнұраны |
Семей полигоны туралы мәтінді тыңдап, бұрыннан таныс білімдерін жан-жақты еске түсіреді
Бейнекөрініс көрсетілді |
Слайд№4 Видеоролик |
|
III.«Мағынаны тану» ІҮ.Кім шапшаң?» ойыны «Шығармашылық жұмыс» |
3 мин 2 мин 20 мин |
Мағынаны тану сатысында сынып сағатының мақсатын, жоспарын түсіндіріп, интербелсенді тақтадан видеоролик көрсету Слайд№ 4 Өз ойларын постерге түсіруге нұсқау беру 1-топқа «Семей полигоны» 2-топқа «Семей полигонының зардабы 3-топқа «Невада-Семей» қоғамдық қозғалысы |
Видеороликті тамашалайды Оқушылар сұрақтарға жауап береді ойларын постерге түсіреді. Тірек-сызба, кесте арқылы тапсырманы жүйелеп жеткізеді. Баяндамашылар қорғайды (Сыни ойлай отырып, топтық жұмыс жүреді) |
Видеоролик Слайд №14 Карта Флипчарт Маркер |
|
IV. Қорытынды 1.Сабақты қорытынды-лау |
5 мин |
Жаңа тақырып бойынша тапсырмалар орындату 1. «Бір сызық» ойынын ойнату |
Сұрақтарға «Ия» деп жауап берсе бір қадам алға шығады, «Жоқ» деп жауап берсе орнында қалады |
Слайд №17 |
|
2. Бағалау |
2 мин |
Оқушыларға топты бағалауға нұсқау беру. |
Топтар өзін-өзі және бір-бірін бағалайды |
«Екі жұлдыз ,бір тілек» |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты «30 жыл бейбітшілік жолында» 8 «А» сынып
Тәрбие сағаты «30 жыл бейбітшілік жолында» 8 «А» сынып
Мұғалімнің аты-жөні: Мухаметкалиева Г.К
Тақырыбы: «30 жыл бейбітшілік жолында»
Сабақтың мақсаты: Қазақстандағы Семей полигоны, оның зардабы, «Невада-Семей» қоғамдық қозғалысы, Семей полигонының жабылуы жайлы меңгерту, тақырыптың мәнін ашып, алған білімдерін дамыту.
Оқушыларға бейбіт өмірді насихаттау, ашық аспанның құндылығын және адамзат баласы үшін маңыздылығын ұғындыру;
Тұлғаның ең жақсы қасиеттерін тәрбиелеу, Отанына деген мақтаныш сезімдерін ұялату.Патриоттық тәрбие беру
Негізгі идеялар: Оқушыларға мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Сұрақ қою арқылы жан - жақты ойлауға, өзіндік жұмыс жасауға үйрету.
Күтілетін нәтиже: Топтық жұмыс жасау арқылы не себепті ядролық полигон Семей жерінде құрылғаны, Семей ядролық полигонының зардаптары, «Невада-Семей» экологиялық қозғалысының құрылғаны және оның мақсаты жайында терең мағлұмат алады.
|
Сабақ барысы |
Уақы- ты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
I.Кіріспе 1.Ұйымдастыру кезеңі |
1 мин 1мин |
Ұйымдастыру б) Түрлі түсті смайлик арқылы топқа бөлу в) Қызығушылықты ояту мақсатында сұрақтар қою 1. Сіз «бейбітшілік» сөзін қалай түсінесіз? 2.Әлемдегі бейбітшілікті сақтау үшін әр адам не істей алады? |
Смайлик таңдау арқылы үш топқа бөлініп, рөлдерге бөлінеді. Топбасшы, баяндамашы Оқушылардың жауаптары тындалады |
3 түрлі смайлик Слайд №3 |
|
II. «Ой қозғау» |
3 мин.
3 мин |
1.Тақырыпты ашу мақсатында «Болжау» әдісін қолдана отырып тақырыпқа байланысты мәтін оқу. 2. Антиядролық қозғалыстың Әнұраны |
Семей полигоны туралы мәтінді тыңдап, бұрыннан таныс білімдерін жан-жақты еске түсіреді
Бейнекөрініс көрсетілді |
Слайд№4 Видеоролик |
|
III.«Мағынаны тану» ІҮ.Кім шапшаң?» ойыны «Шығармашылық жұмыс» |
3 мин 2 мин 20 мин |
Мағынаны тану сатысында сынып сағатының мақсатын, жоспарын түсіндіріп, интербелсенді тақтадан видеоролик көрсету Слайд№ 4 Өз ойларын постерге түсіруге нұсқау беру 1-топқа «Семей полигоны» 2-топқа «Семей полигонының зардабы 3-топқа «Невада-Семей» қоғамдық қозғалысы |
Видеороликті тамашалайды Оқушылар сұрақтарға жауап береді ойларын постерге түсіреді. Тірек-сызба, кесте арқылы тапсырманы жүйелеп жеткізеді. Баяндамашылар қорғайды (Сыни ойлай отырып, топтық жұмыс жүреді) |
Видеоролик Слайд №14 Карта Флипчарт Маркер |
|
IV. Қорытынды 1.Сабақты қорытынды-лау |
5 мин |
Жаңа тақырып бойынша тапсырмалар орындату 1. «Бір сызық» ойынын ойнату |
Сұрақтарға «Ия» деп жауап берсе бір қадам алға шығады, «Жоқ» деп жауап берсе орнында қалады |
Слайд №17 |
|
2. Бағалау |
2 мин |
Оқушыларға топты бағалауға нұсқау беру. |
Топтар өзін-өзі және бір-бірін бағалайды |
«Екі жұлдыз ,бір тілек» |
шағым қалдыра аласыз













