Сабықтың тақырыбы: Әдептілік-әдемілік |
Сабаққа негізделген оқу мақсаты | Оқушыларды адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды ажырата отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту. «Әдеп», «әдептілік» туралы түсініктерін кеңейту; |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар. Оқушылардың жаңа тақырып бойынша ойлау, сөйлесу дағдыларын дамыту.Оқушылардың басым бөлігі: .Өз пікірін ашық айта білу Кейбір оқушылар : |
Тілдік мақсат | Оқушылардың тілдерін, шығармашылықтарын дамыту |
| Негізгі сөздер мен тіркестер. Оқушыларды «сән», «стиль», «костюм», «силуэт» ұғымдарымен таныстыру. |
Бағалау критерийі | Оқушылардың сөздік қорларын молайту, әдептілік пен әдепсіздік туралы өз ойларын қорытып, тұжырымдай біледі. |
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану, жинақтау |
Құндылықтарды дарыту | Әрекет барысында бірін-бірі сыйлауға, тыңдауға бағыттау. Тапсырманы ұйымшылдықпен, жауапкершілікпен орындауға тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | дүниетану |
АКТ қолдану | Слайд көрсету |
Алдыңғы оқылым |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: | сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар: |
Сабақтың басы:10мин
| Сабақтын барысы:Шаттық шеңберіПсихологиялық ахуал тудыруТопқа бөлу |
|
Сабақтың ортасы: 20 мин | Жаңа сабақ.Жүргізуші: Сәлеметсіздер ме құрметті мұғалімдер мен оқушылар!Бүгінгі 6 а сыныбының «Әдептілік-әдіемілік» атты сынып сағатымызға қош келдіңіздер!Адам баласының бойында жақсы да, жаман да қасиеттер болады екен. Бізге ақылдылықты, адалдықты, қарапайым - кішіпейілділікті, инабаттылықты, шыншылдықты үлкендер үйретеді. Әдептілік дегенің - әрқашанда керегің,Әсемпаздық дегенің - әуре сарсаң әлегің.Тәртіпті бала сүйеніш,Төбең бір көкке жетеді.Ұрыншақ бала жанында,Ұрыс пен керіс айқай- шу.Ұстамды бала маңынан,Ұнамды қылық байқайсың-дей келе сынып сағатымызды бастаймыз!Сынып сағаты 3-кезеңнен тұрады:1-кезең: Постер қорғау2-кезең:Кім тапқыр3-кезең: Ситуациялық сұрақтарӘсемпаз болма әрнеге,Өнерпаз болсан арқалан Сенде бір кірпіш дүниеге Кетігін тапта бар қалан, - деп Абай атамыз айтқандай кішіге мейірімді, досыңа қайырымды, еңбексүйгіш, шыншыл да қамқор болсаң, өсе келе ата – анаңның , Отаныңның мақтанышы боласың. Ендеше І кезеңде сіздерге алдарыңызға тақырып беріледі. Сол бойынша сіздер сол тақырып туралы мағлұмат бересіздер.І – топқа «Үлкенге құрмет – кішіге ізет»ІІ – топқа «Әдептілік белгісі - иіліп сәлем бергенің»ІІІ – топқа « Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен»
|
|
Сабақтың соңы: 10мин | Сабақты қорытындылау: Балалар, бүгінгі сабағымызды әдептілік, сыпайылық, жайлы сөйлестік. Әдепті, сыпайы балалар айналасындағыларға жағымды, сүйкімді екнін түсіндік. Әрдайым әдепті , сыпайы болуға кездескен адамдармен амандасуды, кешірім сұрауды, өтінемін дегент жылы сөздерді үнемі айтуға үйрендік. |
|
Кері байланыс | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады | Стикер |
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Барлық оқушылар: әдептілік пен әдепсіздік туралы өз ойларын қорытып айта алады.Оқушылардың басым бөлігі: Адамгершілікке, кішіпейілділікке, жаман әдеттерден аулақ болуды түсінді..Кейбір оқушылар: Өз пікірін ашық айта алады. | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?1:2:Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1:2:Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет |