Тәрбие сағаты "Діни білім - тәрбие с

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Тәрбие сағаты "Діни білім - тәрбие с

Материал туралы қысқаша түсінік
қушылармен амандасу, түгендеу. І. Ұйымдастыру 1.Экстремизм, терроризм дегеніміз не? Экстремизмнің негізгі белгілерін қалай ажыратамыз? 2. «Діннен адастырар ағымдар» бейнеролик талқылаймыз. 3. “Абайлаңыз секта! Дінімізге берік болайық!” 4. Тренинг ұйымдастыру 5. “Не істер едің?" Жағдаяттардың шешімін табу. "Діннен адастырар теріс ағым" атты видеоролик көру. Бұл роликтен не көрдіңіздер? Дұрыс,бүгінгі сабағымыз осы тақырып төңірегінде. Оқушылар видеороликтен экстремистік, террорлық әрекеттерді, жарылыс, мешіттерді қиратушылар туралы, имам мен мәсхабты мойындамаушылар , қазақ халқының салт -дәстүрін , әдет- ғұрпына қарсы шығушылар туралы көргендерін айттып, бүгінгі сабағымыз экстремизм мен терроризм жайлы екендігін айтады. Дін – миллиондаған адамдардың рухани өмірі мен мәдениетіндегі, сондай — ақ саяс
Материалдың қысқаша нұсқасы

Bilimland

Автор: Кадырова Эльмира Абдикамаловна

Пән: Қазақ әдебиеті

Сынып: 9-сынып

Бөлім: Адам жанының құпиясы

Тақырып: "Құлагер" поэмасының композициясы мен сюжеті

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

  әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау

Сабақтың мақсаты:

Барылығы:Поэмаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды

Көпшілігі:Композициясындағы нақтылы тартыстың басталуы мен сюжеттік желісін байланыстырып талдай алады;

Кейбірі:Сюжеті мен композициясындағы теориялық ұғымдарды анықтап,,өз ойымен айта алады;

Тілдік мақсаттар:

Поэма,сюжет,композиция,ат сыны, бәйге

Сыншының бағасы,Құлагердің сипаты,Ақанның өнері,Көкшетау табиғаты

Күтілетін нәтиже:

Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады.

Бағалау критерийлері:

-Поэма сюжеті бойынша композициялық талдау жасайды

-Композициялық желі құрылымын игереді.

Құндылықтарды дарыту:

Туған жер табиғаты және тарихи тұлғалар туралы білу және құрметтеуге үйрену

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интербелсенді тақта

Пәнаралық байланыс:

Тарих,география

Бастапқы білім:

Ақын І.Жансүгіров туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

(4 минут)

Ұйымдастыру кезеңі:Шаттық шеңберін құрып,оқушыларды ынталандыру

Үй тапсырмасын "Миға шабуыл" әдісі арқылы сұрап, қалыптастырушы бағалау жасау.

Бағалау: "Басбармақ" арқылы бағалау жасау

http //adebiportal kz/kz

Сабақтың ортасы

(25 минут)

Топқа бөлу: "Пазл" әдісі бойынша.

Сұрыптап талдау жұмысы.Сынып төрт топқа бөлінеді де тапсырмаларын алады.

А тобы-поэмада суреттелген эпизодтар табады.

Ә тобы-сюжетке арқау болған негізгі оқиға

Б тобы-поэмада айтылған сюжеттердің салыстырмалы кестесін дайындайды

В тобы-оқиғаларда адамдар бейнесі қалай көрсетілген?

Сабақтың тақырыбымен ,оқу мақсаттарымен , бағалау критерийлерімен таныстыру

https //martebe.kz

Сабақтың соңы

(4 минут)

Сабақты бекіту.

Белсенді әдіс . "Хан тағы" әдісі

Бұл әдісте хан тағында отырған оқушыға сұрақ жазылған қағаз тапсырады.

1.Ақын не себепті Көкшетау табиғатын суреттеп бастады? т,б,

Бағалау: "Жұлдызшалар" арқылы өзара бағалайды.

Үйге тапсырма: "Құлагер" поэмасынан үзінді жаттау.

Әдістер жинағы

Рефлексия

(3 минут)

 "Блоб ағашы" әдісі арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды.Сабақ соңында оқушы сабақта өзін қалай ұстайды,қандай дәрежеде өз білімін көрсете алды,ағаштан өзін тауып бояп қояды.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
10.01.2024
435
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі