Тәрбие
сабағы
|
Мектеп: «Майлин атындағы мектеп-балабақша кешені»
КММ
|
Күні:02.09.2017
|
Мұғалімнің есімі:
Нұртаева Құралай Мұратқызы
|
Сынып:
11
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Мен-патриотпын
|
Сабақтың
арқауы:
|
«МЕН – ПАТРИОТ –
АЗАМАТ»
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Отанын, туған жерін
құрметтей отырып, болашақта Тәуелсіз еліміз Қазақстанды өркендетуге
білімнің қажет екендігін түсінеді
|
Тілдік
мақсат
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
|
Құндылықтарға
баулу
|
Оқушылардың бойында
жоғары патриоттық сана қалыптастыру
|
Пәнаралық
байланыс
|
Қазақ тілі,
әдебиет
|
Сабақ
барысы
|
Сабақ
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
«Мен сендерді көргеніме
қуаныштымын» -деп шеңбер бойындағы оң жағымда тұрған оқушыға
жағымды сөз айтамын, ол оқушы әрі қарай бұл сөзді басқаларына
жеткізеді.
Оқушыларға адамның
азаматтық-патриоттық ұстанымын сипаттайтын адамның қасиетін анықтап
және кестені толтыру ұсынылады:
Патриотқа тән
қасиет
|
Патриот емес адамның
қасиеті
|
Маған тән қасиеттер
(алдыңғы бағандардан)
|
Болжамды
жауаптар:
• жауапкершілік;
• әділеттілік;
• төзімділік;
• адалдық;
• батылдылық;
• шыдамдылық;
• ризашылдық;
• зейінділік.
|
Болжамды
жауаптар:
• өзі өмір сүріп жатқан қоғамды
құрметтемеу;
• жауапсыздық;
• отбасы алдындағы борыштың
болмауы;
• берекесіздік;
• бағдарсыздық (өз елі туралы
дұрыс пікірде болмау және оны жақсарту үшін ештеңе
жасамайды);
• арамтамақтық, жұмыс істегісі
келмеу;
• Отанға деген сүйіспеншіліктің
болмауы.
|
|
Бағалау:
Басбармақ
«Уақыт шеңбері» әдісімен
оқушыларды шеңберге тұрғызып «Сіз қандай қасиетті ең басты деп
ойлайсыз және неге?» деген сұраққа
қойылады.
Бағалау:
От
шашу
|
Үлестірмелі
қағадар
|
Сабақтың
ортасы
|
«Жастардың азаматтық
бастамаларға құқығы бар» тақырыбында пікірталас
ұйымдастырылады.
Бағалау:
Бес
шапалақ
Смайликтер арқылы шағын топқа
және жұпқа бөлінеді.
1-тапсырма:«Патриот деген кім?»
тақырыбында постер қорғайды.
Бағалау:
Фигуралар
Сергіту сәті: Көк тудың
желбірегені әні
2-тапсырма: «Жалғастырайық» деп
аталады
М
–менмендікті
Е -
егеменді
Н -
намысын
|
П -
президентін
А -
абыройлы
Т -
толықтырам
Р -
рухани
И -
инабатты
О
-отанымды
Т -
тигіземін
П -
парасатты
Ы -
ынтымақты
Н –
нағыз
|
Бәріміз: Мен боламын
еңбекқор,
Болашағы
елімнің!
Бағалау:
Бағдаршам
|
Смайликтер
Қағаз, маркер,
фломастер
Фигуралар
Ноутбук,
калонка
Қағаз, қалам,
маркер
Бағдаршам
|
Сабақтың
соңы
|
І топқа: «Мен де өз елімнің
патриоты боламын» тақырыбында шағын шығарма
жазады.
ІІ топқа: «Кісі елінде сұлтан
болғанша, Өз еліңде ұлтан бол» мақалына қысқаша әңгіме
жазады.
Бағалау:
Екі тілек, бір
ұсыныс
Кері-байланыс: Смайликтер
арқылы бүгінгі сабаққа деген көңіл күйлерін
көрсетеді.
|
Дәптер,
қалам
Смайликтер
|
Келесі оқуға арналған
тапсырмалар (үй тапсырмасы)
|
«Мен - патриотпын» тақырыбында
эссе, ой толғау немесе өлең жазып келу
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Инернет
ресурстары
|
Саралау - Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделіндіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелерін орындау.
АКТ
құзыреттілік.
|
«Мен - патриотпын» тақырыбында
бейнеролик дайындау
|
Басбармақ, от шашу, бес
шапалақ, фигуралар, бағдаршам, Екі тілек, бір
ұсыныс
|
Ноутбук, компьютер,
калонка
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы
ма? Бүгін оқушылар не білді? Оқу неге бағытталған болды?
Жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер
еңгіздім және
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымда жетілдіруге
көмектесетің не білдім?
|