2025-2026-ОҚУ ЖЫЛЫ
Мүғалім: С.Г.Гайнутдинова

Менің Отаным – Қазақстан
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің Отаным – Қазақстан |
|
Педагогтің тегі, аты-жөні |
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: _ |
|
Күні |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
Қазақстан туралы білімін кеңейту, мемлекеттік рәміздер мен Конституцияның маңызын түсіндіру, атаулы күндерді тану, адалдық пен Отанға сүйіспеншілікке тәрбиелеу. |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың туған елі – Қазақстан туралы білімін кеңейту, мемлекеттік рәміздер мен Конституцияның маңызын түсіндіру, атаулы күндерді тану, адалдық пен жауапкершілік қасиеттерін қалыптастыру. |
|
Құндылық |
«Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» |
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
№ 1 САБАҚ. «ЖЕДЕЛ ҚЫЗМЕТ НӨМІРЛЕРІ» |
|
Апта дәйек сөзі |
«Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына» |
|
Сабақ кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Мұғалім сыныппен амандасады, жылы сөздер айтады («Бүгінгі күніміз сәтті өтсін», «Бәріңе табыс тілеймін»). PowerPoint-тағы «топқа бөлу» слайдына өтіп, батырманы басқанда Қазақстан туы көтеріледі, астынан әр топтағы балалардың есімдері шығады. |
Балалар амандасады, бір-біріне жылы сөздер айтады. Экрандағы тулар көтерілгенде өздерінің қай топқа түскенін көреді. |
|
PowerPoint |
|
Сабақтың тақырыбын анықтау (5 мин) |
Экранда ЖИ арқылы жасалған Абай бейнесі шығады. Ол балаларға 4 сұрақ қояды (рәміздер, тіл, ел, тәуелсіздік туралы). Жауаптарға қарай өзі балалармен бірге сабақтың тақырыбын ашады. |
Балалар Абай бейнесінің қойған сұрақтарына жауап береді. Бірге отырып, сабақтың атауын анықтайды: «Менің Отаным – Қазақстан». |
Ауызша мадақ |
PowerPoint, ЖИ бейнесі (Абай)
|
|
Мақсатты түсіндіру (3 мин) |
Мұғалім сабақтың мақсатын айтады, күтілетін нәтижелерді түсіндіреді. |
Тыңдайды, мақсатын түсінеді. |
|
Слайд |
|
Интерактивті ойын «Ұлттық нақыштағы көк шарлар» (10 мин) |
Экранда көк түсті, ұлттық ою-өрнегі бар шарлар шығады. Мұғалім балаларға кезекпен шарды жарып, астындағы сұраққа жауап беруді ұсынады. |
Балалар шарды таңдап, жарып, сұраққа жауап береді. |
«Шапалақ» әдісі |
P |
|
Топтық жұмыс (10 мин) |
Мұғалім әр топқа тапсырма береді: 1-топ – табиғат, 2-топ – қалалар, 3-топ – дәстүрлер, 4-топ – тағамдар. Әр топқа уақыт береді, соңында қорғатады. |
Балалар топпен жұмыс істейді, постер/слайд жасап, қорғайды. |
Топтық бағалау |
Плакат, маркер, PowerPoint |
|
«Сиқырлы қорап» ойыны (7 мин) |
Мұғалім экраннан бір қорапты көрсетеді. Қорап ашылған сайын ішінен ұлттық құндылықтар шығады: киіз үй, тақия, жылқы, домбыра, ою. |
Балалар әр затты Қазақстанмен байланыстырып, мағынасын түсіндіреді. |
«Бас бармақ» әдісі |
PowerPoint |
|
ЖИ арқылы жасалған Ыбырай Алтынсарин бейнесі (5 мин) |
Экранда ЖИ арқылы жасалған Ыбырай бейнесі шығып, Конституция күні туралы түсіндіреді. |
Тыңдайды, қысқа сұрақтарға жауап береді. |
|
PowerPoint, ЖИ бейнесі (Ы.
Алтынсарин) |
|
Сергіту сәті (3 мин) |
Мұғалім Конституция туралы ән қосады, балаларды қимыл-қозғалыспен сергітеді. |
Ән тыңдап, қимыл жасайды. |
|
Әуен |
|
ЖИ арқылы жасалған Абай бейнесі (5 мин) |
Экранда ЖИ арқылы жасалған Абай бейнесі шығады. Ол балаларға: «Демалыста қандай кітап оқыдыңдар?» деп сұрақ қояды. |
Балалар жазғы демалыста оқыған кітаптары туралы айтады. |
Ауызша мадақ |
PowerPoint, ЖИ бейнесі (Абай)
|
|
«Адал азамат» галереясы (7 мин) |
Экранда ЖИ арқылы жасалған бейнелер көрсетіледі: Абай, Шоқан, Жамбыл, Мұражақып, Мәлік. Олар адалдық туралы қысқа ой айтады. |
Балалар тыңдап, адалдық туралы өз ойларын білдіреді. |
«Шапалақ» әдісі |
P |
|
Кері байланыс (5 мин) |
Мұғалім слайдты көрсетіп, сөйлемдерді аяқтауды ұсынады: «Адал болу бұл…», «Мен ешқашан…», «Мен адал болам, себебі…». |
Балалар сөйлемдерді жалғастырып, өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақ |
Интерактивті тақта, слайд
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты "Менің Отаным - Қазақстан"
Тәрбие сағаты "Менің Отаным - Қазақстан"
2025-2026-ОҚУ ЖЫЛЫ
Мүғалім: С.Г.Гайнутдинова

Менің Отаным – Қазақстан
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің Отаным – Қазақстан |
|
Педагогтің тегі, аты-жөні |
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: _ |
|
Күні |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
Қазақстан туралы білімін кеңейту, мемлекеттік рәміздер мен Конституцияның маңызын түсіндіру, атаулы күндерді тану, адалдық пен Отанға сүйіспеншілікке тәрбиелеу. |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың туған елі – Қазақстан туралы білімін кеңейту, мемлекеттік рәміздер мен Конституцияның маңызын түсіндіру, атаулы күндерді тану, адалдық пен жауапкершілік қасиеттерін қалыптастыру. |
|
Құндылық |
«Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» |
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
№ 1 САБАҚ. «ЖЕДЕЛ ҚЫЗМЕТ НӨМІРЛЕРІ» |
|
Апта дәйек сөзі |
«Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына» |
|
Сабақ кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Мұғалім сыныппен амандасады, жылы сөздер айтады («Бүгінгі күніміз сәтті өтсін», «Бәріңе табыс тілеймін»). PowerPoint-тағы «топқа бөлу» слайдына өтіп, батырманы басқанда Қазақстан туы көтеріледі, астынан әр топтағы балалардың есімдері шығады. |
Балалар амандасады, бір-біріне жылы сөздер айтады. Экрандағы тулар көтерілгенде өздерінің қай топқа түскенін көреді. |
|
PowerPoint |
|
Сабақтың тақырыбын анықтау (5 мин) |
Экранда ЖИ арқылы жасалған Абай бейнесі шығады. Ол балаларға 4 сұрақ қояды (рәміздер, тіл, ел, тәуелсіздік туралы). Жауаптарға қарай өзі балалармен бірге сабақтың тақырыбын ашады. |
Балалар Абай бейнесінің қойған сұрақтарына жауап береді. Бірге отырып, сабақтың атауын анықтайды: «Менің Отаным – Қазақстан». |
Ауызша мадақ |
PowerPoint, ЖИ бейнесі (Абай)
|
|
Мақсатты түсіндіру (3 мин) |
Мұғалім сабақтың мақсатын айтады, күтілетін нәтижелерді түсіндіреді. |
Тыңдайды, мақсатын түсінеді. |
|
Слайд |
|
Интерактивті ойын «Ұлттық нақыштағы көк шарлар» (10 мин) |
Экранда көк түсті, ұлттық ою-өрнегі бар шарлар шығады. Мұғалім балаларға кезекпен шарды жарып, астындағы сұраққа жауап беруді ұсынады. |
Балалар шарды таңдап, жарып, сұраққа жауап береді. |
«Шапалақ» әдісі |
P |
|
Топтық жұмыс (10 мин) |
Мұғалім әр топқа тапсырма береді: 1-топ – табиғат, 2-топ – қалалар, 3-топ – дәстүрлер, 4-топ – тағамдар. Әр топқа уақыт береді, соңында қорғатады. |
Балалар топпен жұмыс істейді, постер/слайд жасап, қорғайды. |
Топтық бағалау |
Плакат, маркер, PowerPoint |
|
«Сиқырлы қорап» ойыны (7 мин) |
Мұғалім экраннан бір қорапты көрсетеді. Қорап ашылған сайын ішінен ұлттық құндылықтар шығады: киіз үй, тақия, жылқы, домбыра, ою. |
Балалар әр затты Қазақстанмен байланыстырып, мағынасын түсіндіреді. |
«Бас бармақ» әдісі |
PowerPoint |
|
ЖИ арқылы жасалған Ыбырай Алтынсарин бейнесі (5 мин) |
Экранда ЖИ арқылы жасалған Ыбырай бейнесі шығып, Конституция күні туралы түсіндіреді. |
Тыңдайды, қысқа сұрақтарға жауап береді. |
|
PowerPoint, ЖИ бейнесі (Ы.
Алтынсарин) |
|
Сергіту сәті (3 мин) |
Мұғалім Конституция туралы ән қосады, балаларды қимыл-қозғалыспен сергітеді. |
Ән тыңдап, қимыл жасайды. |
|
Әуен |
|
ЖИ арқылы жасалған Абай бейнесі (5 мин) |
Экранда ЖИ арқылы жасалған Абай бейнесі шығады. Ол балаларға: «Демалыста қандай кітап оқыдыңдар?» деп сұрақ қояды. |
Балалар жазғы демалыста оқыған кітаптары туралы айтады. |
Ауызша мадақ |
PowerPoint, ЖИ бейнесі (Абай)
|
|
«Адал азамат» галереясы (7 мин) |
Экранда ЖИ арқылы жасалған бейнелер көрсетіледі: Абай, Шоқан, Жамбыл, Мұражақып, Мәлік. Олар адалдық туралы қысқа ой айтады. |
Балалар тыңдап, адалдық туралы өз ойларын білдіреді. |
«Шапалақ» әдісі |
P |
|
Кері байланыс (5 мин) |
Мұғалім слайдты көрсетіп, сөйлемдерді аяқтауды ұсынады: «Адал болу бұл…», «Мен ешқашан…», «Мен адал болам, себебі…». |
Балалар сөйлемдерді жалғастырып, өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақ |
Интерактивті тақта, слайд
|
шағым қалдыра аласыз


owerPoint

owerPoint,
ЖИ бейнелері













