Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
||
|
Күні |
20.02.23 |
|
|
Класс жетекші: |
Маханиязова А |
|
|
Класс: 10В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Стресс пен кикілжіңді шешуге психологиялық қолдау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Стресс туралы мағлұмат бере отырып, бір -бірінің қарым -қатынастарын одан әрі нығайту, бірлікке шақыру позициясында тақырыпты тереңірек ашу; |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Бір -біріне сыйластық таныту, адамгершілікке, шыншылдыққа, мейрімділікке тәрбиелеу; |
|
|
Ресімдеу |
Интерактивті тақта арқылы слайд көрсету |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Видео материалдар |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
кеспеқағаздар |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин) |
Амандасу. Түгелдеу |
Амандасады |
|
|
Сабақ басы (10 мин) |
Мұғалімнің кіріспе сөзі: Қайырлы күн құрметті оқушылар! Бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы «Стресс пен кикілжіңді психологиялық қолдау», жалпы бүгінгі сабақта стресс дегенімініміз не, стрессті шешу жолдарын қарастырамыз. Кикілжің туралы жалпы түсінік бере отырып, ұнамсыз қылықтардан жирену сезімін тудыру арқылы бойларыңызға адам бойындағы ұнамды қасиеттеріңізді дарытамыз. Кикілжің дегеніміз-бұл адамдар арасындағы, таластан туындайтын келіспеушілік. Әрдайым кикілжіңнен шығатын жол болады, ең бастысы қазіргі өтпелі жаста сіздер стресске бой алдырмауларыңыз қажет. «Фонарик» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу. Шағын оқушыларға стресс туралы видео көрсету. |
Топқа бөлінеді |
Слайд Қағаздар, видео материал |
|
Ортасы (20 мин) |
І- Топ: Стресс сөзінің әр әрпіне қарама- қарсы жағымды сөздермен анықтама беру. Оқушылардың ойлау қабілетін білу, олардың бойындағы жақсы қасиеттерді ояту. ІІ-Топ: «Менің атым – Қожа» кино желісі бойынша Қожаның достарымен кикілжіңінің шешімін, өз тарапыңыздан қалай шешер едіңіз. Көрініс ретінде көрсетіңіз. Жас жеткіншектерді ситуациялық жағдайдан жылдам шешуге, барлығын жақсы жағынан аяқтауға үйрету. ІІІ -Топ: Ғаламтор сөйлесін: Оқушылар ғаламтор ресурсын қарау арқылы, қазіргі таңдағы стресстің болу жағдайларын, қанша адамның бүгінде психологтарға жүгінетіні туралы жеткізу. (жаңалық ретінде) Оқушылардың тақырыпты терең меңгеріп, олардың қалай түсінгенін білу. Сергіту сәті Оқушылардың бойын сергіту мақсатында, өз бейлнелерін салдыру. Сурет арқылы бір – бірінің мінездерін айту. Бір – біріне деген жылулық атмосферасын қалыптастыру. |
Қағазға жазады Көрініс қояды Мағлұмат іздейді, жазады Оқушылар өз бейнесін салады |
Қағаз Видео материал Ғаламтор ресурсы Қағаз қалам |
|
Соңы (5 мин) |
Қорытынды: «Үш арман, үш мақсат» тренингі Оқушылар берілген қағазға үш арманын, үш мақсатын жазу, сабақты қортындылау мақсатында тілегін жазу. |
Тілегін жазады |
Қағаз қорап |



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты «Патриотизм – ұлттық рухтың асқақ белгісі»
Тәрбие сағаты «Патриотизм – ұлттық рухтың асқақ белгісі»
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
||
|
Күні |
20.02.23 |
|
|
Класс жетекші: |
Маханиязова А |
|
|
Класс: 10В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Стресс пен кикілжіңді шешуге психологиялық қолдау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Стресс туралы мағлұмат бере отырып, бір -бірінің қарым -қатынастарын одан әрі нығайту, бірлікке шақыру позициясында тақырыпты тереңірек ашу; |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Бір -біріне сыйластық таныту, адамгершілікке, шыншылдыққа, мейрімділікке тәрбиелеу; |
|
|
Ресімдеу |
Интерактивті тақта арқылы слайд көрсету |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Видео материалдар |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
кеспеқағаздар |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин) |
Амандасу. Түгелдеу |
Амандасады |
|
|
Сабақ басы (10 мин) |
Мұғалімнің кіріспе сөзі: Қайырлы күн құрметті оқушылар! Бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы «Стресс пен кикілжіңді психологиялық қолдау», жалпы бүгінгі сабақта стресс дегенімініміз не, стрессті шешу жолдарын қарастырамыз. Кикілжің туралы жалпы түсінік бере отырып, ұнамсыз қылықтардан жирену сезімін тудыру арқылы бойларыңызға адам бойындағы ұнамды қасиеттеріңізді дарытамыз. Кикілжің дегеніміз-бұл адамдар арасындағы, таластан туындайтын келіспеушілік. Әрдайым кикілжіңнен шығатын жол болады, ең бастысы қазіргі өтпелі жаста сіздер стресске бой алдырмауларыңыз қажет. «Фонарик» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу. Шағын оқушыларға стресс туралы видео көрсету. |
Топқа бөлінеді |
Слайд Қағаздар, видео материал |
|
Ортасы (20 мин) |
І- Топ: Стресс сөзінің әр әрпіне қарама- қарсы жағымды сөздермен анықтама беру. Оқушылардың ойлау қабілетін білу, олардың бойындағы жақсы қасиеттерді ояту. ІІ-Топ: «Менің атым – Қожа» кино желісі бойынша Қожаның достарымен кикілжіңінің шешімін, өз тарапыңыздан қалай шешер едіңіз. Көрініс ретінде көрсетіңіз. Жас жеткіншектерді ситуациялық жағдайдан жылдам шешуге, барлығын жақсы жағынан аяқтауға үйрету. ІІІ -Топ: Ғаламтор сөйлесін: Оқушылар ғаламтор ресурсын қарау арқылы, қазіргі таңдағы стресстің болу жағдайларын, қанша адамның бүгінде психологтарға жүгінетіні туралы жеткізу. (жаңалық ретінде) Оқушылардың тақырыпты терең меңгеріп, олардың қалай түсінгенін білу. Сергіту сәті Оқушылардың бойын сергіту мақсатында, өз бейлнелерін салдыру. Сурет арқылы бір – бірінің мінездерін айту. Бір – біріне деген жылулық атмосферасын қалыптастыру. |
Қағазға жазады Көрініс қояды Мағлұмат іздейді, жазады Оқушылар өз бейнесін салады |
Қағаз Видео материал Ғаламтор ресурсы Қағаз қалам |
|
Соңы (5 мин) |
Қорытынды: «Үш арман, үш мақсат» тренингі Оқушылар берілген қағазға үш арманын, үш мақсатын жазу, сабақты қортындылау мақсатында тілегін жазу. |
Тілегін жазады |
Қағаз қорап |



шағым қалдыра аласыз













