|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
Ресурстар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
https://www.youtube.com/watch?v=-eh5T2Uqfjw
https://www.youtube.com/watch?v=4GcGgiW0Vvo
https://www.youtube.com/watch?v=cwBQS79xp9M
https://www.youtube.com/watch?v=Trb09fEJV6c |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тәрбие тақырыбы: |
«Ұлы дала перзентімін» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Ұлттық мүдде |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мақсаттары: |
- Ұлттық мұраға ұқыпты қарау; - Оқушыларды туған жерін, туған елін, халқын ардақтап өтуге үйрету. Бақытқа жетер даңғыл жолдың бірі - туған Отанды сүюден басталатынын түсіндіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жүру барысын алдын ала үйлестіру Алғашқы сөз (кезең)
Ортаңғы кезең
Соңы(бекіту) |
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал орнату.
Әнұран шырқау Жаңа тақырып. Тақырып ашу
Жарқырап
жанған күндей
азаттығы, Топтастыру. «Қазақстан»
Адам шыр етіп дүниеге келгенде, кіндік қаны тамған жерін – Отан дейді. Әрбір адамда Отанға, туған жерге деген ыстық сезім, үлкен махаббат болады. Алысқа жолаушылап кетіп, туған жеріне оралған сәтте тауы да, тасы да саған ыстық болып тұрады. Адамзаттың парызы - туған Отанын гүлдендіріп, сақтап, ұрпақтан ұрпаққа жеткізу. Қазақ поэзиясының хас шебері Қ. Аманжолов «Не деген бақытты едің, келер ұрпақ» деп жырлағандай, сендер тәуелсіз елдің азаматысыңдар, сендерді мемлекеттік мереке Республика күнімен шын жүректен құттықтаймын.
Келесі кезекте осы күннің шығу тарихы жайлы бейнероликті тамашау
«Бинго» ойыны –Қазақстанның тұңғыш президенті кім? -16-желтоқсан қандай күн? -Мемлекетіміздің астанасы қай қала? -Қазақтың қазақтығын танытатын нышандары нелер? -Ұлттық теңге қай жылы қабылданды? 1993 15-қараша -Ұландар күні қай күн? 7-мамыр -Қазақстанда қанша ұлт өкілдері тұрады? (130 дан астам) - Қазақстанның тұңғыш ғарышкері кім? Сергіту сәті. Республика күніне орай «Атамекен» әнін шырқау.
«Тақпақтар айдары» оқушылардың Отанға арнаған тақпақтарына кезек беру
Қазақстан – атамекен, құт
қонған жер,
Қазақстан, замананың
заңғарында,
Кең жазық Отан
мекенім,
Туған
жердің төсінде ұлан
асыр
Қазақстан кемелденіп,
аршындадың «Сөзжұмбақ» 1. Ұлттардың бірлігі, татулығы (Достық) 2. Елордамыз қай қала? (Астана) 3. Біз қай ұлтпыз? (Қазақ ) 4.Мемлекеттік рәміздеріміздің бірі (Әнұран) Қорытынды. Көз тойғысыз қазағымның жері бар Ну орманы, тауы, өзені көлі бар, Қазағымның жерін, елін қорғайтын. Жас жеткіншек ұланы бар, елі бар. Міне осындай егеменді еліміз Кең жазира ұлан байтақ жеріміз, Туған елін, туған жерін сүйетін Біз қазақтың ұланымыз , еріміз. «Жаса Қазақстан!» әнін шырқау
|
Сәлемдесіп, өлең жолдарын қайталайды Әнұранды орындайды Қазақстан сөзіне топтастыру тапсырмасын жасайды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Реймова Багдагул КенжебековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Тәрбие сағаты "Республика күні" бастауыш
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Тәрбие сағаты "Республика күні" бастауышМатериал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларды туған жерін, туған елін, халқын ардақтап өтуге үйрету. Бақытқа жетер даңғыл жолдың бірі - туған Отанды сүюден басталатынын түсіндіру. Бейнематериалдарды сілтеме арқылы тамашалау, ойындар ойнату, тақпақтар айтқызып,сөзжұмбақ шешу және ән орындау.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||


















