Целиноград ауданы Ы. Алтынсарин ауылының жалпы орта білім беретін мектебі
«Бекітемін»
Ы.Алтынсарин ауылының
жалпы орта білім беретін
мектебінің директоры
_______
Т.А. Шахарбаев
Тақырыбы:
Ш.Айманов - қазақ киносының жарық жұлдызы
Сыныбы: 8 «Ә»
Сынып жетекші: Абдуалиева Сандугаш Зиядаевна
2024 жыл
|
Педагогтің Т.А.Ә. ( болған жағдайда) |
Абдуалиева Сандугаш Зиядаевна |
|
|
Күні: |
28.02.2024 |
|
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш.Айманов - қазақ киносының жарық жұлдызы |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ш.Айманов өмірі мен қазақ өнерінде жасаған еңбектерін насихаттау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут 2 минут |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің тәжім» әдісі. Шеңбер бойына тұрып, әр оқушы шеңбер бойына тұрып, кезекпен тәжді киеді. Әр оқушы киген кезде «Менің тәжім...» деген тіркесті өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін айта отырып жалғастырады. Топқа біріктіру. «flippity» бағдарламасы бойынша 3 топқа бөлу. Киіз үй артындағы жасырылған сөздер арқылы топтарын анықтайды.Сөздер түссіз қаламмен жазылған таптардың атауы(арнайы жарық түсіру арқылы ғана оқи алады) |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. «flippity» бағдарла масы бойынша топтарға бөлінеді. Шәкен Кино Театр |
|
Тәж интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы. 5 минут 3 минут 15 минут 3 минут 8 минут |
«Астарлы сұрақтар» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжау. 1.Қазақстан Республикасының мемлекеттік Тәуелсіздігі қашан жарияланды? 1991 жылы 2.Қай ел Қазақстанның Тәуелсіздігін алғашқы болып мойындады? Түркия. 3.Қазақстан қашан Біріккен Ұлттар ұйымына мүше болып қабылданды? 1992 жылы 4.Конституция неше бөлімнен тұрады? 9 бөлімнен.
Сұрақтарға жауап алу арқылы әр сұрақтың артында жасырылған әріптерді ашады. Сабақтың тақырыбына қатысты кілтсөзден тақырыпты болжайды.
Ш.Айманов туралы бейнематериалды көрсету арқылы мәлімет беру. 3 топқа өмірбаяны,театр,кино өнеріндегі еңбектері туралы жазылған мәтін таратылады. Топтық жұмыс. «Кинолента» әдісі. 3 топтың оқушылары өздеріне берілген мәтін бойынша мәліметтерді кинолентаға түсіріп, топтық жұмыс жасайды. 1-топ. Ш.Аймановтың еңбек жолдарын байланыстырып торт жасайды 2-топ. Ш.Аймановтың театрдағы еңбегі бойынша кинолента жасайды. 3-топ. Ш.Аймановтың кино саласындағы еңбегі бойынша сұрақтарға жауап береді. Ширату жаттығуы. Мұғалімнің нұсқамасымен «атомдар-малекулалар» ойынын ойнайды Жеке жұмыс. «Ш.Айманов - қазақ киносының саңлағы» тақырыбында ойтолғау жазыңдар. |
Сұрақтарға жауап беріп, пайда болған кілт сөз-ден сабақтың тақыры бын болжай ды.
К И Н О сөзі
I-топ Бейнеро ликті көріп тәтті бәліш (торт )жасайды.
II-топ Бейероликті көріп кинолен та жасайды.
III-топ Бейнеро ликті көріп жасырылған кино атаулар ын табады
Ортада билей жүріп, әуен тоқтаған да мұғалім айтқан сан бойынша тез жұптаса ды.
Тақырып бойынша ойтолғау жазады. |
«Мадақтау» әдісі. Әр топқа поп-корн беру арқылы «Мадақтау» әдісі. |
сұрақтар бейне-жазба https://youtu.be/xp5NcWNd1f0?si=H8nNXCztqAnOd9-A |
|
3 минут |
Кері байланыс. Кері байланыс сұрақтарына жауап алу арқылы оқушылардың пікірін тыңдау. |
Оқушылар өзіне түскен сұрақтарға жауап береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты: Ш.Айманов -кино өнерінің жарық жұлдызы
Целиноград ауданы Ы. Алтынсарин ауылының жалпы орта білім беретін мектебі
«Бекітемін»
Ы.Алтынсарин ауылының
жалпы орта білім беретін
мектебінің директоры
_______
Т.А. Шахарбаев
Тақырыбы:
Ш.Айманов - қазақ киносының жарық жұлдызы
Сыныбы: 8 «Ә»
Сынып жетекші: Абдуалиева Сандугаш Зиядаевна
2024 жыл
|
Педагогтің Т.А.Ә. ( болған жағдайда) |
Абдуалиева Сандугаш Зиядаевна |
|
|
Күні: |
28.02.2024 |
|
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш.Айманов - қазақ киносының жарық жұлдызы |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ш.Айманов өмірі мен қазақ өнерінде жасаған еңбектерін насихаттау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут 2 минут |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің тәжім» әдісі. Шеңбер бойына тұрып, әр оқушы шеңбер бойына тұрып, кезекпен тәжді киеді. Әр оқушы киген кезде «Менің тәжім...» деген тіркесті өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін айта отырып жалғастырады. Топқа біріктіру. «flippity» бағдарламасы бойынша 3 топқа бөлу. Киіз үй артындағы жасырылған сөздер арқылы топтарын анықтайды.Сөздер түссіз қаламмен жазылған таптардың атауы(арнайы жарық түсіру арқылы ғана оқи алады) |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. «flippity» бағдарла масы бойынша топтарға бөлінеді. Шәкен Кино Театр |
|
Тәж интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы. 5 минут 3 минут 15 минут 3 минут 8 минут |
«Астарлы сұрақтар» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжау. 1.Қазақстан Республикасының мемлекеттік Тәуелсіздігі қашан жарияланды? 1991 жылы 2.Қай ел Қазақстанның Тәуелсіздігін алғашқы болып мойындады? Түркия. 3.Қазақстан қашан Біріккен Ұлттар ұйымына мүше болып қабылданды? 1992 жылы 4.Конституция неше бөлімнен тұрады? 9 бөлімнен.
Сұрақтарға жауап алу арқылы әр сұрақтың артында жасырылған әріптерді ашады. Сабақтың тақырыбына қатысты кілтсөзден тақырыпты болжайды.
Ш.Айманов туралы бейнематериалды көрсету арқылы мәлімет беру. 3 топқа өмірбаяны,театр,кино өнеріндегі еңбектері туралы жазылған мәтін таратылады. Топтық жұмыс. «Кинолента» әдісі. 3 топтың оқушылары өздеріне берілген мәтін бойынша мәліметтерді кинолентаға түсіріп, топтық жұмыс жасайды. 1-топ. Ш.Аймановтың еңбек жолдарын байланыстырып торт жасайды 2-топ. Ш.Аймановтың театрдағы еңбегі бойынша кинолента жасайды. 3-топ. Ш.Аймановтың кино саласындағы еңбегі бойынша сұрақтарға жауап береді. Ширату жаттығуы. Мұғалімнің нұсқамасымен «атомдар-малекулалар» ойынын ойнайды Жеке жұмыс. «Ш.Айманов - қазақ киносының саңлағы» тақырыбында ойтолғау жазыңдар. |
Сұрақтарға жауап беріп, пайда болған кілт сөз-ден сабақтың тақыры бын болжай ды.
К И Н О сөзі
I-топ Бейнеро ликті көріп тәтті бәліш (торт )жасайды.
II-топ Бейероликті көріп кинолен та жасайды.
III-топ Бейнеро ликті көріп жасырылған кино атаулар ын табады
Ортада билей жүріп, әуен тоқтаған да мұғалім айтқан сан бойынша тез жұптаса ды.
Тақырып бойынша ойтолғау жазады. |
«Мадақтау» әдісі. Әр топқа поп-корн беру арқылы «Мадақтау» әдісі. |
сұрақтар бейне-жазба https://youtu.be/xp5NcWNd1f0?si=H8nNXCztqAnOd9-A |
|
3 минут |
Кері байланыс. Кері байланыс сұрақтарына жауап алу арқылы оқушылардың пікірін тыңдау. |
Оқушылар өзіне түскен сұрақтарға жауап береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


