жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз

Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Тәрбие сағаты ;Зорлық зомбылықсыз балалық шақ! 3 сынып
Бекітемін: Тәрбие ісінің меңгерушісі: |
||
Күні: |
20.01.2025ж |
|
Сынып жетекші: |
|
|
Сынып: 3 «Б » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Зорлық- зомбылықсыз балалық шақ» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 17-САБАҚ 3- сыныптар: «Ата –аналардың бақылауы» бағдарламасы балаларға арналағн жеңілдіктер» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға зорлық-зомбылық туралы мағлұмат беру, адамның жаны мен тәніне үлкен зардап әкелетін соққы екенін түсіндіру және зорлыққа қарсы біздің елімізде заң бар екенін айту. Оқушыларға бұзақылық істерге бармауға, адами бойларындағы қасиеттерін сақтауға, әдепті де, тәртіпті де тұлға болып өсуін тәрбиелеу. |
|
Құндылықтарды дарыту |
кемсітушілік пен қудалаудың кез-келген түрінен аулақ бола отырып, педагогтердің, сыныптастарының құқықтары мен қадір-қасиетін құрметтеу |
|
Қаңтар айы : Апта дәйексөзі |
– заң және тәртіп айы; 3-апта дәйексөзі : «Тәртіп – тәрбие бастауы» |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
Ұйымдастыру бөлімі (10 минут) Негізігі бөлім 25мин Сабақтың соңы 10мин |
1)Амандасу – «таныстыру» жаттығуы. Нұсқау: әр қатысушы өз есімінің бірінші әрпіне қарай бойындағы жеке қасиетін қосып айту керек. Мысалы: мен Әлия әділ қызбын…. Оқушылар түгел амандасып болғаннан кейін топқа бөлінеді. Сұрақ-жауап: 1.Зорлық-зомбылық дегеніміз не? 2.Сендер мейірімділік пен қатыгездіктің айырмашылығын қалай түсінесіңдер? Ойын: "Мейірімділік пен қатыгездік" Балалар құқығы" туралы ақпарат: Әр баланың қорғауға, оқуға, ойнауға және қауіпсіз өмір сүруге құқығы бар екенін айту. Мақал-мәтелдер: Балаларға зорлық-зомбылыққа қарсы бағытталған мақал-мәтелдерді талдау: "Жақсылық істесең, өзіңе қайтады", "Адамгершілік – асыл қасиет." Мақал-мәтелдер арқылы буллингтің алдын алу. Мысалы: «Бірлік бар жерде тірлік бар», «Жақсылықпен жер көгерер, батамен ел көгерер». Топтық жұмыс: Мейірімділік әлемі" атты сурет салғызу немесе зорлық-зомбылықсыз қоғам туралы қысқаша әң Сұрақ: 1. Сіздердің ойларыңша, неге біреу басқа адамға қатысты зорлық көрсетеді? /мазақтайды, күледі/ Ол басқаларды төмендету ( мүмкін оны да біреу төмендеткен шығар) , жолдасын төмендетіп, оны күлкіге қалдыру арқылы өзіне назар аудартады. Оның ойынша жолдасын кемсіту арқылы айналадағы адамдардың құрметіне ие болуға, олардың басшысы болуға тырысады. 2. Кімді жиі ренжітеді? Кішілерді, әлсіздерді, бір нәрсемен басқаларынан ерекшеленетіндерді. 3. Қаталдық көрсетудің себебі? Үйдегі нашар қарым-қатынас. Жақындары тарапынан көңіл аударудың жетіспеушілігі, ата-анасының ажырасуы, басқалар тарапынан кемсіту, нашар үлгерім – осының бәрі ашу мен реніштерін көрсетуге әкеп соғады. 4. Егер қысым көрсетілген жәбірленуші өте ақылды болса, сіздің ойыңызша, неге жәбірлеуші оған қысым көрсетеді? Қызғаныш сезім, оның намысына тигісі келеді. 5. Жәбірленушіге көмек қажет деп ойлайсың ба? Әрине қажет. Әңгімелесіп, ішкі ой сезімдерімен бөлісу. 6. Егер әңгімелесу көмектеспесе не істеу керек? Ересектермен бөлісу, мұғаліммен, ата-аналармен, дау-дамайды басуға көмектесетін басқа ересектермен. 7. Егер жолдасың ашулы, көңіл-күйі нашар болса, қалай көмектесуге болады? Әңгімеге тартуға тырысу, оны не мазалап жүргенін анықтау, тыңдау, назар аудару, қолдау көрсету. 3 сұрақ: «Балалық шақ зорлық – зомбылықсыз» болу үшін не керек. Мұғалім балаларға зорлық-зомбылықтың жаман салдары туралы ескерте отырып, әрдайым көмекке жүгіну жолдарын түсіндіреді. Балаларға 111 шұғыл байланыс нөмірін (балаларға арналған сенім телефоны) айтып, оны есте сақтауды ұсынады. Қауіпсіздік сабағы (10 минут) Тақырыбы: балаларды ата-аналарын құрметтеуге және олардың қамқорлығын бағалауға үйрету. 1.Қайда бара жатқаныңызды, кіммен және қашан қайтатыныңызды атаанаңызға үнемі ескертіп отырыңыз. Бұл өте маңызды, қауіп төнген жағдайда сізге көмектесе алады! Ата-ана бақылау" — бұл ата-аналарға балаларына қол жетімді мазмұнды бақылауға мүмкіндік беретін онлайн құрал. 3 Оның көмегімен сіз:белгілі бір сайттарға кіруге тыйым салу; 1гаджеттерді пайдалануға шектеулер қойыңыз; балалардың интернеттегі белсенділігін бақылау. 1 "Ата-ана бақылау" түрлі функциялар мен толықтыруларды қамтуы мүмкін, мысалға: Трекер-бағдарламалар . Балалардың орналасқан жері мен қозғалысын бақылауға мүмкіндік береді. Мысалдар: GeoLocator, Find My Kids: Parental control. 16 Біріктірген бағдарламалар. Гаджеттерді пайдалануды бақылау үшін арнайы режим орнатуға мүмкіндік береді. 6 Желілік сүзгі. Қажет емес сайттарды бұғаттауға және интернет-трафикті басқаруға мүмкіндік береді. 6 "Ата-ана бақылау" Мектепке дейінгі немесе ерте мектеп жасындағы балаларға пайдалы болуы мүмкін. |
Сұрақтар ға жауап береді Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды Мысалы, балаларды ойнау, достарымен бірге уақыт өткізу, ата-аналарымен көңілді сәттерді суреттеу. Сұрақтар ға жауап береді |
Тақырып тық суреттер Қосымша материал дар Стикерлер Плакат түрлі -түсті қаламдар |
Кері байланыс |
"Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Оқушылар тілектері мен ұсыныстарын білдіреді |
Қағаз қиынды лары |
Бекітемін: Тәрбие ісінің меңгерушісі: |
||
Күні: |
20.01.2024ж |
|
Сынып жетекші: |
Оразбакова Б.Қ |
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 18- САБАҚ 10–сыныптар: «Онлайн ойындардың қауіптілігі және интернетке тәуелділік» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға буллингтің (қорқыту мен мазақтаудың) зияны туралы түсінік беру. Достық қарым-қатынасты нығайтып, мектептегі қауіпсіз ортаны қалыптастыру. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қорғану тәсілдерін үйрету және бір-біріне қолдау көрсетуді насихаттау |
|
Апта дәйексөзі |
«Тәртіп - тәрбие бастауы» |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
Ұйымдастыру бөлімі (5 минут) Негізгі бөлім (25 минут) |
Оқушылармен амандасу.
Бейнеролик көрсету:
IV. Қорытынды бөлім (5 минут)
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) Тақырыбы: «Онлайн ойындардың қауіптілігі» Мақсаты:
Сабақ мазмұны:
|
Сұрақтар ға жауап береді Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Тақырып тық суреттер Қосымша материал дар Стикерлер
|
Кері байланыс |
"Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Оқушылар тілектері мен ұсыныстарын білдіреді |
Қағаз қиындылары |
Бекітемін: Тәрбие ісінің меңгерушісі: |
||
Күні: |
27.12.2024ж |
|
Сынып жетекші: |
Оразбакова Б.Қ |
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Арам мен адал, обал мен сауап – ұлтымыздың ұстанымы» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 19- САБАҚ 10–сыныптар: «Интернеттегі және әлеуметтік желілердегі жеке шекараларды қорғау» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға адалдық, әділеттілік, обал мен сауап ұғымдарын түсіндіру; Жақсы мен жаманды ажырату қабілетін дамыту; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық құндылықтарды құрметтеуге, әділетті болуға тәрбиелеу. |
|
Апта дәйексөзі |
Әділет жолы- адал жол |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
Ұйымдастыру бөлімі (5 минут) Негізгі бөлім (25 минут)
|
IV. Қорытынды бөлім (5 минут)
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
№19-САБАҚ. Тақырыбы: Мақсаты:
Сабақ мазмұны:
|
Сұрақтар ға жауап береді Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Тақырып тық суреттер Қосымша материалдар Стикерлер Қауіпсіздік ережелері туралы слайдтар. Әлеуметтік желілердегі жеке мәліметтердің қауіптері туралы бейнеролик.
|
Кері байланыс |
"Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Оқушылар тілектері мен ұсыныстарын білдіреді |
Қағаз қиынды лары |
Бекітемін: Тәрбие ісінің меңгерушісі: |
||
Күні: |
03.02.2024ж |
|
Сынып жетекші: |
Оразбакова Б.Қ |
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«4 ақпан - Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні» «Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 20-САБАҚ 10–сыныптар: «Сізге қатысты жағымсыз сөздерге жауап берудің тиімді стратегиялары» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды цифрлық әлемдегі қауіпсіздік ережелерімен таныстыру; Желідегі этика мен қауіпсіздік дағдыларын дамыту; Интернетті пайдалану кезінде саналы және сақ болуға үйрету. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Интернетті пайдалану кезінде саналы және сақ болуға үйрету. |
|
Апта дәйексөзі |
Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
Ұйымдастыру бөлімі (10 минут) Негізгі бөлім (25 минут)
|
IV. Қорытынды бөлім (5 минут)
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
№20-САБАҚ. Тақырыбы: Мақсаты:
Сабақ мазмұны:
|
Сұрақтар ға жауап береді Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Тақырып тық суреттер Қосымша материалдар Стикерлер Бейнероликтер, презентация,интернет тегі қауіпсіздік бойынша жадынама лар.
|
Кері байланыс |
"Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Оқушылар тілектері мен ұсыныстарын білдіреді |
Қағаз қиынды лары |
Бекітемін: Тәрбие ісінің меңгерушісі: |
||
Күні: |
10.02.2025ж |
|
Сынып жетекші: |
Оразбакова Б.Қ |
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 21-САБАҚ 10–сыныптар: «Жедел қызмет телефон нөмірлері» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға буллингтің салдары мен алдын алу тәсілдерін түсіндіру; Қорқыту мен мазақтаудан қорғану дағдыларын қалыптастыру; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қоғамда достар арасында сыйластық пен түсіністікке тәрбиелеу. |
|
Апта дәйексөзі |
Шығармашыл бала – ойлы бала |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
Ұйымдастыру бөлімі (10минут)
Негізгі бөлім (25 минут)
|
І. Сыныппен амандасу, қатысушыларды түгендеу.
Талқылау:
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
№21-САБАҚ. Тақырыбы: Мақсаты:
Оқушыларға жедел қызмет нөмірлерін есте сақтаудың маңыздылығын түсіндіру.
|
Сұрақтар ға жауап береді Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Тақырып тық суреттер Қосымша материалдар Стикерлер Жедел қызмет нөмірлері туралы слайд немесе плакат. Төтенше жағдайларға арналған мысалдар.
|
Кері байланыс |
"Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Оқушылар тілектері мен ұсыныстарын білдіреді |
Қағаз қиынды лары |
Бекітемін: Тәрбие ісінің меңгерушісі: |
||
Күні: |
17.02.2025ж |
|
Сынып жетекші: |
Оразбакова Б.Қ |
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Қауіпсіз қоғам «Имандылық – адамгершілік пен ізгіліктің тірегі» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 22-САБАҚ 10–сыныптар: «Өз құқықтарыңыз бен міндеттеріңізді білу құқықбұзушылықтардан аулақ болуға қалай көмектеседі?» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға имандылық, адамгершілік және ізгілік ұғымдарын түсіндіру; Адамгершілік қасиеттер арқылы ізгі қоғам қалыптастыруға ықпал ету. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қоғамдық тәртіп пен рухани құндылықтарға тәрбиелеу; |
|
Апта дәйексөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
Ұйымдастыру бөлімі (10 минут) Негізгі бөлім (25 минут)
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
№22-САБАҚ. Тақырыбы: Мақсаты:
«Құқықтарыңды білсең, заңды бұзудан аулақ боласың» деген қорытынды жасау. Сабақты «Құқық пен міндет – қоғамдағы тәртіптің негізі» деген ұранмен аяқтау. |
Сұрақтар ға жауап береді Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Тақырып тық суреттер Қосымша материалдар Стикерлер Қазақстан Республикасының Конституциясынан үзінділер. Құқықтық сауаттылыққа арналған буклеттер мен слайдтар.
|
Кері байланыс |
"Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Оқушылар тілектері мен ұсыныстарын білдіреді |
Қағаз қиынды лары |
Бекітемін: Тәрбие ісінің меңгерушісі: |
||
Күні: |
24.02.2025ж |
|
Сынып жетекші: |
Оразбакова Б.Қ |
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Құқықтық тәртіп және әлеуметтік жауапкершілік» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 23-САБАҚ 10–сыныптар: «Табыстың күмәнді түрлері, қалай алаяқтардың тұзағына түспеуге болады?» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға құқықтық тәртіп пен әлеуметтік жауапкершілік маңызын түсіндіру; Әлеуметтік жауапкершілік пен заңға бағынушылықты дамыту. Құқықтық сауаттылықты арттыру арқылы қоғамдағы тәртіпті нығайтуға ықпал ету; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қоғамда мәдениеттілікке тәрбиелеу |
|
Апта дәйексөзі |
Жаңашылдық – заман талабы |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
Ұйымдастыру бөлімі (10минут)
Негізгі бөлім (25 минут)
|
Құқықтық тәртіп дегеніміз не?
Оқушылардан сабақтан алған әсерлерін сұрау.
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
№23-САБАҚ. Тақырыбы: Мақсаты:
|
Сұрақтар ға жауап береді Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Тақырып тық суреттер Қосымша материалдар Стикерлер Алаяқтық әрекеттер туралы мәліметтер мен бейнематериалдар. Құқық қорғау органдарының байланыс нөмірлері.
|
Кері байланыс |
"Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Оқушылар тілектері мен ұсыныстарын білдіреді |
Қағаз қиынды лары |
Бекітемін: Тәрбие ісінің меңгерушісі: |
||
Күні: |
03.03.2025ж |
|
Сынып жетекші: |
Оразбакова Б.Қ |
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Алғыс – ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 24-САБАҚ 10–сыныптар: «Бейтаныс адамдарға жеке фотосуреттерді жіберу қауіп» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға алғыс айту мен ризашылық білдірудің маңыздылығын түсіндіру; Қоғамдағы ізгі ниетті қарым-қатынастарды дамыту; Алғыс айту арқылы адамдар арасындағы байланыстарды нығайтуға үлес қосу. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың рухани дүниесін байыту.Әлеуметтік қарым-қатынастарды жақсарту. Тұлғаның ішкі үйлесімін қалыптастыру.Жақсы қасиеттерді бойға сіңіріп, теріс қылықтардан аулақ болуға үйрету |
|
Апта дәйексөзі |
Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің...(Б.Момышұлы) |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
Ұйымдастыру бөлімі (10 минут)
Негізгі бөлім (25 минут)
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
№24-САБАҚ. Тақырыбы: Мақсаты:
|
Сұрақтар ға жауап береді Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Тақырып тық суреттер Қосымша материалдар Стикерлер Киберқауіпсіздік туралы бейнероликтер немесе презентация. Әлеуметтік желідегі қауіпсіздік баптауларын түсіндіретін нұсқаулықтар.
|
Кері байланыс |
"Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Оқушылар тілектері мен ұсыныстарын білдіреді |
Қағаз қиынды лары |
Бекітемін: Тәрбие ісінің меңгерушісі: |
||
Күні: |
10.03.2025ж |
|
Сынып жетекші: |
Оразбакова Б.Қ |
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Ата-аналарды педагогикалық қолдау орталығы «Ананың аялы алақаны» челленджі \ Отбасы құндылығы - сарқылмас қазына шеберлік сабақ Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 25- САБАҚ 10–сыныптар: «Көліктегі қауіпсіз мінез -құлық: автомобиль, автобус, пойыз, ұшақ» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға отбасы құндылықтарының маңыздылығын түсіндіру; Отбасы мүшелері арасындағы сүйіспеншілік пен сыйластықты арттыру; Отбасы ұғымының рухани және мәдени мәнін ұғындыру. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың рухани дүниесін байыту.Әлеуметтік қарым-қатынастарды жақсарту.Тұлғаның ішкі үйлесімін қалыптастыру.Жақсы қасиеттерді бойға сіңіріп, теріс қылықтардан аулақ болуға үйрету |
|
Апта дәйексөзі |
Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
Ұйымдастыру бөлімі (10 минут) Негізгі бөлім (25 минут)
|
.Отбасы құндылықтары туралы әңгіме:
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
№25-САБАҚ. Тақырыбы: Мақсаты:
|
Сұрақтар ға жауап береді Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Тақырып тық суреттер Қосымша материалдар Стикерлер Көліктегі қауіпсіздік ережелері жазылған буклеттер. Қауіпсіздік тақырыбына арналған бейнероликтер.
|
Кері байланыс |
"Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Оқушылар тілектері мен ұсыныстарын білдіреді |
Қағаз қиынды лары |
Бекітемін: Тәрбие ісінің меңгерушісі: |
||
Күні: |
17.03.2025ж |
|
Сынып жетекші: |
Оразбакова Б.Қ |
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
«Наурыз – жыл басы» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 26- САБАҚ 10–сыныптар: «Жасанды интеллект адамнан асып түсе ала ма, одан қорқу керек пе?» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Наурыз мерекесінің ұлттық және мәдени маңызын түсіндіру; Дәстүрлер мен ұлттық құндылықтарға құрмет сезімін қалыптастыру; Наурыздың жаңару мен береке мерекесі екенін ұғындыру. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың рухани дүниесін байыту.Әлеуметтік қарым-қатынастарды жақсарту.Тұлғаның ішкі үйлесімін қалыптастыру.Жақсы қасиеттерді бойға сіңіріп, теріс қылықтардан аулақ болуға үйрету |
|
Апта дәйексөзі |
Ар-намыс қана тәуелсіздікке тірек бола алады |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
Ұйымдастыру бөлімі (10 минут) Негізгі бөлім (25 минут)
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
№26-САБАҚ. Тақырыбы: Мақсаты:
|
Сұрақтар ға жауап береді Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Тақырып тық суреттер Қосымша материалдар Стикерлер Жасанды интеллект туралы бейнероликтер немесе презентация. Талқылау үшін дайындалған сұрақтар.
|
Кері байланыс |
"Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Оқушылар тілектері мен ұсыныстарын білдіреді |
Қағаз қиынды лары |

