Тәрбиелеу - білім беру процесінің циклограммасы (желтоқсан)

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Тәрбиелеу - білім беру процесінің циклограммасы (желтоқсан)

Материал туралы қысқаша түсінік
Тәрбиелеу - білім беру процесінің циклограммасы (желтоқсан)
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тәрбиелеу - білім беру процесінің циклограммасы


Білім беру ұйымы: Ақсуат мектеп-бөбекжай-балабақша кешені КММ

Топ: мектепалды даярлық

Возраст детей: 5 жастағы балалар

Жоспардың құрылу кезеңі : желтоқсан айы, 2024 жылы



2 желтоқсан

Дүйсенбі

3 желтоқсан

Сейсенбі

Сыныпты дайындау (Желдету, бөлмені тазарту)

Таңғы жаттығу музыка ырғағымен

Сабаққа дайындау қажетті жабдықтарды оқу қызметіне дайындау. Залды желдету.

Сабақтың барысы:

Апта дәйек сөзі жаттау: «Желтоқсан желі ызғарлы»

Қ. Ж. Балалар, біз суреттер көрмесіне барамыз (қыс туралы иллюстрациялар көрсету)

Қ. Ж. дұрыс, олар қыс туралы. Қыс дегеніміз не? (балалардың жауаптары).

Қыс-қыс, қыста қар жауады,

Боран,аулада аяз,

Өзенде-мұз, жолда – көктайғақ.

Ю. Картушиннің көз көруін түзету жаттығуы «Ұлпақар»

Қ. Ж. біз снежинканы көрдік

Балалар снежинкамен ойнады

Снежинкалар оңға қарай ұшып кетті (оңға қарау)

Қар ұшқындары солға қарады (солға қарау)

Жел қар жоғары көтерілді (көзіңізді жоғары көтеріңіз)

Мен оны жерге түсірдім (көзімді төмен түсіріңіз).

Ойын: "Мәтіндермен жұмыс"

Ойынның мақсаты: Өз бетінше қарым-қатынас жасауға баулу

Күтілетін нәтижелер: Шағын қарапайым мәтіндерді, тақпақтармен мен өлеңдерді тыңдайды,түсінеді .

Сыныпты дайындау (Желдету, бөлмені тазарту)

Таңғы жаттығу музыка ырғағымен

Сабаққа дайындау қажетті жабдықтарды оқу қызметіне дайындау. Залды желдету.

Сабақтың барысы:

Балалар «Сәлеметсіз бе!» деп амандасып, залға кіреді.

Қ.Ж: балалар, бүгін бізге балабақшаға жеделхат әкелді-Міне (Мен оқимын). "Арман" балабақшасының балаларына: "Қысқы орманға шақырамыз Мұнда көптеген кереметтер бар Секіруге және секіруге болады, Сіз көңілді ойнай аласыз.

Орманға келіңіз,

Ағашты таңдауға көмектесіңіз!» (Қояндар)

Ролдік ойнау: «Кәсіпкер»

Мақсаты:  сұрақтарды дұрыс қоюға, оған қысқа және толық нақты жауап беруге баулу.

Сөздік қоры: Төрт түлікті бағатын адамдардың кәсіпшілік атауларын таныстыру: "қойшы", "жылқышы", "түйеші", "сиыршы" аталған атаулардың ола рдың еңбегімен байланыстылығын түсіндіру.

Күтілетін нәтижелер: Шағын қарапайым мәтіндерді, тақпақтармен мен өлеңдерді тыңдайды,түсінеді .


9 желтоқсан

Дүйсенбі

10 желтоқсан

Сейсенбі

Сыныпты дайындау (Желдету, бөлмені тазарту)

Таңғы жаттығу музыка ырғағымен

Сабаққа дайындау қажетті жабдықтарды оқу қызметіне дайындау. Залды желдету.

Сабақтың барысы:

Балалар марш музыкасымен,аяқты ырғақтап баса отырып музыка залына келеді.

Қ. Ж. Балалар, бүгін біз екі аяқпен, алдымен орнында, содан кейін алға қарай секіреміз.

"Веселые кубики" музыкасына (муз. М. Сатулина) балалар жаттығуды орындайды. Содан кейін балалар орындықтарға отырады.

Дид. ойын: «Көңілді пойыз»

Мақсаты: мақал-мәтелдерді, көркем сөздерді қолдануына қолдау көрсету, ынталандыру

Ролдік ойнау: Ролдік ойын:"Тук-тук".

Тілдің грамматикалық құрылымы: Етістіктің болымсыз түрін немесе есім сөздермен қолданылатын «емес» шылауын қолдана білуге үйретуді жалғастыру, үлгі бойынша жай, жайылма сөйлемдер құра білуге үйрету.

Күтілетін нәтижелер: Шағын қарапайым мәтіндерді, тақпақтармен мен өлеңдерді тыңдайды,түсінеді .













Сыныпты дайындау (Желдету, бөлмені тазарту)

Таңғы жаттығу музыка ырғағымен

Сабаққа дайындау қажетті жабдықтарды оқу қызметіне дайындау. Залды желдету.

Сабақтың барысы:

Балалар марш музыкасымен,аяқты ырғақтап баса отырып музыка залына келеді.

Қ.Ж. Балалар, бүгін қазақ тілі пәніне қандай көңіл-күймен келдіңіз? Сіздерде көңіл-күйлерініз жақсы екен. Музыка көңілді көңіл-күйді жеткізе алады деп ойлайсыз ба? (Балалардың жауаптары.) Егер сізде жақсы көңіл-күй болса, онда сабақтың басында бірдей көңіл-күйдегі музыка естілуі керек. Тапсырманы тыңдаңыз: бір-біріңіздің артыңыздан бұрылыңыз, алдымен көңілді шеруге шығыңыз, содан кейін музыка өзгерген бойда сіз екі аяқпен алға қарай серпіліп секіресіз, Марш қайтадан естіле салысымен бір-біріңіздің артыңыздан қайта реттелесіз. Кімнің артында тұрғанын есте сақтаңыз

Мазмұнын айту: «Төрт түлік» ертегісін айту

Қимыл-ырғақты қимыл: «Кейіпкер әрекеті»

Дид. Ойын: «Үш гүл» ойыны заттың атауын анықтауға арналған дидактикалық ойын.

Мақсаты: Ұжымдық әңгімеге қатысуға, әңгімелесушінің сөзін бөлмей, кезекпен сөйлеуге, бейнелеу құралдарын қолдана отырып, еркін ойындарда ойнауға ұйымдастыра білуге дағдыландыру.

Ролдік ойнау: «Кәсіпкер»

Мақсаты: Сөздік қоры: Төрт түлікті бағатын адамдардың кәсіпшілік атауларын таныстыру: "қойшы", "жылқышы", "түйеші", "сиыршы" аталған атаулардың ола рдың еңбегімен байланыстылығын түсіндіру.

Күтілетін нәтижелер: Шағын қарапайым мәтіндерді, тақпақтармен мен өлеңдерді тыңдайды,түсінеді .

17 желтоқсан

Сейсенбі


Сыныпты дайындау (Желдету, бөлмені тазарту)

Таңғы жаттығу музыка ырғағымен

Сабаққа дайындау қажетті жабдықтарды оқу қызметіне дайындау. Залды желдету.

Сабақтың барысы:

Қ.Ж: Балалар, вагондарға отырыңыз , Кеттік (балалар бір-бірінің артынан тұрып, иықтарын ұстап тұрып, "пойыз" музыкасы естіледі және бәрі аяқтарын таптап жүреді; содан кейін тоқтайды. -Біздің жолымыздағы бірінші көше "Көңілді дабыл" деп аталады. Сіз қандай әріптерді білесіз бе? (Балалардың жауабы).

Дид. ойын: «Ұлттық ойын-ұлт қазынасы» асық ойнау

Мақсаты: Төрт түлікті бағатын адамдардың кәсіпшілік атауларын таныстыру: "қойшы", "жылқышы", "түйеші", "сиыршы" аталған атаулардың ола рдың еңбегімен байланыстылығын түсіндіру.

Ролдік ойнау: «Кейіпкерлер сөзі»

Тапсырма: - Фонематикалық естуді дамыту, сөздегі дыбыстардың орнын анықтау (басы, ортасы, соңы).

Күтілетін нәтижелер: Шағын қарапайым мәтіндерді, тақпақтармен мен өлеңдерді тыңдайды,түсінеді .


23 желтоқсан

Дүйсенбі

24 желтоқсан

Сейсенбі

Сыныпты дайындау (Желдету, бөлмені тазарту)

Таңғы жаттығу музыка ырғағымен

Сабаққа дайындау қажетті жабдықтарды оқу қызметіне дайындау. Залды желдету.

Сабақтың барысы:

Қ.Ж: Балалар, біз ертегі еліне келдік, мұнда нағыз шынайы кейіпкерлер, ойыншықтар, адамдар, билер өмір сүреді. Ал, біздің ойыншықтарымызды іздеуге барамыз ба?

Бұл не екенін қараңыз…

(сыйлық қорабы) қызық, онда не бар? (балалар қорапқа жақындайды, Балалар пән жетекшісінің сұрақтарына жауап береді) мүмкін біздің ойыншықтарымыз бар ма?. (жылқыны шығарады), балалар бұл не...оны сипаттаңыз... ал Сіз ат сияқты қозғала аласыз ба? (сиырды шығарады) және бұл не?. Біз билеуге бардық. Сиырға оны қалай бейнелегеніңіз өте ұнады. Мұнда тағы не бар? (ешкіні шығарады). Ешкі не істейді?. Ал сіз лақтың қалай секіре алатынын көрсете аласыз ба?.

(Балалар қозғалыста музыкаға жануарлардың бейнелерін бейнелейді)

Дид. Ойын: «Үш гүл»ойыны заттың сипатын анықтауға арналған дидактикалық ойын.

Мақсаты:  Ауызекі сөйлеуді қарым-қатынас құралы ретінде дамыту

Мәтін тыңдау: Ұжымдық әңгімеге қатысуға, әңгімелесушінің сөзін бөлмей, кезекпен сөйлеуге, бейнелеу құралдарын қолдана отырып, еркін ойындарда ойнауға ұйымдастыра білуге дағдыландыру.

Ән айту: «Алақай, қыс келді!»

Күтілетін нәтижелер: Шағын қарапайым мәтіндерді, тақпақтармен мен өлеңдерді тыңдайды,түсінеді .

Сыныпты дайындау (Желдету, бөлмені тазарту)

Таңғы жаттығу музыка ырғағымен

Сабаққа дайындау қажетті жабдықтарды оқу қызметіне дайындау. Залды желдету.

Сабақтың барысы:

Қ.Ж: Тақтаға назар аударыңыз, Бұл не? (ойыншық түрлері: қуыршақ, қонжық, доп, олармен не істеу керек деп ойлайсыз? ) (балалардың жауаптары). Бүгін біз сіздермен ойнаймыз, ойлаймыз, билейміз, ән айтамыз, тыңдаймыз, тақтада пайда болады деп болжаймыз. Айтыңызшы, қанша ойыншық? Ал айналамызда тағы не бар? Сіз білетіндеріңіз өте жақсы, мен сізге қол ұстасып, шеңбер құруды ұсынамын. Кез-келген тапсырма алдында жаттығулар қажет-жылыту.

Мазмұнын айту: «Ойыншықтар» ертегісін айту

Қимыл-ырғақты қимыл: «Кейіпкер әрекеті»

Дид. Ойын: «Үш гүл»ойыны заттың сипатын анықтауға арналған дидактикалық ойын.

Мақсаты: - тыңдалған көркем шығарма мазмұнын ретімен жүйелі түрде жеткізу

Күтілетін нәтижелер: Шағын қарапайым мәтіндерді, тақпақтармен мен өлеңдерді тыңдайды,түсінеді .



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
01.12.2024
184
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі