Материалдар / Тарих жарыс сабақ

Тарих жарыс сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Интеллектуалды ойында оқушылардың тарих пәніне қызығушылығын арттыру үшін жеңіл әрі түсінікті сұрақтар әзірленген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Сабақтың тақырыбы: «Тарих көшбасшысы» интеллектуалды ойыны


Сабақтың мақсаты: Оқушылардың сабақтан алған білімдерін пысықтау; Оқушылардың өз білімдерін жеткізе білу, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту; Ортада өзін ұстауға, сабырлылыққа, ұстамдылыққа тәрбиелеу.


Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап

Сабақтың түрі: Интеллектуалды ойын

Көрнекіліктер: Интерактивті тақта, қима қағаздар


Ұйымдастыру сәті:

Құрметті оқушылар, ұстаздар! Бүгінгі 10 сынып оқушыларының арасында ұйымдастырылып отырған «Тарих көшбасшысы» атты интеллектуалды ойынымызға қош келдіңіздер. Сайысқа барлығы 8 оқушы қатысады. Олай болса сайысқа қатысушы оқушылармен таныстырып өтейін:

1. Өмірзақ Балжан

2. Опабек Нұрдәулет

3. Қайсар Айзере

4. Оразхан Данагүл

5. Эримбет Амина

6. Шәріп Нұрбақыт

7. Есімхан Данияр

8. Ақылбекұлы Әділ

Сайыс 4 бөлімнен тұрады. Әр кезеңде ұпай санын аз жинаған 2 оқушы сайыстан шығарылады. Ал ұпайды көп жинаған оқушылар келесі кезеңдерді жалғастырады.


1. І кезең «Бәйге» /20 сұраққа жауап беру/

2. ІІ кезең «Көкпар» /Тарихи тұлғаларды табу/

3. ІІІ кезең «Жорға» /Ситуациялық сұрақтарға жауап беру/
4. ІҮ кезең «Дода» /Әр оқушыға сұрақ/


Шын жүйрік шабысынан табылады

Қатты білім, терең ой саналады

Баға берер әділқазы ортамызда

Сендерге құрметпен қол соғылады дей келе бүгінгі ойыншылырмыздың әр кезеңде жинаған ұпай сандарын есептеп беретін әділқазылармен таныс болыңдар. Бүгінгі әділқазылар алқысы:

Биология пәні мұғалімі Медеубаева Айгерім, биология пәні мұғалімі Бақтияр Асель, химия пәні мұғалімі Қашағанова Риза


Сәт сапар тілеп бәріңе

Сайысты біздер басталық

Көрсетіңдер өнерді

Қалмаңдар жасқанып – деп біз сайымызды бастаймыз.



І кезең «Бәйге»

Ауызша сұрақтарға жауап беру. Әрбір дұрыс жауапқа 10 ұпай.Қолдарыңда жалаушаны бірінші көтерген оқушы жауап береді.Егерде ол оқушы дұрыс жауап бермесе, жалаушаны екінші көтерген оқушы жауап береді.

  1. Томирис қай елдің билеушісі болған / сақ/

  2. Қабанбай батырдың шын есімі /Ерасыл/

  3. Абылайдың кеңесшісі / Бұхар жырау/

  4. Әл Фараби қай қалада дүниеге келді?/Отырар/

  5. Әйгілі қазақ билері жасауға қатысқан заң /Жеті жарғы/

  6. Ханның мұрагерін қалай атады?/сұлтан/

  7. ХІХ ғ 30-40ж көтеріліс басшысы, жауынгер ақын /Махамбет/

  8. Адам баласы өмір сүрген алғашқы кезеңді қалай атайды?/Тас дәуірі/

  9. ҚР астаналары болған қалаларды ата /Орынбор, Қызылорда, Алматы, Астана/

  10. А.Құнанбайұлының анасының есімі кім? /Ұлжан/

  11. Қазақ хандығының құрылуы жайлы құнды деректер қалдырған тарихшы, ғұлама ғалым /М.Х.Дулати/

  12. Адам баласы ең алғаш қолданған метал/Мыс/

  13. Ботай мәдениеті қай кезеңге жатады /Энеолит/

  14. Шаш қай қаланың бұрыңғы атауы /Ташкент/

  15. Археология ғылымы нені зерттейді?/Заттай деректерді/

  16. Алматы қаласының бұрыңғы атауы/Верный/

  17. Ұлы Жібек жолы қайдан басталады?/Қытай/

  18. «Ақтабан шұбырынды» оқиғасына орай пайда болған ән?/Елім-ай/

  19. 1986 жылы билікке кім келді?/Колбин/

  20. 1931-1933ж ашаршылық кімнің есімімен байланысты?/Голощекин/

/Аз ұпай жинаған оқушылар ойыннан шығарылады/


ІІ кезең «Көкпар»

Алдарыңа тарихи тұлғалар беріледі, 1 мин ішінде олар кімдер және несімен танымал екенін тауып астына есімін жазу қажетсіңдер

/Аз ұпай жинаған оқушылар ойыннан шығарылады/


ІІІ кезең «Жорға»

  1. Арал теңізі жоғалады ма?

  2. Атом электр станциясы елімізге қауіпті ме?

  3. Әлия, Мәншүк апаларымыз сияқты қыз балаларының соғысқа қатысуы дұрыс па?

  4. Қазақтардың Ресейге қосылуы қазақтардың жойылып кету қауіпінің алдын алды ма?

  5. Қазақстанның ядролық қарулардан бас тартуы қауіпсіздігімізге кепілдік береді ме?

  6. Елімізде өлім жазасын енгізу қажет пе?


ІҮ кезең «Дода»

Тәуелсіз Қазақстан

1.ҚР туының авторы кім?/Ш.Ниязбеков/

2.1990 ж 25 қазанда қандай тарихи оқиға болды? /егемендік/

3.Қожа Ахмет Яссауи кесенесінің неше бөлмесі бар?/35/

4.Ұлттық теңге айналымға енгізілген жыл?/1993/

5.Халық санағы қанша жыл сайын өткізіліп тұрады?/10 жыл/

6.ҚР тәуелсіздігін тұңғыш таныған мемлекет /Туркия/

7.ҚР Каспий теңізі арқылы қай мемлекетпен шектеседі/Әзірбайжанмен/

8.Ақмола қай уақыттан бері Астана деп атала бастады? /1998ж 6 маусым/

Ата Заң

1.ҚР алғашқы Коституциясы қай жылы қабылданды?

2.ҚР қазіргі кездегі қолданыстағы Коституциясы қай жылы қабылданды?

3. Қазақстан Республикасының Конституциясы неше бөлім, неше баптан тұрады? /9бөлім, 98 бап/

4.Барлық азаматтардың қатысуымен өтетін халықтың өз дауысын беру арқылы түйткілді мәселелердің шешімін табатын сайлаудың түрі /референдум/

5.ҚР Конституциясы бойынша мемлекеттің ең негізгі байлығы / адам және өмірі/

6.ҚР мемлекеттік құрылымы жағынан қандай мемлекет /унитарлы/

7.ҚР мемлекеттік басқару формасы/республика/

8.ҚР кәмелеттік жас неше жастан басталады?

Тарихи тұлғалар

1.Қазақ хандығын құрған сұлтандар/Керей мен Жәнібек/

2.Қазақ ғылым академиясының тұңғыш Президенті/Қ.Сатбаев/

3.Шу жерінен шыққан Кеңес Одағының батыры атағын алған тұлғалар /С.Естемесов, С.Шакиров/

4.Жеті жарғы заңдар жинағының авторы/Тәуке хан/

5. Қазақтың арасынан шыққан тұңғыш ғарышкер /Т.Әубәкіров/

6.Абылай хан мен жекпе-жекке шыққан жоңғар батыры /Шарыш/

7.Шоқанның әжесінің аты/Айғаным/

8.Абай жолы романының авторы/М.Әуезов/

Тарихи оқиғалар

1.1914-1918ж болған оқиға /І дүниежүзілік соғыс/

2.1773-1775ж қалай атайды?/Ақтабан шұбырынды, алқакөл сұлама/

3.Қазақстанның Ресейге қосылуын алғаш бастаған хан/Әбілхайыр/

4.Тас дәуірінен кейінгі кезеңді қалай атайды/қола/

5.Орталық Азиға қай мемлекеттер кіреді?/Қазақстан, Өзбестан, Қырғызстан, Түркменстан, Тәжікстан/

6.Парсының жеңілмейтін патшасы Кирді жеңген сақ патшасы /Томирис/

7.ҰОС болған жылдар/1941-1945/

8.1465-1466 ж қандай оқиға орын алды/Қазақ хандығы құрылды/

/Аз ұпай жинаған оқушылар ойыннан шығарылады/


Әділқазылар алқасына сөз беріліп, үздік оқушыны табу


Қорытынды.
Қымбатты, оқушылар! Бүгінгі «Тарих көшбасшысы» интеллектуалды ойынымыз аяқталды.
Сайысымызды ежелгі Қазақстаннан қазіргі замандағы Қазақстанға дейінгі алған білімдеріңізді жүйелеп, бекітіп, тексеріп, қорытындылап кету мақсатында өткізілген болатын. Сабақ барысында өз білімдеріңізді сарапқа салдыңыздар, біліктіліктеріңізді көрсеттіңіздер. Сіздерді өз елін шын сүйетін, оның дамуы мен көркеюі жолында қызмет ететін нағыз патриоттар болады деп сенеміз.

Мұқағали Мақатаева атындағы тірек орта мектебі (РО)













ИНТЕЛЛЕКТУАЛДЫ ОЙЫН


«ТАРИХ КӨШБАСШЫСЫ»


Кокеева З.Д













Төле би ауылы

Мұқағали Мақатаев атындағы тірек орта мектебінде (ресурстық орталық)

2024 жылдың 1-қазан күні 10 сынып оқушыларымен «Тарих көшбасшысы» тақырыбында өткен интеллектуалды ойынға


Пресс-релиз


«Тарих көшбасшысы» атты интеллектуалды ойынның негізгі мақсаты:

Оқушылардың сабақтан алған білімдерін пысықтау; Оқушылардың өз білімдерін жеткізе білу, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту; Ортада өзін ұстауға, сабырлылыққа, ұстамдылыққа тәрбиелеу.


Көрнекілігі: нақыл сөздер жазылған слайдтар, суреттер, шарлар


Қабылданған міндеттер:

1. Оқушылардың ежелгі Қазақстан тарихы, орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы, жаңа замандағы Қазақстан тарихы, қазіргі замандағы Қазақстан тарихы кезеңдері бойынша білімдерін жүйелеу, еске түсіру;

2. Оқушылардың өз білімдерін жеткізе білу, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту.

«Тарих көшбасшысы» атты интеллектауалды ойынға директордың эксперимент ісі жөніндегі орынбасары Д.Джексенбаева, мектептің ғылыми-әдістемелік ісі жөніндегі орынбасары А.Пазылбекова, тарих пәні мұғалімдері, мектеп мұғалімдері, 10-11 сынып оқушылары қатысты.

Интеллектуалды ойынға барлығы 8 оқушы қатысты. Сайыс 4 бөлімнен тұрды. Әр кезеңде ұпай санын аз жинаған 2 оқушы сайыстан шығарылды. Ал ұпайды көп жинаған оқушылар келесі кезеңдерді жалғастырды.
І кезең «Бәйге» /20 сұраққа жауап беру/

ІІ кезең «Көкпар» /Тарихи тұлғаларды табу/

ІІІ кезең «Жорға» /Ситуациялық сұрақтарға жауап беру/
ІҮ кезең «Дода» /Әр оқушыға сұрақ/

І кезең «Бәйге» деп аталды. Оқушылар ауызша сұрақтарға жауап берді. Әрбір дұрыс жауапқа 10 ұпайдан берілді. Қолдарыңда жалаушаны бірінші көтерген оқушы жауап береді. Егерде ол оқушы дұрыс жауап бермесе, жалаушаны екінші көтерген оқушы жауап береді.

ІІ кезең «Көкпар» деп аталды. Алдарыңа тарихи тұлғалар берілді, 1 мин ішінде олар кімдер және несімен танымал екенін тауып астына есімін жазып кетті. /Аз ұпай жинаған оқушылар ойыннан шығарылды/

ІІІ кезең «Жорға» деп аталды. Оқушылар берілген ситуациялық сұрақтарға өз ойларымен жауап берді.

  1. Арал теңізі жоғалады ма?

  2. Атом электр станциясы елімізге қауіпті ме?

  3. Әлия, Мәншүк апаларымыз сияқты қыз балаларының соғысқа қатысуы дұрыс па?

  4. Қазақтардың Ресейге қосылуы қазақтардың жойылып кету қауіпінің алдын алды ма?

ІҮ кезең «Дода» деп аталды. Бұл кезеңде оқушылар өздері таңдаған баған бойынша сұрақтарға жауап берді. Тәуелсіз Қазақстан, Ата Заң, тарихи тұлғалар, тарихи оқиғалар

Интеллектуалдық ойын соңында әділқазылар алқасына сөз беріліп, үздік оқушыны анықтады. Барлық кезең бойынша 120 ұпай жинап, Опабек Нұрдәулет марапатталды.


Күтілетін нәтижелер:

1.Оқушылар ежелгі Қазақстан тарихы, орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы, жаңа замандағы Қазақстан тарихы, қазіргі замандағы Қазақстан тарихы кезеңдері бойынша білімдерін жүйелейді;

2.Патриоттық сезімдері оянып, елін, жерін сүюге дағдыланады.

.






















Мұқағали Мақатаев атындағы тірек орта мектебінде (ресурстық орталық)

2024 жылдың 1-қазан күні 10 сынып оқушыларымен "Тарих көшбасшысы" тақырыбында өткен интеллектуалды ойынның


Ұсынымдары


Мұқағали Мақатаев атындағы тірек орта мектебінде (ресурстық орталық) 10 сынып оқушылары "Тарих көшбасшысы" тақырыбында интеллектуалды ойын өтті.

Мақсаты: Оқушылардың сабақтан алған білімдерін пысықтау; Оқушылардың өз білімдерін жеткізе білу, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту; Ортада өзін ұстауға, сабырлылыққа, ұстамдылыққа тәрбиелеу.

«Тарих көшбасшысы» атты интеллектауалды ойынға директордың эксперимент ісі жөніндегі орынбасары Д.Джексенбаева, мектептің ғылыми-әдістемелік ісі жөніндегі орынбасары А.Пазылбекова, тарих пәні мұғалімдері, мектеп мұғалімдері, 10-11 сынып оқушылары қатысты.

Интеллектуалды ойынға барлығы 8 оқушы қатысты. Сайыс 4 бөлімнен тұрды. Әр кезеңде ұпай санын аз жинаған 2 оқушы сайыстан шығарылды. Ал ұпайды көп жинаған оқушылар келесі кезеңдерді жалғастырды.
І кезең «Бәйге» /20 сұраққа жауап беру/

ІІ кезең «Көкпар» /Тарихи тұлғаларды табу/

ІІІ кезең «Жорға» /Ситуациялық сұрақтарға жауап беру/
ІҮ кезең «Дода» /Әр оқушыға сұрақ/

І кезең «Бәйге» деп аталды. Оқушылар ауызша сұрақтарға жауап берді. Әрбір дұрыс жауапқа 10 ұпайдан берілді. Қолдарыңда жалаушаны бірінші көтерген оқушы жауап береді. Егерде ол оқушы дұрыс жауап бермесе, жалаушаны екінші көтерген оқушы жауап береді.

ІІ кезең «Көкпар» деп аталды. Алдарыңа тарихи тұлғалар берілді, 1 мин ішінде олар кімдер және несімен танымал екенін тауып астына есімін жазып кетті. /Аз ұпай жинаған оқушылар ойыннан шығарылды/

ІІІ кезең «Жорға» деп аталды. Оқушылар берілген ситуациялық сұрақтарға өз ойларымен жауап берді.

  1. Арал теңізі жоғалады ма?

  2. Атом электр станциясы елімізге қауіпті ме?

  3. Әлия, Мәншүк апаларымыз сияқты қыз балаларының соғысқа қатысуы дұрыс па?

  4. Қазақтардың Ресейге қосылуы қазақтардың жойылып кету қауіпінің алдын алды ма?

ІҮ кезең «Дода» деп аталды. Бұл кезеңде оқушылар өздері таңдаған баған бойынша сұрақтарға жауап берді. Тәуелсіз Қазақстан, Ата Заң, тарихи тұлғалар, тарихи оқиғалар.

Интеллектуалдық ойын соңында әділқазылар алқасына сөз беріліп, үздік оқушыны анықтады. Барлық кезең бойынша 120 ұпай жинап, Опабек Нұрдәулет марапатталды.

"Тарих көшбасшысы" тақырыбында интеллектуалды ойын ұсынады:

1. Оқушыларға Қазақстан тарихы пәні бойынша алған білімдерін тағы да пысықтауды;

2. Елін, жерін сүйіп, қастерлеуді;





























Хаттама

01.10.2024жыл

Күн тәртібінде:

  1. І кезең «Бәйге» /20 сұраққа жауап беру/

  2. ІІ кезең «Көкпар» /Тарихи тұлғаларды табу/

  3. ІІІ кезең «Жорға» /Ситуациялық сұрақтарға жауап беру/

  4. ІҮ кезең «Дода» /Әр оқушыға сұрақ/

Интеллектуалды ойынға барлығы 8 оқушы қатысты. Сайыс 4 бөлімнен тұрды. Әр кезеңде ұпай санын аз жинаған 2 оқушы сайыстан шығарылды. Ал ұпайды көп жинаған оқушылар келесі кезеңдерді жалғастырды.

Бірінші мәселе бойынша І кезең «Бәйге» деп аталды. Оқушылар ауызша сұрақтарға жауап берді. Әрбір дұрыс жауапқа 10 ұпайдан берілді. Қолдарыңда жалаушаны бірінші көтерген оқушы жауап береді. Егерде ол оқушы дұрыс жауап бермесе, жалаушаны екінші көтерген оқушы жауап береді.

Екінші мәселе бойы ІІ кезең «Көкпар» деп аталды. Алдарыңа тарихи тұлғалар берілді, 1 мин ішінде олар кімдер және несімен танымал екенін тауып астына есімін жазып кетті. /Аз ұпай жинаған оқушылар ойыннан шығарылды/

Үшінші мәселе бойынша ІІІ кезең «Жорға» деп аталды. Оқушылар берілген ситуациялық сұрақтарға өз ойларымен жауап берді.

  1. Арал теңізі жоғалады ма?

  2. Атом электр станциясы елімізге қауіпті ме?

  3. Әлия, Мәншүк апаларымыз сияқты қыз балаларының соғысқа қатысуы дұрыс па?

  4. Қазақтардың Ресейге қосылуы қазақтардың жойылып кету қауіпінің алдын алды ма?

Төртінші мәселе бойынша ІҮ кезең «Дода» деп аталды. Бұл кезеңде оқушылар өздері таңдаған баған бойынша сұрақтарға жауап берді. Тәуелсіз Қазақстан, Ата Заң, тарихи тұлғалар, тарихи оқиғалар

Интеллектуалдық ойын соңында әділқазылар алқасына сөз беріліп, үздік оқушыны анықтады. Барлық кезең бойынша 120 ұпай жинап, Опабек Нұрдәулет марапатталды.

Ұсыныс:

  1. Мектебімізде осындай интеллектуалды ойындар жиі ұйымдастырылсын;

  2. Бүгінгі интеллектуалды ойынға қатысушы оқушыларға тарихтан алған білімдерін пысықтау қайта тапсырылсын.


Хатшы: Көкеева З.Д

Мұқағали Мақатаев атындағы тірек орта мектебінде (ресурстық орталық)

2024 жылдың 1-қазан күні 10 сынып оқушыларымен өткен "Тарих көшбасшысы" тақырыбындағы интеллектуалды ойынға

Мәлімет

Мұқағали Мақатаев атындағы тірек орта мектебінде (ресурстық орталық) 2024 жылдың 1-қазан күні 10 сынып оқушыларымен "Тарих көшбасшысы" тақырыбында интеллектуалды ойын өтті.

«Тарих көшбасшысы» атты интеллектауалды ойынға директордың эксперимент ісі жөніндегі орынбасары Д.Джексенбаева, мектептің ғылыми-әдістемелік ісі жөніндегі орынбасары А.Пазылбекова, тарих пәні мұғалімдері, мектеп мұғалімдері, 10-11 сынып оқушылары қатысты.

Интеллектуалды ойынға барлығы 8 оқушы қатысты. Сайыс 4 бөлімнен тұрды. Әр кезеңде ұпай санын аз жинаған 2 оқушы сайыстан шығарылды. Ал ұпайды көп жинаған оқушылар келесі кезеңдерді жалғастырды.
І кезең «Бәйге» /20 сұраққа жауап беру/

ІІ кезең «Көкпар» /Тарихи тұлғаларды табу/

ІІІ кезең «Жорға» /Ситуациялық сұрақтарға жауап беру/
ІҮ кезең «Дода» /Әр оқушыға сұрақ/

І кезең «Бәйге» деп аталды. Оқушылар ауызша сұрақтарға жауап берді. Әрбір дұрыс жауапқа 10 ұпайдан берілді. Қолдарыңда жалаушаны бірінші көтерген оқушы жауап береді. Егерде ол оқушы дұрыс жауап бермесе, жалаушаны екінші көтерген оқушы жауап береді.

ІІ кезең «Көкпар» деп аталды. Алдарыңа тарихи тұлғалар берілді, 1 мин ішінде олар кімдер және несімен танымал екенін тауып астына есімін жазып кетті. /Аз ұпай жинаған оқушылар ойыннан шығарылды/

ІІІ кезең «Жорға» деп аталды. Оқушылар берілген ситуациялық сұрақтарға өз ойларымен жауап берді.

  1. Арал теңізі жоғалады ма?

  2. Атом электр станциясы елімізге қауіпті ме?

  3. Әлия, Мәншүк апаларымыз сияқты қыз балаларының соғысқа қатысуы дұрыс па?

  4. Қазақтардың Ресейге қосылуы қазақтардың жойылып кету қауіпінің алдын алды ма?

ІҮ кезең «Дода» деп аталды. Бұл кезеңде оқушылар өздері таңдаған баған бойынша сұрақтарға жауап берді. Тәуелсіз Қазақстан, Ата Заң, тарихи тұлғалар, тарихи оқиғалар

Интеллектуалдық ойын соңында әділқазылар алқасына сөз беріліп, үздік оқушыны анықтады. Барлық кезең бойынша 120 ұпай жинап, Опабек Нұрдәулет марапатталды.


Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

І кезең «Бәйге» /20 сұраққа жауап беру/

беру/

ІІ кезең «Көкпар» /Тарихи тұлғаларды табу/


ІІІ кезең «Жорға» /Ситуациялық сұрақтарға жауап

ІҮ кезең «Дода» /Әр оқушыға сұрақ/


Қорытынды





























































Қорытынды ұпай







Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

І кезең «Бәйге» /20 сұраққа жауап беру/

беру/

ІІ кезең «Көкпар» /Тарихи тұлғаларды табу/


ІІІ кезең «Жорға» /Ситуациялық сұрақтарға жауап

ІҮ кезең «Дода» /Әр оқушыға сұрақ/


Қорытынды





























































Қорытынды ұпай







Мұқағали Мақатаев атындағы тірек орта мектебі (РО)

«Тарих көшбасшысы» интеллектуалды ойыны






















Мұқағали Мақатаев атындағы тірек орта мектебі (РО)

«Тарих көшбасшысы» интеллектуалды ойынына

КЕРІ БАЙЛАНЫС

  1. Бүгінгі сайыста өзіңізге не алдыңыз? Қандай ой түйдіңіз?

________________________________________________________________________________________________________________________________



  1. Сіз түсінбеген мәселелер болды ма?

________________________________________________________________________________________________________________________________



  1. Бүгінгі сайыс сабақта сізге бәрінен не ұнады?







  1. Қандай ұсыныс айтар едіңіз?

________________________________________________________________________________________________________________________________



Мұқағали Мақатаев атындағы тірек орта мектебі (РО)

«Тарих көшбасшысы» интеллектуалды ойынына

КЕРІ БАЙЛАНЫС

  1. Бүгінгі сайыста өзіңізге не алдыңыз? Қандай ой түйдіңіз?

________________________________________________________________________________________________________________________________



  1. Сіз түсінбеген мәселелер болды ма?

________________________________________________________________________________________________________________________________



  1. Бүгінгі сайыс сабақта сізге бәрінен не ұнады?







  1. Қандай ұсыныс айтар едіңіз?

________________________________________________________________________________________________________________________________

Тұлғаларды тап




  1. Арал теңізі жоғалады ма?







  1. Атом электр станциясы елімізге қауіпті ме?






  1. Әлия, Мәншүк апаларымыз сияқты қыз балаларының соғысқа қатысуы дұрыс па?






  1. Қазақтардың Ресейге қосылуы қазақтардың жойылып кету қауіпінің алдын алды ма?







  1. Қазақстанның ядролық қарулардан бас тартуы қауіпсіздігімізге кепілдік береді ме?







  1. Елімізде өлім жазасын енгізу қажет пе?






Тәуелсіз Қазақстан



Ата Заң



Тарихи тұлғалар



Тарихи оқиғалар

Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі