Келісемін: Бекітемін:
Директордың тәрбие жұмысы ЖОББМ
жөніндегі орынбасары директоры:
«__» ________2024 ж. «___»________2024 ж.

Сынып жетекшісі:
Сыныбы:
2023-2024 оқу жыл
Тақырыбы: «Тарихқа тағзым»
|
Сабақ мақсаттары |
Тарихқа тағзым оқушылар өз тарихына байланысты жалпылама шолу жасайды |
||
|
Жетістік критерилері |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік, денсаулық, достық және қоршаған ортаға қамқорлық көрсету . |
||
|
Oйлaу дaғдыcының дeңгeйi |
Бiлу, түciну |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақ басы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3 минут
|
Оқушылармен сәлемдесу -Психологиялық атмосфераны қалыптастыру. «Тосын сый» Дайын қораптың ішіндегі айнаны ешкімге көрсетпей, тек оқушыға көрсетемін. Сонда әр оқушы өзінің күліп тұрған жүзін көріп, көңілі көтеріле түседі. К
1-топ: «Домбыра» 2-топ: «Асық» 3-топ: «Тарих» 1-тапсырма. «1минуттағы ой» әдісі «Ел» сөзі ұсынылады. Жаңа материалға қызығушылықты арттыру мақсатында «4 сурет, 1сөз» әдісі қолданылады.
Яғни, бүгінгі біздің тақырыбымыз «Тарих қойнауында». |
Слайд
«Тосын сый»
Оқушылар осы сөзге сәйкес синоним сөздерді 1 минут ішінде жазады. Суреттерде тарихта іздері қалған ұлы ғұламалар мен билер бейнеленген және өткенімізде қалған соғыс уақыттары бейнеленген. Демек, жауабы тарих. |
|
|
Сабақтың ортасы
|
2-тапсырма «Тарих тереңіне үңілсек» атты сұрақ - жауап бөлімі. Сұрақтар: 3-тапсырма. Жылдарға қарай отырып, оқиғаны еске түсіру. «Жылдар сыр шертеді». 453 жылы – Аттиланың
өлімі |
Қол көтеру арқылы сұрақтарға жауап береді
Тақтаға жылдар ілінеді, оқушылар топпен бірлесіп жауап береді |
|
|
|
4-тапсырма. Топтық жұмыс Әр топқа А3 парағы таратылады. Оқушылар берілген тақырыпқа постер құрастырады 1-топ. Қазақ хандығы 2-топ. Ақын, жазушылар 3-топ. Қазіргі Қазақстан ҚБ: «Басбармақ» әдісі |
Постер құрастыру |
|
|
Сергіту сәті |
Көз жаттығулары |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
ҚБ: «Басбармақ» әдісі Рефлексия:
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тарихқа тағзым. Сынып сағаты
Тарихқа тағзым. Сынып сағаты
Келісемін: Бекітемін:
Директордың тәрбие жұмысы ЖОББМ
жөніндегі орынбасары директоры:
«__» ________2024 ж. «___»________2024 ж.

Сынып жетекшісі:
Сыныбы:
2023-2024 оқу жыл
Тақырыбы: «Тарихқа тағзым»
|
Сабақ мақсаттары |
Тарихқа тағзым оқушылар өз тарихына байланысты жалпылама шолу жасайды |
||
|
Жетістік критерилері |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік, денсаулық, достық және қоршаған ортаға қамқорлық көрсету . |
||
|
Oйлaу дaғдыcының дeңгeйi |
Бiлу, түciну |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақ басы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3 минут
|
Оқушылармен сәлемдесу -Психологиялық атмосфераны қалыптастыру. «Тосын сый» Дайын қораптың ішіндегі айнаны ешкімге көрсетпей, тек оқушыға көрсетемін. Сонда әр оқушы өзінің күліп тұрған жүзін көріп, көңілі көтеріле түседі. К
1-топ: «Домбыра» 2-топ: «Асық» 3-топ: «Тарих» 1-тапсырма. «1минуттағы ой» әдісі «Ел» сөзі ұсынылады. Жаңа материалға қызығушылықты арттыру мақсатында «4 сурет, 1сөз» әдісі қолданылады.
Яғни, бүгінгі біздің тақырыбымыз «Тарих қойнауында». |
Слайд
«Тосын сый»
Оқушылар осы сөзге сәйкес синоним сөздерді 1 минут ішінде жазады. Суреттерде тарихта іздері қалған ұлы ғұламалар мен билер бейнеленген және өткенімізде қалған соғыс уақыттары бейнеленген. Демек, жауабы тарих. |
|
|
Сабақтың ортасы
|
2-тапсырма «Тарих тереңіне үңілсек» атты сұрақ - жауап бөлімі. Сұрақтар: 3-тапсырма. Жылдарға қарай отырып, оқиғаны еске түсіру. «Жылдар сыр шертеді». 453 жылы – Аттиланың
өлімі |
Қол көтеру арқылы сұрақтарға жауап береді
Тақтаға жылдар ілінеді, оқушылар топпен бірлесіп жауап береді |
|
|
|
4-тапсырма. Топтық жұмыс Әр топқа А3 парағы таратылады. Оқушылар берілген тақырыпқа постер құрастырады 1-топ. Қазақ хандығы 2-топ. Ақын, жазушылар 3-топ. Қазіргі Қазақстан ҚБ: «Басбармақ» әдісі |
Постер құрастыру |
|
|
Сергіту сәті |
Көз жаттығулары |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
ҚБ: «Басбармақ» әдісі Рефлексия:
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
иіз үйдің
ішінен қазақтың ұлттық аспабы домбыра мен асықты пайдаланып,
оқушыларды топқа біріктіру.

















