Қысқамерзімді жоспар
№5-сабақ.
|
Бөлім: |
11- бөлім. «Жаһандық мәселе: демография. Абай Құнанбайұлы «Адамның кейбір кездері» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тарихы тамырлас елдер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.6.1кесте,диаграмма,шартты белгілер мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстырып бағалау. 9.3.3.1прозалық және поэзиялық шығармадағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап,оқырманға әсерін бағалау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
кесте,диаграмма,шартты белгілер мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстырып бағалай алады. прозалық және поэзиялық шығармадағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап,оқырманға әсерін бағалай алады; |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Слайдтар Суреттер топтамасы |
|||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин.
|
Сөздік жұмысы Мұғалім көмектеседі, толықтырады. 2-тапсырма. Жеке жұмыс Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқып түсіндіріп береді. 1-тапсырма Жұптық жұмыс О |
Айтылым Дүмпу-толчок Айқындау-определить Жәрдемақы-посбоие Егіз-близнецы Үшем-тройня Төсбелгі-значок Егемендік-суверенный Тыңдалым Айтылым Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап береді.
Айтылым Парталас досымен сұрақтаорға жауап беріп, сұхбататсады.
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - Сұраққа жауап береді.
Дескриптор 4 балл -Диалог құрады
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. Интербелсенді тақта Слайдтар |
|||
|
|
Тапсырма. Жеке жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, үлгі көрсетеді. |
Жазылым. Сөздерге морфологиялық талдау жасайды. Басқару- бас-түбір, зат есім, қар-жұрнақ , у-тұйық етістіктің жұрнағы. «Акроним» тәсілі бойынша талдау. О Т Б А С Ы Т А М Ы Р Л А С Т А Р И Х |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. -Өз ойларын айтады -Талдайды
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|||
|
|
3-тапсырма. Топтық жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
Тапсырма Жеке жұмыс |
Оқылым Айтлым Топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. 1-топ: Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын түсіндіреді. «Қос жазба» күнделігін қолданады. 2-топ: Мәтін мазмұны бойынша мигранттардың елге келуінің пайдасы мен зиянын саралайды.
3-топ: Мәтін мазмұнын ашатындай сұрақ дайындайды.
Айтылым «Демография» сөзжұмбақ құрастырады. |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. -Мәтінді тыңдайды -Мәтінді оқиды -Талдайды -Атайды
Дескриптор 3 балл -Сөзжұмбақ шешеді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты оқушылардың сабаққа деген рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді.
«Семантикалық кесте» |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 бағалайды. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тарихы тамырлас елдер 9-сынып ҚМЖ 4-тоқсан қазақ тілі
Тарихы тамырлас елдер 9-сынып ҚМЖ 4-тоқсан қазақ тілі
Қысқамерзімді жоспар
№5-сабақ.
|
Бөлім: |
11- бөлім. «Жаһандық мәселе: демография. Абай Құнанбайұлы «Адамның кейбір кездері» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тарихы тамырлас елдер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.6.1кесте,диаграмма,шартты белгілер мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстырып бағалау. 9.3.3.1прозалық және поэзиялық шығармадағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап,оқырманға әсерін бағалау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
кесте,диаграмма,шартты белгілер мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстырып бағалай алады. прозалық және поэзиялық шығармадағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап,оқырманға әсерін бағалай алады; |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Слайдтар Суреттер топтамасы |
|||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин.
|
Сөздік жұмысы Мұғалім көмектеседі, толықтырады. 2-тапсырма. Жеке жұмыс Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқып түсіндіріп береді. 1-тапсырма Жұптық жұмыс О |
Айтылым Дүмпу-толчок Айқындау-определить Жәрдемақы-посбоие Егіз-близнецы Үшем-тройня Төсбелгі-значок Егемендік-суверенный Тыңдалым Айтылым Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап береді.
Айтылым Парталас досымен сұрақтаорға жауап беріп, сұхбататсады.
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - Сұраққа жауап береді.
Дескриптор 4 балл -Диалог құрады
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. Интербелсенді тақта Слайдтар |
|||
|
|
Тапсырма. Жеке жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, үлгі көрсетеді. |
Жазылым. Сөздерге морфологиялық талдау жасайды. Басқару- бас-түбір, зат есім, қар-жұрнақ , у-тұйық етістіктің жұрнағы. «Акроним» тәсілі бойынша талдау. О Т Б А С Ы Т А М Ы Р Л А С Т А Р И Х |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. -Өз ойларын айтады -Талдайды
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|||
|
|
3-тапсырма. Топтық жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
Тапсырма Жеке жұмыс |
Оқылым Айтлым Топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. 1-топ: Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын түсіндіреді. «Қос жазба» күнделігін қолданады. 2-топ: Мәтін мазмұны бойынша мигранттардың елге келуінің пайдасы мен зиянын саралайды.
3-топ: Мәтін мазмұнын ашатындай сұрақ дайындайды.
Айтылым «Демография» сөзжұмбақ құрастырады. |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. -Мәтінді тыңдайды -Мәтінді оқиды -Талдайды -Атайды
Дескриптор 3 балл -Сөзжұмбақ шешеді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты оқушылардың сабаққа деген рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді.
«Семантикалық кесте» |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 бағалайды. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз


қушыларды ынтымақтастыққа
баулиды.


























