|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
|||
|
Күні |
23.01 |
|||
|
Сынып: 7 А,Ә,Б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тармақталған алгоритм |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Оқушылардан үй тапсырмасын сұрау «Ойлан» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа байланысты алдыңғы білімді еске түсіру сұрақтары қойылады.
Оқушыларға жаңа тақырып және оқу бағдапламасына сәйкес оқу мақсаттары таныстырылады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4. Сұрақтарға ждауап береді |
|
Слайд 1 |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты презентация көмегімен түсіндіріледі. 1-тапсырма а және b бүтін сандар берілген. Егер а саны жұп болса, онда оны квадраттап, b санына қос. Ал сан тақ болса, онда санның өзін b санына қосып, нәтижені экранға шығар.
Тапсырманы орындау үшін шарт тексеру операторының қысқа жазылу түрін қолдануға болады. а санының жұп немесе тақ сан екенін тексеру үшін, қалдықты анықтау «%» амалын қолданамыз. Тапсырманың программалық коды 1-суретте, ал блок-схемасы 5-схемада берілген. 2-тапсырма Нақты А саны берілген. А саны оң сан болса, оның квадратын, теріс сан болса, оның кубын есептеп, нәтижені экранға шығар.
3 тапсырма Берілген a, b және c сандарының үлкенін табуға
арналған программа кодына (3-сурет) төмендегі сұрақтар бойынша талдау жүргіз: Сұрақтар1.
Тармақталу алгоритмі қандай алгоритм?
|
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: - Python программасын іске қосады - тармақталу алгоритмін қолданады - if және else операторын қолданады -қалдықты анықтау «%»
2 тапсырма Дескриптор: - Python программасын іске қосады - тармақталу алгоритмін қолданады - if және else операторын қолданады
3 тапсырма Дескриптор: - Python программасын іске қосады - тармақталу алгоритмін қолданады - if және else операторын қолданады |
Мадақтау сөздерімен бағалау Стикер 4 балл Стикер 4 |
Интербелсенді тақта/ Компьютер
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді. «Плюс» сабақта түсінгенін жазады « Минус» сабақта түсінбегенін жазады «Қызықты» сабақта не қызықты болғанын жазады
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тармақталған алгоритмдерді программалау
Тармақталған алгоритмдерді программалау
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
|||
|
Күні |
23.01 |
|||
|
Сынып: 7 А,Ә,Б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тармақталған алгоритм |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Оқушылардан үй тапсырмасын сұрау «Ойлан» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа байланысты алдыңғы білімді еске түсіру сұрақтары қойылады.
Оқушыларға жаңа тақырып және оқу бағдапламасына сәйкес оқу мақсаттары таныстырылады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4. Сұрақтарға ждауап береді |
|
Слайд 1 |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты презентация көмегімен түсіндіріледі. 1-тапсырма а және b бүтін сандар берілген. Егер а саны жұп болса, онда оны квадраттап, b санына қос. Ал сан тақ болса, онда санның өзін b санына қосып, нәтижені экранға шығар.
Тапсырманы орындау үшін шарт тексеру операторының қысқа жазылу түрін қолдануға болады. а санының жұп немесе тақ сан екенін тексеру үшін, қалдықты анықтау «%» амалын қолданамыз. Тапсырманың программалық коды 1-суретте, ал блок-схемасы 5-схемада берілген. 2-тапсырма Нақты А саны берілген. А саны оң сан болса, оның квадратын, теріс сан болса, оның кубын есептеп, нәтижені экранға шығар.
3 тапсырма Берілген a, b және c сандарының үлкенін табуға
арналған программа кодына (3-сурет) төмендегі сұрақтар бойынша талдау жүргіз: Сұрақтар1.
Тармақталу алгоритмі қандай алгоритм?
|
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: - Python программасын іске қосады - тармақталу алгоритмін қолданады - if және else операторын қолданады -қалдықты анықтау «%»
2 тапсырма Дескриптор: - Python программасын іске қосады - тармақталу алгоритмін қолданады - if және else операторын қолданады
3 тапсырма Дескриптор: - Python программасын іске қосады - тармақталу алгоритмін қолданады - if және else операторын қолданады |
Мадақтау сөздерімен бағалау Стикер 4 балл Стикер 4 |
Интербелсенді тақта/ Компьютер
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді. «Плюс» сабақта түсінгенін жазады « Минус» сабақта түсінбегенін жазады «Қызықты» сабақта не қызықты болғанын жазады
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













