|
Бөлім: |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты |
Жалиева Г.Н. |
|
|
Күні: |
28.01.2026ж |
|
|
Сынып: 7 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тармақталған алгоритмдерді программалау (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазуды меңгереді |
|
|
Құндылықтарды дарыту Мектептің ішкі тәртібін сақтау. Сабаққа кешкпеу. Өз уақытын және өзгенң еңбегін бағалау.Саналы азамат болып тапсырма орындау.жауапкершілік таныту. |
"Заң және тәртіп" құндылығы бағдарламаларды орындау синтаксис пен логика ережелерін қатаң сақтауды қажет ететіндігін түсіну арқылы қалыптасады. Қоғамдағыдай, алгоритмдердегі ережелер мен шарттарды нақты сақтау тәртіпті, әділеттілікті және дұрыс нәтижені қамтамасыз етеді. |
|
|
Апта дәйек сөзі |
«Ел тәртіпке сүйеніп дамиды» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3. Үй тапсырмасын тексеру https://wordwall.net/ru/resource/27679449 |
Мұғаліммен сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады |
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! Дескрипторлар: - сәйкестікті орнатады (1 ұпай) |
Интербелсенді тақта, |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 3 мин 10 мин 5 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру Ұғымдарды түсіндіру: * Тармақталу алгоритмі; * логикалық шарт; * if, else операторлары. Топтық жұмыс Енгізілген санның оң немесе теріс екенін анықтау. Қандай да бір санның оң немесе теріс екенін анықтау үшін, сол санды 0 сынымен салыстырамыз және блок-схемасын сызамыз.
Жұптық жұмыс Топта отырған оқушыларға жұптасып орындауға тапсырмалар берілді.
Сергіту сәті https://wordwall.net/resource/84660009 Жеке жұмыс: Тапсырма Программа қолданушыдан екі сан енгізуді сұрап, оларды салыстыру керек. Егер олар тең блса, онда a=b логикалық өрнегі ақиқат екені туралы хабарлама шығару қажет.
Білімді бекіту:
|
Мұғалімнің түсіндірмесін тыңдайды -Жұптасып жұмыс істейді, -программа кодын жазады. - программа кодын жазады, - блок-схемасын сызады. - интерактивті тапсырманы орындайды Карточка тапсырмаларын орындау - интерактивті тапсырманы орындайды Карточка тапсырмаларын орындау
|
«Мақтау» Бағалау критерийлері: * if операторын дұрыс қолданады; * шарттарды дұрыс тұжырымдайды; * бағдарлама қатесіз жұмыс істейді. Дескрипторлар: -программа кодын жазады. -блок-схемасын сызады. Бағалау: мақтау Дескрипторлар: - сәйкестікті орнатады (1 ұпай) - бағдарламалық кодты толықтырады (2 ұпай) - интерактивті тапсырманы орындайды Дескрипторлар: - сәйкестікті орнатады (1 ұпай) |
Интербелсенді тақта, оқулық, жұмыс дәптерлерікомпьютер Жұмыс парағы: |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: "Менің күнім"тақырыбында орындалуы керек әрекеттерді тізімдеңіз. Егер жоспарланған әрекет орындалмаса, оған бөлінген уақытты қалай пайдалануға болады? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тармақталған алгоритмдерді программалау
Тармақталған алгоритмдерді программалау
|
Бөлім: |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты |
Жалиева Г.Н. |
|
|
Күні: |
28.01.2026ж |
|
|
Сынып: 7 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тармақталған алгоритмдерді программалау (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазуды меңгереді |
|
|
Құндылықтарды дарыту Мектептің ішкі тәртібін сақтау. Сабаққа кешкпеу. Өз уақытын және өзгенң еңбегін бағалау.Саналы азамат болып тапсырма орындау.жауапкершілік таныту. |
"Заң және тәртіп" құндылығы бағдарламаларды орындау синтаксис пен логика ережелерін қатаң сақтауды қажет ететіндігін түсіну арқылы қалыптасады. Қоғамдағыдай, алгоритмдердегі ережелер мен шарттарды нақты сақтау тәртіпті, әділеттілікті және дұрыс нәтижені қамтамасыз етеді. |
|
|
Апта дәйек сөзі |
«Ел тәртіпке сүйеніп дамиды» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3. Үй тапсырмасын тексеру https://wordwall.net/ru/resource/27679449 |
Мұғаліммен сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады |
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! Дескрипторлар: - сәйкестікті орнатады (1 ұпай) |
Интербелсенді тақта, |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 3 мин 10 мин 5 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру Ұғымдарды түсіндіру: * Тармақталу алгоритмі; * логикалық шарт; * if, else операторлары. Топтық жұмыс Енгізілген санның оң немесе теріс екенін анықтау. Қандай да бір санның оң немесе теріс екенін анықтау үшін, сол санды 0 сынымен салыстырамыз және блок-схемасын сызамыз.
Жұптық жұмыс Топта отырған оқушыларға жұптасып орындауға тапсырмалар берілді.
Сергіту сәті https://wordwall.net/resource/84660009 Жеке жұмыс: Тапсырма Программа қолданушыдан екі сан енгізуді сұрап, оларды салыстыру керек. Егер олар тең блса, онда a=b логикалық өрнегі ақиқат екені туралы хабарлама шығару қажет.
Білімді бекіту:
|
Мұғалімнің түсіндірмесін тыңдайды -Жұптасып жұмыс істейді, -программа кодын жазады. - программа кодын жазады, - блок-схемасын сызады. - интерактивті тапсырманы орындайды Карточка тапсырмаларын орындау - интерактивті тапсырманы орындайды Карточка тапсырмаларын орындау
|
«Мақтау» Бағалау критерийлері: * if операторын дұрыс қолданады; * шарттарды дұрыс тұжырымдайды; * бағдарлама қатесіз жұмыс істейді. Дескрипторлар: -программа кодын жазады. -блок-схемасын сызады. Бағалау: мақтау Дескрипторлар: - сәйкестікті орнатады (1 ұпай) - бағдарламалық кодты толықтырады (2 ұпай) - интерактивті тапсырманы орындайды Дескрипторлар: - сәйкестікті орнатады (1 ұпай) |
Интербелсенді тақта, оқулық, жұмыс дәптерлерікомпьютер Жұмыс парағы: |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: "Менің күнім"тақырыбында орындалуы керек әрекеттерді тізімдеңіз. Егер жоспарланған әрекет орындалмаса, оған бөлінген уақытты қалай пайдалануға болады? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз



















