«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы бойынша білім бөлімі Макинск қаласының Балуан Шолақ атындағы мектеп-лицейі» КММ

Сабақтың тақырыбы:
Тармақталған алгоритмдерді
программалау. Практикум
7В сынып
Информатика пәні мұғалімі
Теңсел Үміткер
2022-2023 оқу жылы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Теңсел Үміткер |
|||
|
Күні |
31.01.2023 |
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тармақталған алгоритмдерді программалау. Практикум |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шартты операторларды қолдануды түсіну. Практикада шартты операторларды қолдану |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 2 мин 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал орнату «Сиқырлы қобдиша» Қобдишаның ішіндегі зат бүгінгі сабағымызды бастауға тамаша көңіл-күй сыйлайды. 4. Сыныпты топқа бөлу https://qazmath.net платформасының көмегімен топқа бөлу Амина, Ақерке, Фариза, Қадиша, Айсұлтан, Аида, Алижан, Азамат, Махди, Айнұр, Еркебұлан, Аиша, Сәбина, Дамир, Иманәли, Зайсан, Айдана, Алим, Нұркелсін, Аялы, Дильназ Өткен сабақты қайталау «Тарсия» әдісі арқылы сұрақтарға беру және фигураны құрастыру
(Соңында мұғалім тексереді) |
Қобдишадағы затты көреді Экранда көрсетілген тізім бойынша оқушылар топқа бөлінеді Оқушылар топта бірлесе жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді және Тарсия фигурасын құрастырады. |
Тамаша көңіл-күй сыйлау Топтар бірін-бірі «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды |
Қобдиша, айна https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Презентация Тапсырмалар жазылған қиындылар АКТ |
|
Сабақтың ортасы 9 мин 10 мин 7 мин |
1-тапсырма Топпен жұмыс Блок-сызба құру 1-топ: Үшбұрыштың қабырғаларының мәні берілген. Үшбұрыштың периметрінің мәні тақ сан болса, онда оны 3 есе арттыратын блок-сызба сызыңдар. P=a+b+c Дескриптор:
2-топ: Шаршының ауданы белгілі. Егер шаршы қабырғасының сандық мәні жұп болса, онда шаршы ауданын 2 есе кемітетін блок-сызба құрыңдар. S=a*a Дескриптор:
3-топ: Екі сан А,В берілген. Егер А<В теңсіздігі орындалса, онда олардың қосындысының мәнін, ал басқаша болса, көбейтіндісін есептейтін блок-сызба құрыңдар Дескриптор:
2-тапсырма Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс Оқушының жасын тексеріп, мектепте оқитынын немесе оқымайтынын анықтайтын программа құрыңдар.
Дескриптор:
3-тапсырма Жеке жұмыс QR код арқылы тест тапсырмасы орындалып, тексеріледі
d) немесе
if a<6: a=a+20 print(a) Нтәижесі нешеге тең болады?
|
Мұғалімді тыңдайды Есепті оқиды, блок-сызбасын құрады Топта бірлесе жұмыс атқарады Оқушылар компьютерде жұмыс жасайды, есептің кодын құрады QR код арқылы тест тапсырмасына жауап береді |
. ҚБ 3 ұпай ҚБ 5 ұпай |
Презентация Оқулық Кеспе қағаздар постер Презентация Оқулық Компьютер Кеспе қағаздар Презентация Оқулық QR коды бара парақшалар |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Тақырыпты қайталап оқу, «Менің бір к.нім» тармақталған алгоритм құру Бағалау: Жинаған ұпайлары бойынша қорытындылау Кер байланыс: ТикТок әдісі
|
Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады Оқушылар өз ойларымен кері байланыс береді |
Сабақ бойы жинаған ұпайлары мен сабаққа қатысуы бойынша біріктіріп бағалау |
Презентация Кері байланыс құралдары |
Блок-сызба құру
1-топ:
Үшбұрыштың қабырғаларының мәні берілген. Үшбұрыштың периметрінің мәні тақ сан болса, онда оны 3 есе арттыратын блок-сызба сызыңдар.
Блок-сызба құру
2-топ:
Шаршының ауданы белгілі. Егер шаршы қабырғасының сандық мәні жұп болса, онда шаршы ауданын 2 есе кемітетін блок-сызба құрыңдар.
Блок-сызба құру
3-топ:
Екі сан А,В берілген. Егер А<В теңсіздігі орындалса, онда олардың қосындысының мәнін, ал басқаша болса, көбейтіндісін есептейтін блок-сызба құрыңдар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тармақталған алгоритмдерді программалау. Практикум ашық сабақ 7 сынып
Тармақталған алгоритмдерді программалау. Практикум ашық сабақ 7 сынып
«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы бойынша білім бөлімі Макинск қаласының Балуан Шолақ атындағы мектеп-лицейі» КММ

Сабақтың тақырыбы:
Тармақталған алгоритмдерді
программалау. Практикум
7В сынып
Информатика пәні мұғалімі
Теңсел Үміткер
2022-2023 оқу жылы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Теңсел Үміткер |
|||
|
Күні |
31.01.2023 |
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тармақталған алгоритмдерді программалау. Практикум |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шартты операторларды қолдануды түсіну. Практикада шартты операторларды қолдану |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 2 мин 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал орнату «Сиқырлы қобдиша» Қобдишаның ішіндегі зат бүгінгі сабағымызды бастауға тамаша көңіл-күй сыйлайды. 4. Сыныпты топқа бөлу https://qazmath.net платформасының көмегімен топқа бөлу Амина, Ақерке, Фариза, Қадиша, Айсұлтан, Аида, Алижан, Азамат, Махди, Айнұр, Еркебұлан, Аиша, Сәбина, Дамир, Иманәли, Зайсан, Айдана, Алим, Нұркелсін, Аялы, Дильназ Өткен сабақты қайталау «Тарсия» әдісі арқылы сұрақтарға беру және фигураны құрастыру
(Соңында мұғалім тексереді) |
Қобдишадағы затты көреді Экранда көрсетілген тізім бойынша оқушылар топқа бөлінеді Оқушылар топта бірлесе жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді және Тарсия фигурасын құрастырады. |
Тамаша көңіл-күй сыйлау Топтар бірін-бірі «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды |
Қобдиша, айна https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Презентация Тапсырмалар жазылған қиындылар АКТ |
|
Сабақтың ортасы 9 мин 10 мин 7 мин |
1-тапсырма Топпен жұмыс Блок-сызба құру 1-топ: Үшбұрыштың қабырғаларының мәні берілген. Үшбұрыштың периметрінің мәні тақ сан болса, онда оны 3 есе арттыратын блок-сызба сызыңдар. P=a+b+c Дескриптор:
2-топ: Шаршының ауданы белгілі. Егер шаршы қабырғасының сандық мәні жұп болса, онда шаршы ауданын 2 есе кемітетін блок-сызба құрыңдар. S=a*a Дескриптор:
3-топ: Екі сан А,В берілген. Егер А<В теңсіздігі орындалса, онда олардың қосындысының мәнін, ал басқаша болса, көбейтіндісін есептейтін блок-сызба құрыңдар Дескриптор:
2-тапсырма Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс Оқушының жасын тексеріп, мектепте оқитынын немесе оқымайтынын анықтайтын программа құрыңдар.
Дескриптор:
3-тапсырма Жеке жұмыс QR код арқылы тест тапсырмасы орындалып, тексеріледі
d) немесе
if a<6: a=a+20 print(a) Нтәижесі нешеге тең болады?
|
Мұғалімді тыңдайды Есепті оқиды, блок-сызбасын құрады Топта бірлесе жұмыс атқарады Оқушылар компьютерде жұмыс жасайды, есептің кодын құрады QR код арқылы тест тапсырмасына жауап береді |
. ҚБ 3 ұпай ҚБ 5 ұпай |
Презентация Оқулық Кеспе қағаздар постер Презентация Оқулық Компьютер Кеспе қағаздар Презентация Оқулық QR коды бара парақшалар |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Тақырыпты қайталап оқу, «Менің бір к.нім» тармақталған алгоритм құру Бағалау: Жинаған ұпайлары бойынша қорытындылау Кер байланыс: ТикТок әдісі
|
Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады Оқушылар өз ойларымен кері байланыс береді |
Сабақ бойы жинаған ұпайлары мен сабаққа қатысуы бойынша біріктіріп бағалау |
Презентация Кері байланыс құралдары |
Блок-сызба құру
1-топ:
Үшбұрыштың қабырғаларының мәні берілген. Үшбұрыштың периметрінің мәні тақ сан болса, онда оны 3 есе арттыратын блок-сызба сызыңдар.
Блок-сызба құру
2-топ:
Шаршының ауданы белгілі. Егер шаршы қабырғасының сандық мәні жұп болса, онда шаршы ауданын 2 есе кемітетін блок-сызба құрыңдар.
Блок-сызба құру
3-топ:
Екі сан А,В берілген. Егер А<В теңсіздігі орындалса, онда олардың қосындысының мәнін, ал басқаша болса, көбейтіндісін есептейтін блок-сызба құрыңдар
шағым қалдыра аласыз
















