Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Тармақталу алгоритмі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
2-бөлім - Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым" |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тармақталу алгоритмі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.1 тармақталған алгоритмді жүзеге асыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Сызықтық алгоритм туралы əңгімелейді. Оқушылардың көбі үшін: Оқулықта берілген мысалдардың іс-əрекетін сызықтық алгоритммен сипаттайды. Кейбір оқушылар үшін: Тармақталған алгоритмді жүзеге асырады. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезені |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Кітап
|
|
Үй тапсырмасы
|
Достардың бағдаршаммен жолдан өту алгоритмін сөзбен сипаттап бер. |
Тапсырманы орындап келеді
|
Жарайсың! Керемет! |
Кітап Дәптер
|
|
Жаңа сабақ
|
Мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбын, мақсатын жəне бағалау критерийлерімен таныстырады
1-тапсырма Жұптық жұмыс
2-тапсырма Жеке жұмыс
3-тапсырма Жұптық жұмыс ЕБҚО
3-тапсырма Жеке жұмыс
4-тапсырма Жеке жұмыс
5-тапсырма Жеке жұмыс ЕБҚО
|
Зер салып тыңдайды
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара
Анықтамаларды дәптерге жазады Компьютерде тапсырмаларды орындайды
Топта тапсырмамен танысып, бірлесе орындайды.
1-тапсырманы орындайды. Дескриптор сан жасыру алгоритмін ауызша сипаттайды.
2-тапсырманы орындайды. Дескриптор сан жасыру блок-сызбасын құрады.
3-тапсырманы орындады. Дискрипторы Сызықтық алгоритм блок-сызбасын құрады. Тармақталған алгоритм блок-сызбасын құрады.
Дискрипторы: Сызықтық, тармақталған алгоритмді Венн диаграммасы бойынша салыстырады.
Дискрипторы Блок-сызбаларға алгоритм ойластырады.
Дискрипторы
Блок-сызба формасын анықтайды. |
Жарайсың! Керемет! |
Эл.Кітап Компьютер
Дәптер
|
|
Сабақты қорыту
|
Алгоритм дегеніміз не? Блок-сызба деп нені айтамыз? |
Айфон үлгісі макетіне мұғалімге бүгінгі сабақты қалай түсінгендігі туралы хабарлама жазады. |
|
Айфон макеті |
|
Кері байланыс
|
Айфон әдісі Оқушыларға айфон үлгісі таратылады. не білдім? Не түсіндім? Түсінбедім? |
Айфон үлгісі макетіне мұғалімге бүгінгі сабақты қалай түсінгендігі туралы хабарлама жазады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы
|
Мен сабаққа қалай дайындаламын? Блок сызбаны дәптерге жазып келу. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тармақталу алгоритмі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Тармақталу алгоритмі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
2-бөлім - Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым" |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тармақталу алгоритмі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.1 тармақталған алгоритмді жүзеге асыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Сызықтық алгоритм туралы əңгімелейді. Оқушылардың көбі үшін: Оқулықта берілген мысалдардың іс-əрекетін сызықтық алгоритммен сипаттайды. Кейбір оқушылар үшін: Тармақталған алгоритмді жүзеге асырады. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезені |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Кітап
|
|
Үй тапсырмасы
|
Достардың бағдаршаммен жолдан өту алгоритмін сөзбен сипаттап бер. |
Тапсырманы орындап келеді
|
Жарайсың! Керемет! |
Кітап Дәптер
|
|
Жаңа сабақ
|
Мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбын, мақсатын жəне бағалау критерийлерімен таныстырады
1-тапсырма Жұптық жұмыс
2-тапсырма Жеке жұмыс
3-тапсырма Жұптық жұмыс ЕБҚО
3-тапсырма Жеке жұмыс
4-тапсырма Жеке жұмыс
5-тапсырма Жеке жұмыс ЕБҚО
|
Зер салып тыңдайды
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара
Анықтамаларды дәптерге жазады Компьютерде тапсырмаларды орындайды
Топта тапсырмамен танысып, бірлесе орындайды.
1-тапсырманы орындайды. Дескриптор сан жасыру алгоритмін ауызша сипаттайды.
2-тапсырманы орындайды. Дескриптор сан жасыру блок-сызбасын құрады.
3-тапсырманы орындады. Дискрипторы Сызықтық алгоритм блок-сызбасын құрады. Тармақталған алгоритм блок-сызбасын құрады.
Дискрипторы: Сызықтық, тармақталған алгоритмді Венн диаграммасы бойынша салыстырады.
Дискрипторы Блок-сызбаларға алгоритм ойластырады.
Дискрипторы
Блок-сызба формасын анықтайды. |
Жарайсың! Керемет! |
Эл.Кітап Компьютер
Дәптер
|
|
Сабақты қорыту
|
Алгоритм дегеніміз не? Блок-сызба деп нені айтамыз? |
Айфон үлгісі макетіне мұғалімге бүгінгі сабақты қалай түсінгендігі туралы хабарлама жазады. |
|
Айфон макеті |
|
Кері байланыс
|
Айфон әдісі Оқушыларға айфон үлгісі таратылады. не білдім? Не түсіндім? Түсінбедім? |
Айфон үлгісі макетіне мұғалімге бүгінгі сабақты қалай түсінгендігі туралы хабарлама жазады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы
|
Мен сабаққа қалай дайындаламын? Блок сызбаны дәптерге жазып келу. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















