№5 Қысқа мерзімді жоспары
___________________________________
|
Бөлімі |
II бөлім. Шығармашылық жəне компьютер (ортақ тақырып: «Менің отбасым жəне достарым») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тармақталу алгоритмі |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.4.1.1 тармақталған алгоритмді жүзеге асыру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды тармақталу алгоритмінің негізгі ұғымымен таныстыру, шарттарға байланысты шешім қабылдау дағдыларын дамыту. |
|
Құндылықтар: «Тәуелсіздік және отаншылдық» |
Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіндіру |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1. Оқушылармен сәлемдесу; 2. Оқушылар санын түгелдеп, сыныпқа психологиялық жағымды ахуал орнатамын. «Мен және сен» 3. Назарларын сабаққа аударамын, топқа бөлемін; (/random-group-generator/ сайты арқылы топқа бөлу.) 4. Өткен сабақты пысықтау:
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар топқа бөлінеді, атау береді, бір біріне ізгі тілектерін білдіреді. Сұрақтарға жауап береді.
. |
ҚБ: ауызша мадақтау |
Компьютер интернет, слайд |
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру: «Бүгін біз шарттарға байланысты шешім қабылдау арқылы тармақталу алгоритмін үйренеміз және топтық жұмыс арқылы бір-бірімізге көмектесеміз.» Жаңа тақырыпты түсіндіру. Қысқаша алгоритм ұғымын еске түсіру.
Тармақталу алгоритмі:
Мысал: «Егер жаңбыр жауса, қолшатыр аламыз. Егер жаңбыр жаумаса, қолшатыр алмаймыз.» Тармақталу алгоритмін шартты алгоритм деп те атайды. Тармақталу алгоритмін сөзбен және графикалық блок-схема түрінде сипаттауға болады. Шартты тексеру блок-схемасы ромб фигурасымен өрнектеледі. Тармақталу алгоритмінің қысқа және толық түрде жазылуы қолданылады. Отан туралы мағлұматтар беру және ойларын талқылау. тапсырма №1 5-суретке назар аударыңдар. Далада жаңбыр жауып тұр. Әпкесі мен інісі терезеден далаға қарап тұр. Жаңбыр сәлден соң тоқтайды. Сурет бойынша: • сызықтық алгоритмнің; • тармақталған алгоритмнің блок-схемаларын құрыңдар. Тапсырма №2 «Бірлескен әрекеттер» әдісі Әр топқа жеке тапсырма беріледі: өмірлік жағдайларға байланысты тармақталу алгоритмін құрастыру. Тапсырма №3 «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқулықпен жұмыс. Қанат пен Самат «Сан жасыру» ойынын ойнады. Ойынды бақылап тұрған досы Арман олардың ойынын ауызша сипаттады. Осы сипаттау бойынша «Сан жасыру» ойынының блок-схемасын құрыңдар. |
Мұғалімді тыңдайды.
Сұрақтарға жауап береді
Терминдердің анықтамасын дәптеріне жазып алады
Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсінеді
Жеке тапсырманы орындайды.
Топта тапсырманы орындайды Жұптаса тапсырманы орындайды |
Жұмыс түрі: жеке Дескриптор: - суретке назар аударады - сызықтық алгоритмге блок схема құрастырады - тармақталу алгоритміне блок схема құрастырады ҚБ: стикер 5 балл Жұмыс түрі: топпен Дескриптор: - өмірлік жағдайларға байланыстырып тармақталу алгоритмін құрастырады ҚБ: стикер 1 балл Жұмыс түрі: жұппен Дескриптор: - шарт бойынша блок схема құрастырады. ҚБ: стикер 2 балл |
Интербелсенді тақта, Слайд
Компьютер. Оқулық слайд
Слайд, оқулық
Таратпа матиалдар
|
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты бекіту. -Тармақталу алгоритмі дегеніміз не? - Шартты тексеру блок-схемасы қандай фигурасымен өрнектеледі? Бағалау:Менің портретім. (түрлі эмоциялық суреттер)
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабақ соңында оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
|
Бүгінгі сабақтағы менің портретім. Бүгінгі сабақтағы өз көңіл күйін суреттерді таңдау арқылы көрсетіп, бүгінгі сабақты бағалайды.
|
компьютер
Жапсырма суреттер.слайд |
|
Үй тапсырмасы
|
«Ойлан» тапсырмасы Оқулықта 24 бет |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
слайд |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тармақталу алгоритмі 2 сынып Цифрлық сауаттылық
№5 Қысқа мерзімді жоспары
___________________________________
|
Бөлімі |
II бөлім. Шығармашылық жəне компьютер (ортақ тақырып: «Менің отбасым жəне достарым») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тармақталу алгоритмі |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.4.1.1 тармақталған алгоритмді жүзеге асыру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды тармақталу алгоритмінің негізгі ұғымымен таныстыру, шарттарға байланысты шешім қабылдау дағдыларын дамыту. |
|
Құндылықтар: «Тәуелсіздік және отаншылдық» |
Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіндіру |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1. Оқушылармен сәлемдесу; 2. Оқушылар санын түгелдеп, сыныпқа психологиялық жағымды ахуал орнатамын. «Мен және сен» 3. Назарларын сабаққа аударамын, топқа бөлемін; (/random-group-generator/ сайты арқылы топқа бөлу.) 4. Өткен сабақты пысықтау:
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар топқа бөлінеді, атау береді, бір біріне ізгі тілектерін білдіреді. Сұрақтарға жауап береді.
. |
ҚБ: ауызша мадақтау |
Компьютер интернет, слайд |
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру: «Бүгін біз шарттарға байланысты шешім қабылдау арқылы тармақталу алгоритмін үйренеміз және топтық жұмыс арқылы бір-бірімізге көмектесеміз.» Жаңа тақырыпты түсіндіру. Қысқаша алгоритм ұғымын еске түсіру.
Тармақталу алгоритмі:
Мысал: «Егер жаңбыр жауса, қолшатыр аламыз. Егер жаңбыр жаумаса, қолшатыр алмаймыз.» Тармақталу алгоритмін шартты алгоритм деп те атайды. Тармақталу алгоритмін сөзбен және графикалық блок-схема түрінде сипаттауға болады. Шартты тексеру блок-схемасы ромб фигурасымен өрнектеледі. Тармақталу алгоритмінің қысқа және толық түрде жазылуы қолданылады. Отан туралы мағлұматтар беру және ойларын талқылау. тапсырма №1 5-суретке назар аударыңдар. Далада жаңбыр жауып тұр. Әпкесі мен інісі терезеден далаға қарап тұр. Жаңбыр сәлден соң тоқтайды. Сурет бойынша: • сызықтық алгоритмнің; • тармақталған алгоритмнің блок-схемаларын құрыңдар. Тапсырма №2 «Бірлескен әрекеттер» әдісі Әр топқа жеке тапсырма беріледі: өмірлік жағдайларға байланысты тармақталу алгоритмін құрастыру. Тапсырма №3 «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқулықпен жұмыс. Қанат пен Самат «Сан жасыру» ойынын ойнады. Ойынды бақылап тұрған досы Арман олардың ойынын ауызша сипаттады. Осы сипаттау бойынша «Сан жасыру» ойынының блок-схемасын құрыңдар. |
Мұғалімді тыңдайды.
Сұрақтарға жауап береді
Терминдердің анықтамасын дәптеріне жазып алады
Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсінеді
Жеке тапсырманы орындайды.
Топта тапсырманы орындайды Жұптаса тапсырманы орындайды |
Жұмыс түрі: жеке Дескриптор: - суретке назар аударады - сызықтық алгоритмге блок схема құрастырады - тармақталу алгоритміне блок схема құрастырады ҚБ: стикер 5 балл Жұмыс түрі: топпен Дескриптор: - өмірлік жағдайларға байланыстырып тармақталу алгоритмін құрастырады ҚБ: стикер 1 балл Жұмыс түрі: жұппен Дескриптор: - шарт бойынша блок схема құрастырады. ҚБ: стикер 2 балл |
Интербелсенді тақта, Слайд
Компьютер. Оқулық слайд
Слайд, оқулық
Таратпа матиалдар
|
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты бекіту. -Тармақталу алгоритмі дегеніміз не? - Шартты тексеру блок-схемасы қандай фигурасымен өрнектеледі? Бағалау:Менің портретім. (түрлі эмоциялық суреттер)
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабақ соңында оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
|
Бүгінгі сабақтағы менің портретім. Бүгінгі сабақтағы өз көңіл күйін суреттерді таңдау арқылы көрсетіп, бүгінгі сабақты бағалайды.
|
компьютер
Жапсырма суреттер.слайд |
|
Үй тапсырмасы
|
«Ойлан» тапсырмасы Оқулықта 24 бет |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
слайд |

шағым қалдыра аласыз




