Информатика -8
Сабақтың тақырыбы: Тармақталу операторлары. IF шартты көшу операторлары.
|
Жоспар мазмұны күні: 30.11.2017ж. |
|||
|
Мақсаты: Білімділігі: “Тармақталу” ұғымының алгоритмдік тілде, программалау тілінде ұсынылуы туралы білік-дағды қалыптастыру; Дамытушылығы:If, Then, Else операторларына маршрут бойынша берілген тапсырмаларды орындауды ұйымдастыру арқылы операторлардың қызметін ұғындыру; Тәрбиелілігі: интерактивті жұмыс түрлерін ұсыну арқылы оқушыны ынталануға ықпал ету. Күтілетін нәтиже: Тармақталу операторының If, Then, Else командаларын программа құру барысында тиімді қолдана алады. Кез-келген тармақталған алгоритмге программа құру яғни практикалық дағдылары қалыптасады. Программа құру барысында бір немесе күрделі шарттарды қолдана алады |
|||
|
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті Не істеймін? |
Оқушылардың іс - әрекеті. |
Ресурстар: |
|
5 мин 3 мин 5 мин 5 мин 5 мин 10 мин |
Үй тапсырмасына шолу. Перифериялық құралдар, перифериялық құралдарды орнату Күннің жадын, сабақ тақырыбын жазу Мағынаны тану. Инсерт әдісі 1) Оқулықпен жұмыс. а)Тақырыпты түсініп оқу ә) Тақырыптағы негізгі ойды жазу б) өзара талқылау 3. Бекіту. 1. Функцияның мәнін есептеп шығарудың программасын құру; 2. Блок-сызба бойынша есептің программасын құру; 3. Берілген алгоритм бойынша программа құру; Сергіту сәті. Сұрақ қою 4. Ой толғау. Көрнекілік әдісі. Бұлт, күн, жауын, қолшатыр, жылдың төрт мезгілінің, төлдердің, торт, робот т.б суреттерден ой түю ұсынылады 5. Үйге тапсырма. Өрнекті шешудің программасын құру. 6. Бағалау. |
Сұрақтарға жауап іздейді, талдайды Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты ашуға ұмтылады. Оқушылар оқыған мәтіннің нәтижесін әуелі жұпта, сосын топта талқылап, «маған таныс, мен үшін жаңалық, мен бұл пікірге қарсымын, бұл туралы тереңірек білгім келеді» Берілген тапсырмаларды топтасып орындайды. Оқушылар бой сергітеді, ырғақты жаттығу жасап алады Оқушылар суретті сызықтық, тармақталу, қайталану алгоритмдері бойынша топтап, ой түйеді. |
Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тармақталу операторлары. IF шартты көшу операторлары.
Тармақталу операторлары. IF шартты көшу операторлары.
Информатика -8
Сабақтың тақырыбы: Тармақталу операторлары. IF шартты көшу операторлары.
|
Жоспар мазмұны күні: 30.11.2017ж. |
|||
|
Мақсаты: Білімділігі: “Тармақталу” ұғымының алгоритмдік тілде, программалау тілінде ұсынылуы туралы білік-дағды қалыптастыру; Дамытушылығы:If, Then, Else операторларына маршрут бойынша берілген тапсырмаларды орындауды ұйымдастыру арқылы операторлардың қызметін ұғындыру; Тәрбиелілігі: интерактивті жұмыс түрлерін ұсыну арқылы оқушыны ынталануға ықпал ету. Күтілетін нәтиже: Тармақталу операторының If, Then, Else командаларын программа құру барысында тиімді қолдана алады. Кез-келген тармақталған алгоритмге программа құру яғни практикалық дағдылары қалыптасады. Программа құру барысында бір немесе күрделі шарттарды қолдана алады |
|||
|
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті Не істеймін? |
Оқушылардың іс - әрекеті. |
Ресурстар: |
|
5 мин 3 мин 5 мин 5 мин 5 мин 10 мин |
Үй тапсырмасына шолу. Перифериялық құралдар, перифериялық құралдарды орнату Күннің жадын, сабақ тақырыбын жазу Мағынаны тану. Инсерт әдісі 1) Оқулықпен жұмыс. а)Тақырыпты түсініп оқу ә) Тақырыптағы негізгі ойды жазу б) өзара талқылау 3. Бекіту. 1. Функцияның мәнін есептеп шығарудың программасын құру; 2. Блок-сызба бойынша есептің программасын құру; 3. Берілген алгоритм бойынша программа құру; Сергіту сәті. Сұрақ қою 4. Ой толғау. Көрнекілік әдісі. Бұлт, күн, жауын, қолшатыр, жылдың төрт мезгілінің, төлдердің, торт, робот т.б суреттерден ой түю ұсынылады 5. Үйге тапсырма. Өрнекті шешудің программасын құру. 6. Бағалау. |
Сұрақтарға жауап іздейді, талдайды Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты ашуға ұмтылады. Оқушылар оқыған мәтіннің нәтижесін әуелі жұпта, сосын топта талқылап, «маған таныс, мен үшін жаңалық, мен бұл пікірге қарсымын, бұл туралы тереңірек білгім келеді» Берілген тапсырмаларды топтасып орындайды. Оқушылар бой сергітеді, ырғақты жаттығу жасап алады Оқушылар суретті сызықтық, тармақталу, қайталану алгоритмдері бойынша топтап, ой түйеді. |
Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс. |
шағым қалдыра аласыз













