|
Бөлім |
|
||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Тоханова М.С |
||||
|
Сынып:5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Тасмола археологиялық мәдениеті. Зерттеу сұрағы: «Мұртты обалардың» ерекшелігі неде? |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау; 5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
-археологиялық ескерткіштерді сипаттайды; -ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттайды; |
||||
|
Құндылыққа баулу |
Ұлттық құндылықтарды сақтау және тарихи-мәдени мұраны құрметтеу. Тарихиоқиғалардыобъективтіталдаудағдыларынқалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы |
Ұйымдастырукезеңі: Оқушылармен амандасады. Сабаққа дайындығын тексереді. Оқу құралдарын шығартады. Психологиялық ахуал «Мақсатқа жету » әдісі Әр баланың алдында стикер тұрады. Стикерге әр оқушы өзінің бүгінгі сабаққа мақсатын жазады. Сабақтың соңында тексереді.
Топқа бөлу «Flippity» әдісі
Үй тапсырмасын пысықтау. «Educaplay» әдісі.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді.
Оқушылар мақсаттарын жазады.
Оқушылар 2 топқа бөлінеді.
Дұрыс жауабын анықтайды.
|
Жарайсыңдар! Мақтан тұтамын! |
Оқулық Слайд Стикер Слайд Оқулық Стикер Flippity платформасы Слайд https://www.educaplay.com/learning-resources/22042481-learning_resource.html |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тақырыбы: Тасмола археологиялық мәдениеті. Зерттеу сұрағы: «Мұртты обалардың» ерекшелігі неде? Оқушыларға тақырыпты толықтай түсіндіреді. Тақырып бойынша сұрақтар қояды
Топтық жұмыс «Бәріміз бірге» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. 1 топ.
2 топ.
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс «Пазл» әдісі. Оқушылар жұп болып,тақырыпқа сай жауаптарды табады.
Жеке жұмыс «Ақиқат немесе жалған» әдісі.
Ерекше білімді қажет ететін оқушы «Сәйкесін тап» әдісі
|
Сұрақтарға жауап береді.
Топ болып бірігіп сұраққа жауап береді.
Сергіту сәтін жасайды.
Жұптасыпберілген тапсырманы орындайды. Берілген сұрақтардың ақиқат немесе жалған екенін анықтайды. Оқушылар суретті атауымен сәйкестендіреді. |
Дескриптор: -оқу мақсатымен танысады. -сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -сұрақтарды оқиды; -сұрақтарға жауап береді; -жауаптарының дұрыстығын тексереді; -топ болып жауап береді; Жалпы балл:4 Жарайсыңдар! Өте керемет! Дескриптор: -тақырыпқа сай сөздерді анықтайды; -жауаптарын тексереді; -пазлды құрастырады; Жалпы балл:3 Дескриптор: -ақиқат жауапты анықтайды; -жалған жауапты анықтайды; -жауабын тексереді; Жалпы балл:3 Дескриптор: -суреттің атауын анықтайды; -жауабын сәйкестендіреді |
Слайд Оқулық https://youtu.be/UqcNLr0mZkQ?si=7EE2YAl1kLb4B8vy Слайд Оқулық Бағалау https://youtu.be/IS-fj8xXNYw?si=nG_OzHA8jVVBTpTN Слайд Бағалау Оқулық https://learningapps.org/watch?v=pcpcwdij325 Бағалау Слайд Оқулық https://view.genially.com/678bbfd093e82eb0d552f52b/interactive-content-copy-copy-true-or-false-quiz Бағалау Слайд Оқулық https://view.genially.com/678d436493e82eb0d520d333/interactive-content-join-words |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Бағалау «Білім доғасы» әдісі
Рефлексия «Білім қоржыны» Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін, түсінбеген сұрақтарын жазады.
Үйге тапсырма. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай өз пікірлерін білдіреді. |
Мадақтау Жарайсыңдар! Мақтан етемін! |
Оқулық Слайд |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тасмола археологиялық ескерткіші
Тасмола археологиялық ескерткіші
|
Бөлім |
|
||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Тоханова М.С |
||||
|
Сынып:5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Тасмола археологиялық мәдениеті. Зерттеу сұрағы: «Мұртты обалардың» ерекшелігі неде? |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау; 5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
-археологиялық ескерткіштерді сипаттайды; -ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттайды; |
||||
|
Құндылыққа баулу |
Ұлттық құндылықтарды сақтау және тарихи-мәдени мұраны құрметтеу. Тарихиоқиғалардыобъективтіталдаудағдыларынқалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы |
Ұйымдастырукезеңі: Оқушылармен амандасады. Сабаққа дайындығын тексереді. Оқу құралдарын шығартады. Психологиялық ахуал «Мақсатқа жету » әдісі Әр баланың алдында стикер тұрады. Стикерге әр оқушы өзінің бүгінгі сабаққа мақсатын жазады. Сабақтың соңында тексереді.
Топқа бөлу «Flippity» әдісі
Үй тапсырмасын пысықтау. «Educaplay» әдісі.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді.
Оқушылар мақсаттарын жазады.
Оқушылар 2 топқа бөлінеді.
Дұрыс жауабын анықтайды.
|
Жарайсыңдар! Мақтан тұтамын! |
Оқулық Слайд Стикер Слайд Оқулық Стикер Flippity платформасы Слайд https://www.educaplay.com/learning-resources/22042481-learning_resource.html |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тақырыбы: Тасмола археологиялық мәдениеті. Зерттеу сұрағы: «Мұртты обалардың» ерекшелігі неде? Оқушыларға тақырыпты толықтай түсіндіреді. Тақырып бойынша сұрақтар қояды
Топтық жұмыс «Бәріміз бірге» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. 1 топ.
2 топ.
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс «Пазл» әдісі. Оқушылар жұп болып,тақырыпқа сай жауаптарды табады.
Жеке жұмыс «Ақиқат немесе жалған» әдісі.
Ерекше білімді қажет ететін оқушы «Сәйкесін тап» әдісі
|
Сұрақтарға жауап береді.
Топ болып бірігіп сұраққа жауап береді.
Сергіту сәтін жасайды.
Жұптасыпберілген тапсырманы орындайды. Берілген сұрақтардың ақиқат немесе жалған екенін анықтайды. Оқушылар суретті атауымен сәйкестендіреді. |
Дескриптор: -оқу мақсатымен танысады. -сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -сұрақтарды оқиды; -сұрақтарға жауап береді; -жауаптарының дұрыстығын тексереді; -топ болып жауап береді; Жалпы балл:4 Жарайсыңдар! Өте керемет! Дескриптор: -тақырыпқа сай сөздерді анықтайды; -жауаптарын тексереді; -пазлды құрастырады; Жалпы балл:3 Дескриптор: -ақиқат жауапты анықтайды; -жалған жауапты анықтайды; -жауабын тексереді; Жалпы балл:3 Дескриптор: -суреттің атауын анықтайды; -жауабын сәйкестендіреді |
Слайд Оқулық https://youtu.be/UqcNLr0mZkQ?si=7EE2YAl1kLb4B8vy Слайд Оқулық Бағалау https://youtu.be/IS-fj8xXNYw?si=nG_OzHA8jVVBTpTN Слайд Бағалау Оқулық https://learningapps.org/watch?v=pcpcwdij325 Бағалау Слайд Оқулық https://view.genially.com/678bbfd093e82eb0d552f52b/interactive-content-copy-copy-true-or-false-quiz Бағалау Слайд Оқулық https://view.genially.com/678d436493e82eb0d520d333/interactive-content-join-words |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Бағалау «Білім доғасы» әдісі
Рефлексия «Білім қоржыны» Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін, түсінбеген сұрақтарын жазады.
Үйге тапсырма. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай өз пікірлерін білдіреді. |
Мадақтау Жарайсыңдар! Мақтан етемін! |
Оқулық Слайд |
|
шағым қалдыра аласыз

























