|
Бөлім: |
6.Атақты тұлғалар |
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
3 «А» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тасқа сурет салған бала |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру 3.5.1.2 өз бетінше шағын мәтіннен көптік/ тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыра алады және оған жауап береді; Өз бетінше шағын мәтіннен көптік/ тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдана алады. |
|
Бағалау критерийі |
Мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар құрастыра алады; Өз бетінше шағын мәтіннен жалғаулы сөздерді қолдана алады. |
|
Ойлау дағдылары деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану (төменгі деңгей) |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 2 мин 2 мин 3 мин Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 3 мин 5 мин 2 мин 3 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Үй тапсырмасын сұрау. «Stopwatch» әдісі Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. Топта сендермен болғаныма қуаныштымын! Жанымда дәл сенің отырғаның қандай жақсы болды! Алдымда дәл сенің отырғаныңа қуаныштымын! Егер түсінбеген сұрақтарың болса сұра, міндетті түрде көмектесемін! 2.Сабақтың тақырыбын «Қара-Ойлан-Толған» әдісі арқылы анықтау. Оқушылардың жауабын толықтыру арқылы, бүгінгі тақырыппен таныстыру.
3.Оқушыларды сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстыру Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша ой қозғау. «Ортақ талдау» әдісі арқылы оқушыларды тақырыпқа сәйкес жаңа сөздермен таныстыру және мағынасын түсіндіру. Сөздік жұмыс Тас қашау-тесать камни Мақсаты: оқушының сөздік қорын дамыту. І Оқылымалды тапсырмасы. 1-тапсырма. Бейнеролик көреді. «Тасқа сурет салған бала». Ақпараттармен танысады.
Ә.Қастеев кім? Тасқа қандай суреттер салған? Дискриптор: -пайдалы ақпаратпен бөліседі; -сұрақтарға жауап береді;/2 б 2-тапсырма. Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны туралы қандай? қашан? қайда? сұрақтарын қояды. Ә.Қастеев кішкене кезінде алғашқы суреттерін тастың бетіне қашап салған. Тастың бетіне арқар, аттың суреттерін салған. Жұмсақ тастардан сырға, сақина, моншақ жасаған. Оның жасаған әдемі заттарын ауыл адамдары таласып алған. Дискриптор: Мәтінді оқиды; Сұрақтар құрастыра алады;/2 б; 3-тапсырма. «Ұшу-қону» әдісі. Ақпараттың шын/жалған екенін анықтаңыз.
Дискриптор: -оқушылар ақпараттың дұрыс/бұрыс екенін анықтайды/2 б;
Сергіту сәті. «Қара жорға» биі.
ІІІ 4-тапсырма. «Wordwall» әдісі арқылы көптік, жіктік жалғауды дұрыс қолдану. https://wordwall.net/ru/resource/88755407
Дискриптор: -көптік, жіктік жалғауларды біледі;/2 б; Мақсаты: Жаңа білімді бекіту.
5-тапсырам. Кітаппен жұмыс.
Дискриптор: -Сөз тіркестерін құрай алады;/2 б; Мақсаты: Жаңа білімді бекіту. |
1.Сәлемдеседі. Оқушылар бір-біріне ізгі ниеттерін білдіреді.
Оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды.
Жаңа сөздермен сөз тіркесі мен сөйлем құрайды.
Оқушы сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін тыңдайды, танысады.
Оқушылар бейнеролик көреді. Сұрақтарға жауап береді. Маңызды ақпаратты анықтайды.
Оқушылар мәтінді оқиды. Әр топ 1 сұрақ құрастырады.
Оқушылар ақпараттың шын/жалған екенін анықтайды. Шын ақпарат болса, орындарынан тұрады. Жалған болса, орындарында қалады.
Оқушылар қара жорға биін билейді.
Оқушылар көптік, жіктік жалғауларды дұрыс қолдана алады.
Оқушылар сөз тіркестерін құрай алады. |
Оқушылар бір-біріне ізгі ниеттерін білдіреді.
Кері байланысты мұғалім ауызша береді.
Мұғалім «Керемет!» әдісі арқылы кері байланыс береді.
«Мұғалім мен оқушы» кері байланысы
Мұғалім «Керемет!» әдісі арқылы кері байланыс береді.
Мұғалім «Керемет!» әдісі арқылы кері байланыс береді.
Мұғалім «Керемет!» әдісі арқылы кері байланыс береді.
Мұғалім «Керемет!» әдісі арқылы кері байланыс береді.
|
https://www.online-stopwatch.com/
Интербелсенді тақтада сабақ тақырыбын анықтауға септігін тигізетін сурет орналастырылған.
Интербелсенді тақтада оқу мақсаты, сабақтың мақсаты, бағаллау критерийі көрсетіледі.
Жаңа сөздер интербелсенді тақтадан көрсетіледі.
https://www.youtube.com/watch?v=o8x3CODtw0I
https://www.youtube.com/watch?v=-3uQLQvHcrk
Интербелсенді тақтадан тапсырмалар көрсетіледі.
https://www.youtube.com/watch?v=-3uQLQvHcrk
https://wordwall.net/ru-ru/community/қазақ-тілі
Интербелсенді тақтадан тапсырмалар көрсетіледі.
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Қорытындылау. Рефлексия Өте жақсы түсіндім. Жақсы түсіндім. Әлі де іздену керек. Үй жұмысы: 1.Жаңа сөздерді жаттау. 2.7-тапсырма. 57-бет. |
Оқушылар кері байланыс береді. |
Мұғалімнің марапаттау сөзі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тасқа сурет салған бала
Тасқа сурет салған бала
|
Бөлім: |
6.Атақты тұлғалар |
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
3 «А» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тасқа сурет салған бала |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру 3.5.1.2 өз бетінше шағын мәтіннен көптік/ тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыра алады және оған жауап береді; Өз бетінше шағын мәтіннен көптік/ тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдана алады. |
|
Бағалау критерийі |
Мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар құрастыра алады; Өз бетінше шағын мәтіннен жалғаулы сөздерді қолдана алады. |
|
Ойлау дағдылары деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану (төменгі деңгей) |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 2 мин 2 мин 3 мин Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 3 мин 5 мин 2 мин 3 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Үй тапсырмасын сұрау. «Stopwatch» әдісі Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. Топта сендермен болғаныма қуаныштымын! Жанымда дәл сенің отырғаның қандай жақсы болды! Алдымда дәл сенің отырғаныңа қуаныштымын! Егер түсінбеген сұрақтарың болса сұра, міндетті түрде көмектесемін! 2.Сабақтың тақырыбын «Қара-Ойлан-Толған» әдісі арқылы анықтау. Оқушылардың жауабын толықтыру арқылы, бүгінгі тақырыппен таныстыру.
3.Оқушыларды сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстыру Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша ой қозғау. «Ортақ талдау» әдісі арқылы оқушыларды тақырыпқа сәйкес жаңа сөздермен таныстыру және мағынасын түсіндіру. Сөздік жұмыс Тас қашау-тесать камни Мақсаты: оқушының сөздік қорын дамыту. І Оқылымалды тапсырмасы. 1-тапсырма. Бейнеролик көреді. «Тасқа сурет салған бала». Ақпараттармен танысады.
Ә.Қастеев кім? Тасқа қандай суреттер салған? Дискриптор: -пайдалы ақпаратпен бөліседі; -сұрақтарға жауап береді;/2 б 2-тапсырма. Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны туралы қандай? қашан? қайда? сұрақтарын қояды. Ә.Қастеев кішкене кезінде алғашқы суреттерін тастың бетіне қашап салған. Тастың бетіне арқар, аттың суреттерін салған. Жұмсақ тастардан сырға, сақина, моншақ жасаған. Оның жасаған әдемі заттарын ауыл адамдары таласып алған. Дискриптор: Мәтінді оқиды; Сұрақтар құрастыра алады;/2 б; 3-тапсырма. «Ұшу-қону» әдісі. Ақпараттың шын/жалған екенін анықтаңыз.
Дискриптор: -оқушылар ақпараттың дұрыс/бұрыс екенін анықтайды/2 б;
Сергіту сәті. «Қара жорға» биі.
ІІІ 4-тапсырма. «Wordwall» әдісі арқылы көптік, жіктік жалғауды дұрыс қолдану. https://wordwall.net/ru/resource/88755407
Дискриптор: -көптік, жіктік жалғауларды біледі;/2 б; Мақсаты: Жаңа білімді бекіту.
5-тапсырам. Кітаппен жұмыс.
Дискриптор: -Сөз тіркестерін құрай алады;/2 б; Мақсаты: Жаңа білімді бекіту. |
1.Сәлемдеседі. Оқушылар бір-біріне ізгі ниеттерін білдіреді.
Оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды.
Жаңа сөздермен сөз тіркесі мен сөйлем құрайды.
Оқушы сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін тыңдайды, танысады.
Оқушылар бейнеролик көреді. Сұрақтарға жауап береді. Маңызды ақпаратты анықтайды.
Оқушылар мәтінді оқиды. Әр топ 1 сұрақ құрастырады.
Оқушылар ақпараттың шын/жалған екенін анықтайды. Шын ақпарат болса, орындарынан тұрады. Жалған болса, орындарында қалады.
Оқушылар қара жорға биін билейді.
Оқушылар көптік, жіктік жалғауларды дұрыс қолдана алады.
Оқушылар сөз тіркестерін құрай алады. |
Оқушылар бір-біріне ізгі ниеттерін білдіреді.
Кері байланысты мұғалім ауызша береді.
Мұғалім «Керемет!» әдісі арқылы кері байланыс береді.
«Мұғалім мен оқушы» кері байланысы
Мұғалім «Керемет!» әдісі арқылы кері байланыс береді.
Мұғалім «Керемет!» әдісі арқылы кері байланыс береді.
Мұғалім «Керемет!» әдісі арқылы кері байланыс береді.
Мұғалім «Керемет!» әдісі арқылы кері байланыс береді.
|
https://www.online-stopwatch.com/
Интербелсенді тақтада сабақ тақырыбын анықтауға септігін тигізетін сурет орналастырылған.
Интербелсенді тақтада оқу мақсаты, сабақтың мақсаты, бағаллау критерийі көрсетіледі.
Жаңа сөздер интербелсенді тақтадан көрсетіледі.
https://www.youtube.com/watch?v=o8x3CODtw0I
https://www.youtube.com/watch?v=-3uQLQvHcrk
Интербелсенді тақтадан тапсырмалар көрсетіледі.
https://www.youtube.com/watch?v=-3uQLQvHcrk
https://wordwall.net/ru-ru/community/қазақ-тілі
Интербелсенді тақтадан тапсырмалар көрсетіледі.
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Қорытындылау. Рефлексия Өте жақсы түсіндім. Жақсы түсіндім. Әлі де іздену керек. Үй жұмысы: 1.Жаңа сөздерді жаттау. 2.7-тапсырма. 57-бет. |
Оқушылар кері байланыс береді. |
Мұғалімнің марапаттау сөзі. |
|
шағым қалдыра аласыз


















