Бекітемін: Н. Базылбекова
|
Білім беру ұйымының атауы |
« Тәжен мектеп-бөбекжай кешені» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Турсынай Кушерова Джаймухановна |
|||||
|
Күні: |
06.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
Қатысқан оқушы: 11 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№25 сабақ. Тасымал |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.1*Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау. 1.4.1.2 Мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
. Мұғалімнің қолдауымен өлеңде не туралы айтқанын біледі. . Сөздерді дұрыс тасымалдауды үйренеді, тасымалданбайтын сөздерді ажыратады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 10 минут Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз?» әдісі 1.Әдемісің, әдептісің! 2. Ақылдысың,тәртіптісің! 3. Сенімдісің, талаптысың! Оқушылар, біз бәріміз қандаймыз? тәп-тәтті балдаймыз! Өткенді пысықтау Интертақта арқылы тапсырма. Сөздерді оқып, буынға бөледі. Топқа бөлу: 1.Еңбекқор 2.Шығармашыл 3.Ізденімпаз Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып: Миға шабуыл «Пазл» әдісі –Буын неден құралады? –Сөздегі буын саны неге байланысты болады? –Бір буынды сөздерге мысал келтір. (екі, үш) Сұрақтарға жауап бергеннен соң, жасырын суреттен тасымал сөзі шығады. –Оқушылар, өздерің көріп отырғандай, бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы қалай аталады? Оқушылар: «Тасымал» деп аталады. –Бұл сөзді естігендерің бар ма? ЕБҚ: Ана, мектеп сөздерін буынға бөліп, буын санын анықта. Жұмбақ шешу: Ғажап екен кіп-кішкентай сәнді үй. Ішінде ұйықтап жатыр балқып әлди. Бұл не? –Бесікке кімді жатқызады? –«Бесік жырын» кім орындайды? -Бесік деген не? - Бесік неден жасалған? Тыңдалым Ән тыңдау. Бесік жырынан үзінді тыңдау. ФС тапсырмасы 1.Жеке оқушыларға оқытады. Суретпен жұмыс Суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар? Тағы нені байқадыңдар? Суретке қарап, өлеңнің мазмұнына болжау жасап көріңдерші. 1.Өлең неліктен «Бесік жыры» деп аталады? 2.Өлеңде анасы баласын нелерге теңеген? ЕБҚ тапсырма 1.Анаңның айтатын бесік жырын айта аласың ба? 2.Анаң сені қалай еркелетеді? құрақ, құндыз, бала сөздерін жазып келе жатқан жолға сыймаса қалай жазасың? Балалардың жауабын тыңдау. Балаларға осы сөздерді шапалақпен буынға бөлгізу. Балалармен бірге тұжырымдап, ережемен таныстыру. Мына сөзді тасымалда: Құндызым Ережемен жұмыс Бүгін біз тасымал туралы үйренеміз. Тасымал - сөздерді бір жолдан екінші жолға дұрыс көшіру.
Топтық жұмыс «Сөз қозғалысы» әдісі 1.Еңбекқор 2.Шығармашыл 3.Ізденімпаз Сөздерін тасымалдап жаздырады. Сергіту: Әуен арқылы дене қозғалысы. Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім С с дыбысының сөздің басында, ортасында, аяғында келетінін айтады. Көркем жазу С С С С С С с с с с с с с Жеке жұмыс 2-жаттығу Сөздерді тасымалдау белгісін қойып, көшіріп жаздырады. ЕБҚ тапсырма Құрақтар сөзін тасымалда Қорытынды «Дұрыс емес тасымалды тап» әдісі Берілген сөздердің қатесін түзетіп жаздырады. Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі
|
Жағымды ахуал Оқушылар құндылыққа байланысты топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді. Жұмбақ шешеді. Сөздерді буынға бөліп буын санын айтады. «Бесік жырынан» үзінді тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді. Ережемен жұмыс жасайды. Топта бірігіп тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды |
Тамаша! Дескриптор: Берілген сөздерді оқып, буынға бөле алады. Дескриптор: Буын, буын саны туралы түсінігі бар Тасымал туралы білімін көрсетеді
Тамаша!
Тасымалдау жасайды. Дескриптор: Сөздерді дұрыс тасымалдайды және тасымалданбайтын сөздерді ажыратады. Тамаша! Дескриптор: Көркем жазу емлесін сақтап жазады. Дескриптор: Сөздерді буынға бөледі. Тасымалдау белгісін қойып, көшіріп жазады. Дескриптор: Қате тасымалданған сөзді, дұрыс жазады. |
https://wordwall.net/myactivities
Power Point «Бесік»
https://atamuraweb.kz/?page_id=33171 Оқулық Ереже интертақ-тада Ламинадталған парақ https://youtu.be/Bpwsb1VHkwg?si=uh06J1aZvhZ3L5EI Жұмыс дәптері Оқулық. Жұмыс дәптері Әртүрлі сөздер Кері байла ныс жұмысы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тасымал
Тасымал
Бекітемін: Н. Базылбекова
|
Білім беру ұйымының атауы |
« Тәжен мектеп-бөбекжай кешені» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Турсынай Кушерова Джаймухановна |
|||||
|
Күні: |
06.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
Қатысқан оқушы: 11 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№25 сабақ. Тасымал |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.1*Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау. 1.4.1.2 Мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
. Мұғалімнің қолдауымен өлеңде не туралы айтқанын біледі. . Сөздерді дұрыс тасымалдауды үйренеді, тасымалданбайтын сөздерді ажыратады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 10 минут Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз?» әдісі 1.Әдемісің, әдептісің! 2. Ақылдысың,тәртіптісің! 3. Сенімдісің, талаптысың! Оқушылар, біз бәріміз қандаймыз? тәп-тәтті балдаймыз! Өткенді пысықтау Интертақта арқылы тапсырма. Сөздерді оқып, буынға бөледі. Топқа бөлу: 1.Еңбекқор 2.Шығармашыл 3.Ізденімпаз Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып: Миға шабуыл «Пазл» әдісі –Буын неден құралады? –Сөздегі буын саны неге байланысты болады? –Бір буынды сөздерге мысал келтір. (екі, үш) Сұрақтарға жауап бергеннен соң, жасырын суреттен тасымал сөзі шығады. –Оқушылар, өздерің көріп отырғандай, бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы қалай аталады? Оқушылар: «Тасымал» деп аталады. –Бұл сөзді естігендерің бар ма? ЕБҚ: Ана, мектеп сөздерін буынға бөліп, буын санын анықта. Жұмбақ шешу: Ғажап екен кіп-кішкентай сәнді үй. Ішінде ұйықтап жатыр балқып әлди. Бұл не? –Бесікке кімді жатқызады? –«Бесік жырын» кім орындайды? -Бесік деген не? - Бесік неден жасалған? Тыңдалым Ән тыңдау. Бесік жырынан үзінді тыңдау. ФС тапсырмасы 1.Жеке оқушыларға оқытады. Суретпен жұмыс Суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар? Тағы нені байқадыңдар? Суретке қарап, өлеңнің мазмұнына болжау жасап көріңдерші. 1.Өлең неліктен «Бесік жыры» деп аталады? 2.Өлеңде анасы баласын нелерге теңеген? ЕБҚ тапсырма 1.Анаңның айтатын бесік жырын айта аласың ба? 2.Анаң сені қалай еркелетеді? құрақ, құндыз, бала сөздерін жазып келе жатқан жолға сыймаса қалай жазасың? Балалардың жауабын тыңдау. Балаларға осы сөздерді шапалақпен буынға бөлгізу. Балалармен бірге тұжырымдап, ережемен таныстыру. Мына сөзді тасымалда: Құндызым Ережемен жұмыс Бүгін біз тасымал туралы үйренеміз. Тасымал - сөздерді бір жолдан екінші жолға дұрыс көшіру.
Топтық жұмыс «Сөз қозғалысы» әдісі 1.Еңбекқор 2.Шығармашыл 3.Ізденімпаз Сөздерін тасымалдап жаздырады. Сергіту: Әуен арқылы дене қозғалысы. Дәптермен жұмыс Мұнда мұғалім С с дыбысының сөздің басында, ортасында, аяғында келетінін айтады. Көркем жазу С С С С С С с с с с с с с Жеке жұмыс 2-жаттығу Сөздерді тасымалдау белгісін қойып, көшіріп жаздырады. ЕБҚ тапсырма Құрақтар сөзін тасымалда Қорытынды «Дұрыс емес тасымалды тап» әдісі Берілген сөздердің қатесін түзетіп жаздырады. Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі
|
Жағымды ахуал Оқушылар құндылыққа байланысты топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді. Жұмбақ шешеді. Сөздерді буынға бөліп буын санын айтады. «Бесік жырынан» үзінді тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді. Ережемен жұмыс жасайды. Топта бірігіп тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды |
Тамаша! Дескриптор: Берілген сөздерді оқып, буынға бөле алады. Дескриптор: Буын, буын саны туралы түсінігі бар Тасымал туралы білімін көрсетеді
Тамаша!
Тасымалдау жасайды. Дескриптор: Сөздерді дұрыс тасымалдайды және тасымалданбайтын сөздерді ажыратады. Тамаша! Дескриптор: Көркем жазу емлесін сақтап жазады. Дескриптор: Сөздерді буынға бөледі. Тасымалдау белгісін қойып, көшіріп жазады. Дескриптор: Қате тасымалданған сөзді, дұрыс жазады. |
https://wordwall.net/myactivities
Power Point «Бесік»
https://atamuraweb.kz/?page_id=33171 Оқулық Ереже интертақ-тада Ламинадталған парақ https://youtu.be/Bpwsb1VHkwg?si=uh06J1aZvhZ3L5EI Жұмыс дәптері Оқулық. Жұмыс дәптері Әртүрлі сөздер Кері байла ныс жұмысы |
||
шағым қалдыра аласыз



















