Білім беру ұйымының атауы |
№ 63ЖББОМЛ |
||||
Пәні |
Ана тілі |
||||
Бөлім: |
Буын және тасымал. |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
Айбекова Б. К |
||||
Күні: |
06.02.2026ж |
||||
Сынып: 1 «» |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: 26 |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Тасымал . Бота . |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
||||
Сабақтың мақсаты: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
-Өлеңді мәнерлеп оқиды - Мұғалімнің қолдауымен өлеңде не туралы айтқанын біледі -Тасымалданатын және тасымалданбайтын сөздерді ажырата алады Ай құндылығы: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық айы |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал «Бақбақ» әдісі
Адал азамат» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: Ақпан айы Жасампаздық пен жаңашылдық айы; Сыни ойлау – ақпаратты талдап, салыстырып, дәлелді пікір айтуға баулу. Жаңашыл идея ұсыну – өз ойынан жаңа жоба, ұсыныс жасауға ынталандыру. Бастамашылдық – өз бетімен әрекет етуге, жауапкершілік алуға үйрету. Өзіне сенімділік – ойын ашық жеткізуге, көпшілік алдында сөйлеуге дағдыландыру.
Топтарға бөлу. Құндылықтарға байланысты топ атауларын анықтау. «Ботақан» әдісі 3 топтан бір-бір оқушы шығып киіз үйді таңдайды. Шыққан сөздермен топтарының атауларын анықтайды. 1. «Тапқырлар» тобы 2. «Зеректер» тобы 3. «Ізденімпаздар» тобы
Өткен сабақты пысықтау және жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Аралар» әдісі Қазақ тілінде неше әріп бар? Дыбыс деген не? Жуан дауысты дыбыстарды ата. Жіңішке дауысты дыбыстарды ата. Қазақ тілінде неше әріп бар? Буын деген не? |
Тілектерді оқиды
Топ атауларын анықтайды
Сұрақтарға жауап береді |
«Ауызша мадақтау» әдісі Жарайсың! Тамаша! Жақсы! .
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді |
Интерак тивті тақта
Интерак тивті тақта
Интерак тивті тақта |
|
Ортасы 25 мин
Соңы 10 мин |
Сабақтың тақырыбы: 27-сабақ Тасымал Сабақтың мақсаты таныстырылады.
«Кинометафора» әдісі
Оқулықпен жұмыс. Ұжымдық жұмыс. ЖИ тапсырмасы 1-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқы.
2-жаттығу. Жеке жұмыс. Дәптермен және тақтамен жұмыс Ауада жазу минуты Бб Бб
Сөйлемдерді көшіріп жаз. Тасымалданбайтын сөздерді тап. Түйе - төрт түліктің бірі. Ол шөлге төзімді. Сергіту сәті
1- топ. «Бота» әдісі Тасымалданатын және тасымалданбайтын сөздерді ажырат. 2- топ. «Себет» әдісі Дұрыс және дұрыс емес тасымалданған сөздерді тап. 3-топ. «Торсық» әдісі Тасымалданатын және тасымалданбайтын сөздерді ажырат.
Жұптық жұмыс. Сөздерді тасымалда.
Сабақты бекіту. 3-жаттығу. «Қошқар мен теке» ойыны Сөздерді оқы. Бұл сөздерді тасымалдауға бол ма? Ата, ақын, әже, іні, жент, ауа, өрік, от, сүт
Кері байланыс «Асық» әдісі
|
Бейнебаян тамашалайды
Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді Оқылым және айтылым, тыңдалым дағдысын орындайды
Сөйлемдерді көшіріп жазады Тасымалданбай тын сөздерді көшіріп жазады
Сөздерді оқиды
Сергіту сәтін орындайды
Топтық жұмыстарды орындайды
Сөздерді тасымалдап жазады
Тасымалданатын және тасымал данбайтын сөздерді ажыратады
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді «Ауызша мадақтау» әдісі Жарайсың! Тамаша! Жақсы!
Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады Тасымалданбай тын сөздерді көшіріп жазады
Дескриптор: Сөздерді оқиды
Дескриптор: 1-топ Тасымалданатын және тасымалданба тын сөздерді ажыратады 2-топ Дұрыс тасымалданған сөздерді табады 3-топ Тасымалданатын және тасымалданбай тын сөздерді ажыратады
Дескриптор: Сөздерді тасымалдап жазады
Дескриптор: Тасымалданатын және тасымал данбайтын сөздерді ажыратады
|
Интерак тивті тақта
Интерак тивті тақта, оқулық
Оқулық, дәптер
Интерак тивті тақта
Интерак тивті тақта
Дидакти калық материалдар
Дидакти калық материалдар
Интерак тивті тақта
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тасымал .Бота
Білім беру ұйымының атауы |
№ 63ЖББОМЛ |
||||
Пәні |
Ана тілі |
||||
Бөлім: |
Буын және тасымал. |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
Айбекова Б. К |
||||
Күні: |
06.02.2026ж |
||||
Сынып: 1 «» |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: 26 |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Тасымал . Бота . |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
||||
Сабақтың мақсаты: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
-Өлеңді мәнерлеп оқиды - Мұғалімнің қолдауымен өлеңде не туралы айтқанын біледі -Тасымалданатын және тасымалданбайтын сөздерді ажырата алады Ай құндылығы: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық айы |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал «Бақбақ» әдісі
Адал азамат» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: Ақпан айы Жасампаздық пен жаңашылдық айы; Сыни ойлау – ақпаратты талдап, салыстырып, дәлелді пікір айтуға баулу. Жаңашыл идея ұсыну – өз ойынан жаңа жоба, ұсыныс жасауға ынталандыру. Бастамашылдық – өз бетімен әрекет етуге, жауапкершілік алуға үйрету. Өзіне сенімділік – ойын ашық жеткізуге, көпшілік алдында сөйлеуге дағдыландыру.
Топтарға бөлу. Құндылықтарға байланысты топ атауларын анықтау. «Ботақан» әдісі 3 топтан бір-бір оқушы шығып киіз үйді таңдайды. Шыққан сөздермен топтарының атауларын анықтайды. 1. «Тапқырлар» тобы 2. «Зеректер» тобы 3. «Ізденімпаздар» тобы
Өткен сабақты пысықтау және жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Аралар» әдісі Қазақ тілінде неше әріп бар? Дыбыс деген не? Жуан дауысты дыбыстарды ата. Жіңішке дауысты дыбыстарды ата. Қазақ тілінде неше әріп бар? Буын деген не? |
Тілектерді оқиды
Топ атауларын анықтайды
Сұрақтарға жауап береді |
«Ауызша мадақтау» әдісі Жарайсың! Тамаша! Жақсы! .
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді |
Интерак тивті тақта
Интерак тивті тақта
Интерак тивті тақта |
|
Ортасы 25 мин
Соңы 10 мин |
Сабақтың тақырыбы: 27-сабақ Тасымал Сабақтың мақсаты таныстырылады.
«Кинометафора» әдісі
Оқулықпен жұмыс. Ұжымдық жұмыс. ЖИ тапсырмасы 1-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқы.
2-жаттығу. Жеке жұмыс. Дәптермен және тақтамен жұмыс Ауада жазу минуты Бб Бб
Сөйлемдерді көшіріп жаз. Тасымалданбайтын сөздерді тап. Түйе - төрт түліктің бірі. Ол шөлге төзімді. Сергіту сәті
1- топ. «Бота» әдісі Тасымалданатын және тасымалданбайтын сөздерді ажырат. 2- топ. «Себет» әдісі Дұрыс және дұрыс емес тасымалданған сөздерді тап. 3-топ. «Торсық» әдісі Тасымалданатын және тасымалданбайтын сөздерді ажырат.
Жұптық жұмыс. Сөздерді тасымалда.
Сабақты бекіту. 3-жаттығу. «Қошқар мен теке» ойыны Сөздерді оқы. Бұл сөздерді тасымалдауға бол ма? Ата, ақын, әже, іні, жент, ауа, өрік, от, сүт
Кері байланыс «Асық» әдісі
|
Бейнебаян тамашалайды
Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді Оқылым және айтылым, тыңдалым дағдысын орындайды
Сөйлемдерді көшіріп жазады Тасымалданбай тын сөздерді көшіріп жазады
Сөздерді оқиды
Сергіту сәтін орындайды
Топтық жұмыстарды орындайды
Сөздерді тасымалдап жазады
Тасымалданатын және тасымал данбайтын сөздерді ажыратады
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді «Ауызша мадақтау» әдісі Жарайсың! Тамаша! Жақсы!
Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады Тасымалданбай тын сөздерді көшіріп жазады
Дескриптор: Сөздерді оқиды
Дескриптор: 1-топ Тасымалданатын және тасымалданба тын сөздерді ажыратады 2-топ Дұрыс тасымалданған сөздерді табады 3-топ Тасымалданатын және тасымалданбай тын сөздерді ажыратады
Дескриптор: Сөздерді тасымалдап жазады
Дескриптор: Тасымалданатын және тасымал данбайтын сөздерді ажыратады
|
Интерак тивті тақта
Интерак тивті тақта, оқулық
Оқулық, дәптер
Интерак тивті тақта
Интерак тивті тақта
Дидакти калық материалдар
Дидакти калық материалдар
Интерак тивті тақта
|
|
шағым қалдыра аласыз


