|
Халық биі сабағы: |
Мектеп: Миялы балалар өнер мектебі |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Бергенова Алтынгул Женисовна |
|||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны:10 |
қатыспағандар саны: 0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Татар биіндегі аяқ қимылдары» |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Татар халық биі қалыптасқан жанр жөнінде оқушылардың білімдерін қалыптастыру. Халық билерін насихаттап – дәріптеушілерінің, ұлттық би өкілі ретінде қалыптасу ерекшеліктері жөнінде мәлімет беру. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
|
|||
|
Сабақтың түрі: |
Ашық сабақ |
|||
|
Сабақтың әдістері: |
Түсіндіру,баяндау,сұрақ-жауап,билету |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Теория . Музыка әдебиеті |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Би өнерінің сырларын ұғынуға, сұлулыққа, әдепті болуға тәрбиелеу. |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Берілген шығарманың қимылдарын ғаламтордан орындалуын оқушыға көрсету. |
|||
|
Сабақтың жүрісі |
Жоспары: 1. халық билерімен танысу. 2. олардың түрлері 3. Интернеттен бейнебаяннан көрсету 4. халық биін үйрету. |
|||
|
Жаттығулар: |
1.Аяқ қимылдарын жетілдіру. |
|||
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақтың басы |
Сабақ басында:
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Шығарма туралы ақпарат: Әр ұлт өз би, сипаты білдіру, ой-санасы мен ұлттың сипаттамалары бар. тарихы мен мәдени дәстүрлер, ең алдымен, байланысты халық билері,. Мүмкін, олардың көмегімен адамдар ұлттық кейіпкерлерінің мәңгі есте қалдыру немесе сіздің сабырлықты көрсетуге тырысады. әлі күнге дейін қызықты адамдар қандай - татарлар! Бұл олар барлық бұрыштарында жақсы өмір қызығы, бұл , жер шарының оңай жаңа өмір жағдайларына бейімделе алады. Бірақ бұл олар дәстүрлері мен мәдениетін ұмытып дегенді білдірмейді. Татар би осы дәлелі бар. маған кем дегенде бір татар білмейді, татар көрсету халық биі. Татар би анық осы мысалын көрсетеді салынған фут түрлі бай. Біріншіден, үш жұп желісі бойынша қабылдайды маңызды қадам. Содан кейін, қазірдің өзінде аталған болатын элемент: үштік салынған. барлық орындауында, және дене көп алға еңкейтіп тиіс. негізгі қадам, шағын шеңбер сағат тіліне қарсы қашықтықты еңсеру орындау үш жұп кейін. Осы цикл соңында жұп өз орнынан оралу керек. жігіттер тап және салынған үштік орындау қыздар шеңбер ортасында болып, және сол уақытта қыздар - қос.Мұнда ол, түрлі-түсті татар халық биі ғой! түрлі-түсті жарқын оның қозғалыстар осы бірегей адамдардың темперамент жеткізу қолайлы.
|
|||
|
Билету |
Ағынмен вальс бұрылысы Бесінші қозғалыс. Ағынмен вальс бұрылу Бастапқы позиция - аяқтың үшінші позициясы, оң жақта. Қозғалыс 2 өлшемде орындалады. Музыкалық өлшем 2/4. 1-ші шара. «Бір» санау бойынша – оңға бұрыла бастау, бидің қозғалыс сызығы бойынша оң аяқпен алға оңға қарай сырғанау қадам жасау. «Және» санауында сол жақ аяғыңызбен бір бағытта сырғымалы қадам жасаңыз, оңға бұрылуды жалғастырыңыз. «Екі» есебінде - бірінші жарты айналымды 180 ° аяқтап, оң аяқты солға үшінші позицияда алға қойыңыз. «және» есебінен – үзіліс. 2-ші соққы. «r және s» есебінен - оңға бұрылуды жалғастыра отырып, сол аяқпен солға қарай қадам жасаңыз (би қозғалысы сызығы бойынша алға). «Және» есебінен – оң аяқты сол жақтың артына қойып, екі аяқтың жарты саусақтарына көтеріліп, оңға бұрылуды жалғастырыңыз. «Екі» есебінде – екінші жарты айналымды 180° аяқтап, сәл тепкілеп, сол аяқты алтыншы позицияда оңға ауыстырыңыз. Оң аяғыңызды толығымен төмен түсіріңіз. «және» есебінен – үзіліс. |
|||
|
|
|
|||
|
Қорытындылау: |
Сабақ өте қызықты, жүйелі өтті. Оқушылар бар білімдерін көрсете білді, жаңа тақырыпты жақсы меңгерді. Тв бағдарлама әдістері қызықты әрі пайдалы болды, оқушылардың тақырып бойынша үйренгендерін жинақтап, саралап, қолданыста көрсетуге, сыни тұрғыда ойлануға мүмкіндік берді. Оқушылар өз деңгейіндегі барлық тапсырмаларды орындап, сабаққа белсене қатысты. Сабақтағы рефлексия қолдану әдісі ерекше болды.
|
|||
|
Үй жұмысы |
Мен не істедім,әрі қарай нені жетілдіруге болады? |
|||
|
Саралау-Оқушыға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
Мұғалім тәжірибе жұмысын орындаған кезде оқушыларды қадағалап отырады,керек кезінде қосымша немесе қайтадан түсіндіреді,көрсетеді, көмектеседі. |
Бұл бөлімді сабақ кезінде оқушылар нені үйренгенін бағалау үшін қолданылатын тәсілдер туралы жазылымдар жасау үшін қолданыңыз. |
Денсаулық сақтау технологиялары.Қимыл тірек жаттығуларын қадағалау. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Татар биінің аяқ қимылдары
Татар биінің аяқ қимылдары
|
Халық биі сабағы: |
Мектеп: Миялы балалар өнер мектебі |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Бергенова Алтынгул Женисовна |
|||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны:10 |
қатыспағандар саны: 0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Татар биіндегі аяқ қимылдары» |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Татар халық биі қалыптасқан жанр жөнінде оқушылардың білімдерін қалыптастыру. Халық билерін насихаттап – дәріптеушілерінің, ұлттық би өкілі ретінде қалыптасу ерекшеліктері жөнінде мәлімет беру. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
|
|||
|
Сабақтың түрі: |
Ашық сабақ |
|||
|
Сабақтың әдістері: |
Түсіндіру,баяндау,сұрақ-жауап,билету |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Теория . Музыка әдебиеті |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Би өнерінің сырларын ұғынуға, сұлулыққа, әдепті болуға тәрбиелеу. |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Берілген шығарманың қимылдарын ғаламтордан орындалуын оқушыға көрсету. |
|||
|
Сабақтың жүрісі |
Жоспары: 1. халық билерімен танысу. 2. олардың түрлері 3. Интернеттен бейнебаяннан көрсету 4. халық биін үйрету. |
|||
|
Жаттығулар: |
1.Аяқ қимылдарын жетілдіру. |
|||
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақтың басы |
Сабақ басында:
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Шығарма туралы ақпарат: Әр ұлт өз би, сипаты білдіру, ой-санасы мен ұлттың сипаттамалары бар. тарихы мен мәдени дәстүрлер, ең алдымен, байланысты халық билері,. Мүмкін, олардың көмегімен адамдар ұлттық кейіпкерлерінің мәңгі есте қалдыру немесе сіздің сабырлықты көрсетуге тырысады. әлі күнге дейін қызықты адамдар қандай - татарлар! Бұл олар барлық бұрыштарында жақсы өмір қызығы, бұл , жер шарының оңай жаңа өмір жағдайларына бейімделе алады. Бірақ бұл олар дәстүрлері мен мәдениетін ұмытып дегенді білдірмейді. Татар би осы дәлелі бар. маған кем дегенде бір татар білмейді, татар көрсету халық биі. Татар би анық осы мысалын көрсетеді салынған фут түрлі бай. Біріншіден, үш жұп желісі бойынша қабылдайды маңызды қадам. Содан кейін, қазірдің өзінде аталған болатын элемент: үштік салынған. барлық орындауында, және дене көп алға еңкейтіп тиіс. негізгі қадам, шағын шеңбер сағат тіліне қарсы қашықтықты еңсеру орындау үш жұп кейін. Осы цикл соңында жұп өз орнынан оралу керек. жігіттер тап және салынған үштік орындау қыздар шеңбер ортасында болып, және сол уақытта қыздар - қос.Мұнда ол, түрлі-түсті татар халық биі ғой! түрлі-түсті жарқын оның қозғалыстар осы бірегей адамдардың темперамент жеткізу қолайлы.
|
|||
|
Билету |
Ағынмен вальс бұрылысы Бесінші қозғалыс. Ағынмен вальс бұрылу Бастапқы позиция - аяқтың үшінші позициясы, оң жақта. Қозғалыс 2 өлшемде орындалады. Музыкалық өлшем 2/4. 1-ші шара. «Бір» санау бойынша – оңға бұрыла бастау, бидің қозғалыс сызығы бойынша оң аяқпен алға оңға қарай сырғанау қадам жасау. «Және» санауында сол жақ аяғыңызбен бір бағытта сырғымалы қадам жасаңыз, оңға бұрылуды жалғастырыңыз. «Екі» есебінде - бірінші жарты айналымды 180 ° аяқтап, оң аяқты солға үшінші позицияда алға қойыңыз. «және» есебінен – үзіліс. 2-ші соққы. «r және s» есебінен - оңға бұрылуды жалғастыра отырып, сол аяқпен солға қарай қадам жасаңыз (би қозғалысы сызығы бойынша алға). «Және» есебінен – оң аяқты сол жақтың артына қойып, екі аяқтың жарты саусақтарына көтеріліп, оңға бұрылуды жалғастырыңыз. «Екі» есебінде – екінші жарты айналымды 180° аяқтап, сәл тепкілеп, сол аяқты алтыншы позицияда оңға ауыстырыңыз. Оң аяғыңызды толығымен төмен түсіріңіз. «және» есебінен – үзіліс. |
|||
|
|
|
|||
|
Қорытындылау: |
Сабақ өте қызықты, жүйелі өтті. Оқушылар бар білімдерін көрсете білді, жаңа тақырыпты жақсы меңгерді. Тв бағдарлама әдістері қызықты әрі пайдалы болды, оқушылардың тақырып бойынша үйренгендерін жинақтап, саралап, қолданыста көрсетуге, сыни тұрғыда ойлануға мүмкіндік берді. Оқушылар өз деңгейіндегі барлық тапсырмаларды орындап, сабаққа белсене қатысты. Сабақтағы рефлексия қолдану әдісі ерекше болды.
|
|||
|
Үй жұмысы |
Мен не істедім,әрі қарай нені жетілдіруге болады? |
|||
|
Саралау-Оқушыға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
Мұғалім тәжірибе жұмысын орындаған кезде оқушыларды қадағалап отырады,керек кезінде қосымша немесе қайтадан түсіндіреді,көрсетеді, көмектеседі. |
Бұл бөлімді сабақ кезінде оқушылар нені үйренгенін бағалау үшін қолданылатын тәсілдер туралы жазылымдар жасау үшін қолданыңыз. |
Денсаулық сақтау технологиялары.Қимыл тірек жаттығуларын қадағалау. |
||
шағым қалдыра аласыз














