Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Таулар сыры |
Мектеп: 16 ЖООБМ КММ |
Мұғалімнің аты-жөні: Темиржанова А.Н |
|
||||||||||
|
Күні: |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
|
||||||||
|
Сынып: 6-сынып |
|
|
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тау биігінде |
|
|
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Т3. Тұрмыстық-әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. А6. Тірек сөздерге сүйеніп сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
|
|
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: диалог оқи алады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтін оқиды Кейбір оқушылар орындай алады: сандарға байланысты мақалдар тауып жазады. |
|
|
|
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады: Тауға шығу,тастардың арасында,өрлеп,тау биігіне,үнгірге кездестім,биіктігі 2 метр Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Тау,биіктік,ені,биіктігі,метр,ұзындығы Мәтіннің негізгі ойын анықтауға арналған пайдалы тіркестер: Тауға шығу,үнгір,үнгірдің аузы үнгірдің биіктігі Талқылауға арналған сұрақтар: Тау биіктігі дегенді қалай түсінесіңдер? Қандай биік тауларды білесіңдер? |
|
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Туған жердің |
|
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, тарих, ән-күй |
|
|||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Тау деген не? «Мен таулықпын» өлең авторы? |
|
|||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
||||||||||
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті. |
|
|||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
«Шаттық шеңбері» Орнымыздан тұрайық, Шеңберімізді құрайық, Жақсы-жақсы тілек Бір-бірімізге сыйлайық. Оқушыларды суреттер көмегімен топқа бөлемін. 1.«Алтай» тобы. 2. «Тарбағатай» тобы. 3. «Мұзтау» тобы. Топ ережесімен таныстырамын.
Үй тапсырмасын тексеру. 4-тап 39 бет диалог айтылым
4-тапсырма оқылым |
«Шаттық шеңбері Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы көңіл күйін көтереді. Топқа бөлінеді:
Дескриптор Диалог оқиды. |
|
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
5-тапсырма.Мәтінде берілген сан есімдерді реттік және жинақтық сан есімдерге айналдырыңдар. ҚБ: «Мадақтау» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды. (Тамаша, өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлықтай) ТЖ. 4.Сергіту сәті. «Сандар» әдісі 6-тапсырма 40,1,50,6,4,7 сандары қатысқан мақалдар айтыңдар. ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар топ бойынша бір-бірін бағалау. |
Дескриптор: -Оқушылар мәтіндегі берілген сан есімдерді реттік және жинақтық сан есімдерге айналдырады. Дескриптор: 40,1,50,6,4,7 сандары қатысқан мақалдар айтады. ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар топ бойынша бір-бірін бағалайды. |
https://www.yandex.kz/search/?text
6-сынып.Қазақ тілі мен әдебиеті оқулығы, «МЕКТЕП» баспасы, 2018 жыл, 35 бет.
6-сынып.Қазақ тілі мен әдебиеті оқулығы, «МЕКТЕП» баспасы, 2018 жыл, 39 бет.
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
«Кофе таяқшасы» әдісі арқылы оқушылар сұраққа жауап береді. С. Кері байланыс Оқушылар бүгінгі сабақта түйген білімдерін «Білім қоржыны» әдісі арқылы қима қағаздарды қалаған қоржынына салады. Қызыл қоржын-өте жақсы түсіндім, мен үшін қызықты болды. Көк қоржын-мен сабақты жақсы түсіндім. Қоңыр қоржын- ақырып бойынша әлі де ізденуім керек. Үй тапсырмасы: 7-тапсырма 39 бет кітаптағы тапсырманы мұғалім түсіңдіреді. |
|
|
|
|||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|
|||||||||
|
Сабақтың басында: мақсат бойынша сараладым. Мақсат бойынша саралау сабақты жоспарлаудан бастау алып, оқушылардың көпшілігі, басым бөлігі, кейбір оқушылар (дарынды) үшін қол жетімді тапсырмаларды орындауға бағытталады. Барлық оқушылар орындай алады: жаңа сөздер мен тірек сөздердің негізінде тұрмыстық-әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсініп, жетекші сұрақтар арқылы мәтін сюжетін аша алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тұрмыстық-әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсініп, сюжетті суреттердің желісі бойынша сөйлем құрастырады. Кейбір оқушылар орындай алады: тұрмыстық-әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсініп, сюжетті суреттердің желісі бойынша шағын әңгіме құрайды. Нәтиже немесе жауап бойынша саралау Бірдей тапсырма берілгенімен, түрлі деңгейдегі жауап күтіледі, оқушылар деңгейлеріне сай жауап береді, және де жауаптары қабылданады. «Ұшақ», «Миға шабуыл», «Көпірдің шамдары», «Кофе таяқшасы» әдістері
Ресурс немесе мәтін бойынша саралау Оқушылар бәріне ортақ бір сұраққа жауап бергенімен, күрделілік деңгейі әртүрлі ресурстарға сүйене отырып, өз жауаптарын негіздей алады. «Дұрыс, бұрыс» әдісі. Тапсырма бойынша саралау Бұл саралау түрінде әр түрлі деңгейлік тапсырма беріледі, тапсырма деңгейі біртіндеп күрделенеді. Қабілеті төмен оқушы барлық тапсырмаларды қабілеті жоғары оқушылардың, топтың көмегімен орындап шығады. «Сурет бойынша әңгіме» әдісі |
ҚБ. «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін жекелей бағалайды ҚБ. Басбармақ» әдісі арқылы оқушылар топ бойынша бір-бірін бағалайды. ҚБ. «Мадақтау» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды. (Тамаша, өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлықтай)
Кері байланыс Оқушылар бүгінгі сабақта түйген білімдерін «Білім қоржыны» әдісі арқылы қима қағаздарды қалаған қоржынына салады. Қызыл қоржын-өте жақсы түсіндім, мен үшін қызықты болды. Көк қоржын-мен сабақты жақсы түсіндім. Қоңыр қоржын- ақырып бойынша әлі де ізденуім керек. |
|
Денсаулық сақтау технологиясы. Сергіту сәті. АКТ-ні тиімді қолдану кезінде қауіпсіздік техникасы сақталып, мұғалімнің басқаруымен болады. |
|
|||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тау биігінде
Тау биігінде
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Таулар сыры |
Мектеп: 16 ЖООБМ КММ |
Мұғалімнің аты-жөні: Темиржанова А.Н |
|
||||||||||
|
Күні: |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
|
||||||||
|
Сынып: 6-сынып |
|
|
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тау биігінде |
|
|
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Т3. Тұрмыстық-әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. А6. Тірек сөздерге сүйеніп сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
|
|
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: диалог оқи алады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтін оқиды Кейбір оқушылар орындай алады: сандарға байланысты мақалдар тауып жазады. |
|
|
|
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады: Тауға шығу,тастардың арасында,өрлеп,тау биігіне,үнгірге кездестім,биіктігі 2 метр Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Тау,биіктік,ені,биіктігі,метр,ұзындығы Мәтіннің негізгі ойын анықтауға арналған пайдалы тіркестер: Тауға шығу,үнгір,үнгірдің аузы үнгірдің биіктігі Талқылауға арналған сұрақтар: Тау биіктігі дегенді қалай түсінесіңдер? Қандай биік тауларды білесіңдер? |
|
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Туған жердің |
|
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, тарих, ән-күй |
|
|||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Тау деген не? «Мен таулықпын» өлең авторы? |
|
|||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
||||||||||
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті. |
|
|||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
«Шаттық шеңбері» Орнымыздан тұрайық, Шеңберімізді құрайық, Жақсы-жақсы тілек Бір-бірімізге сыйлайық. Оқушыларды суреттер көмегімен топқа бөлемін. 1.«Алтай» тобы. 2. «Тарбағатай» тобы. 3. «Мұзтау» тобы. Топ ережесімен таныстырамын.
Үй тапсырмасын тексеру. 4-тап 39 бет диалог айтылым
4-тапсырма оқылым |
«Шаттық шеңбері Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы көңіл күйін көтереді. Топқа бөлінеді:
Дескриптор Диалог оқиды. |
|
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
5-тапсырма.Мәтінде берілген сан есімдерді реттік және жинақтық сан есімдерге айналдырыңдар. ҚБ: «Мадақтау» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды. (Тамаша, өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлықтай) ТЖ. 4.Сергіту сәті. «Сандар» әдісі 6-тапсырма 40,1,50,6,4,7 сандары қатысқан мақалдар айтыңдар. ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар топ бойынша бір-бірін бағалау. |
Дескриптор: -Оқушылар мәтіндегі берілген сан есімдерді реттік және жинақтық сан есімдерге айналдырады. Дескриптор: 40,1,50,6,4,7 сандары қатысқан мақалдар айтады. ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар топ бойынша бір-бірін бағалайды. |
https://www.yandex.kz/search/?text
6-сынып.Қазақ тілі мен әдебиеті оқулығы, «МЕКТЕП» баспасы, 2018 жыл, 35 бет.
6-сынып.Қазақ тілі мен әдебиеті оқулығы, «МЕКТЕП» баспасы, 2018 жыл, 39 бет.
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
«Кофе таяқшасы» әдісі арқылы оқушылар сұраққа жауап береді. С. Кері байланыс Оқушылар бүгінгі сабақта түйген білімдерін «Білім қоржыны» әдісі арқылы қима қағаздарды қалаған қоржынына салады. Қызыл қоржын-өте жақсы түсіндім, мен үшін қызықты болды. Көк қоржын-мен сабақты жақсы түсіндім. Қоңыр қоржын- ақырып бойынша әлі де ізденуім керек. Үй тапсырмасы: 7-тапсырма 39 бет кітаптағы тапсырманы мұғалім түсіңдіреді. |
|
|
|
|||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|
|||||||||
|
Сабақтың басында: мақсат бойынша сараладым. Мақсат бойынша саралау сабақты жоспарлаудан бастау алып, оқушылардың көпшілігі, басым бөлігі, кейбір оқушылар (дарынды) үшін қол жетімді тапсырмаларды орындауға бағытталады. Барлық оқушылар орындай алады: жаңа сөздер мен тірек сөздердің негізінде тұрмыстық-әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсініп, жетекші сұрақтар арқылы мәтін сюжетін аша алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тұрмыстық-әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсініп, сюжетті суреттердің желісі бойынша сөйлем құрастырады. Кейбір оқушылар орындай алады: тұрмыстық-әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсініп, сюжетті суреттердің желісі бойынша шағын әңгіме құрайды. Нәтиже немесе жауап бойынша саралау Бірдей тапсырма берілгенімен, түрлі деңгейдегі жауап күтіледі, оқушылар деңгейлеріне сай жауап береді, және де жауаптары қабылданады. «Ұшақ», «Миға шабуыл», «Көпірдің шамдары», «Кофе таяқшасы» әдістері
Ресурс немесе мәтін бойынша саралау Оқушылар бәріне ортақ бір сұраққа жауап бергенімен, күрделілік деңгейі әртүрлі ресурстарға сүйене отырып, өз жауаптарын негіздей алады. «Дұрыс, бұрыс» әдісі. Тапсырма бойынша саралау Бұл саралау түрінде әр түрлі деңгейлік тапсырма беріледі, тапсырма деңгейі біртіндеп күрделенеді. Қабілеті төмен оқушы барлық тапсырмаларды қабілеті жоғары оқушылардың, топтың көмегімен орындап шығады. «Сурет бойынша әңгіме» әдісі |
ҚБ. «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін жекелей бағалайды ҚБ. Басбармақ» әдісі арқылы оқушылар топ бойынша бір-бірін бағалайды. ҚБ. «Мадақтау» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды. (Тамаша, өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлықтай)
Кері байланыс Оқушылар бүгінгі сабақта түйген білімдерін «Білім қоржыны» әдісі арқылы қима қағаздарды қалаған қоржынына салады. Қызыл қоржын-өте жақсы түсіндім, мен үшін қызықты болды. Көк қоржын-мен сабақты жақсы түсіндім. Қоңыр қоржын- ақырып бойынша әлі де ізденуім керек. |
|
Денсаулық сақтау технологиясы. Сергіту сәті. АКТ-ні тиімді қолдану кезінде қауіпсіздік техникасы сақталып, мұғалімнің басқаруымен болады. |
|
|||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз
























