Материалдар / Тау көрінісі» пейзаж - акварельмен сурет салу 1 бейнелеу өнері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Тау көрінісі» пейзаж - акварельмен сурет салу 1 бейнелеу өнері

Материал туралы қысқаша түсінік
Тау көрінісі» пейзаж - акварельмен сурет салу 1 бейнелеу өнері
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Шілде 2024
259
2 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бейнелеу өнері

Мектеп:

Күні: .

Оқытушының аты-жөні:

Сынып: 1 сабақ 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Блок

«Бізді қоршаған әлем»

Бөлім:

Кескіндеме

Сабақтың тақырыбы:

«Тау көрінісі» пейзаж - акварельмен сурет салу.


Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

1.3.3.2 Қоршаған әлемде сурет салу әдістерінің кейбір ерекшеліктерін байқау және есте сақтау арқылы, кескіндеме құралдары арқылы бейнелер мен пішіндер арқылы бейнелеу.

Сабақтың мақсаты:

"Бақылау арқылы сурет салу" және "есте сақтау арқылы сурет салу" ұғымдарымен танысу.

"Пейзаж композициясы" ұғымымен танысу. Әуе перспективасы туралы білім алу. Түс реңктері және оларды алу әдістері туралы білім алу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы

0-5 мин



Ынтымақтастық атмосферасы қалыптастырылады.

Балалар шеңбер құрып бір-біріне тілек айтады, «Мен ұнататын түс» әдісімен 4 топқа бірігеді.

«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқу мақсаттары ашылады.

-Біздің қолымыздағы қағаздар қандай түсті?

-Суретшілер түстерді жылы және суық түстер деп бөледі. Сенің қолыңдағы түс жылы және суық түстің қайсысына жатады деп ойлайсың? Неліктен?

-Ендеше бүгінгі сабақта айналадағы түстерді жылы және суық түске ажыратып, түстер арқылы жыл мезгілдері туралы әңгімелейміз.

Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.


Қалыптастырушы бағалау: Бірін– бірі бағалау.

Қызыл, сары, көк, көгілдір түсті қима қағаздар



11-20 мин




Ортасы






21-35 мин












36-75 мин

(Ұ)Тапсырма-1 «Байланыстыр» әдісі.

Оқулықтың суреттерге мұқият қараңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. Жұмыс дәптеріндегі жылы түсті жұлдыздарды қызыл сызықпен байланыстыр. Суық түсті жұлдыздарды көк сызықпен байланыстыр.

-Суреттерден көріп тұрған түстерді ата.

-Олар неліктен жылы түстер деп аталған?

-Суық түстердің астындағы суреттерге қара.

-Олар неліктен суық түстер деп аталған?

Дескриптор:

- Оқулықтағы түстерді талдайды.

- Жұлдыздарды сызықпен дұрыс байланыстырады.

Саралаудың «Қарқын» тәсілі жүреді.

Қарқыны жылдам оқушыларға: сұрақтар беріледі.

-Қазіргі жыл мезгілін қандай түстер үйлесімімен бейнелей алатыныңды тиісті қарындаштарыңды көтеріп көрсет.

Қарқыны баяу оқушыларға қосымша уақыт беремін.

ҚБ:«Қарындаштар» әдісін қолданамын.

Жасыл - Түстерді талдап, жұлдыздарды сызықпен дұрыс байланыстыра алса;

Сары - Түстерді талдап, жұлдыздарды сызықпен дұрыс байланыстыруда көмек қажет болса;

Қызыл - Түстерді талдауда, жұлдыздарды сызықпен дұрыс байланыстыруда қиналса.

Сергіту сәтінде қарындаштарды алып өлең мазмұнына сәйкес қимылдар жасайды.

Мынау сары қарындаш

Мұнымен күнді бояймын,

Мынау қоңыр қарындаш

Мұнымен құмды бояймын

Мынау жасыл қарындаш

Мұнымен гүлді бояймын

Мынау көкшіл қарындаш

Мұнымен суды бояймын

Мынау түрлі қарындаш

Мұнымен үйді бояймын

(Т)Тапсырма-2. «Салыстыр» әдісі.

Суретшілердің жұмыстарына қатысты сұрақтарға жауап бер. Пікіріңді дәлелде.

- Екі суретшінің жұмысының қайсысы жылы түстер үйлесімімен салынған? Суретте.

- Ал қайсысы суық түстер үйлесімімен салынған? Суретте.

-Суреттердегі түстер үлесімі қай жыл мезгіліне сәйкес келеді?

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі қолданылады.

Кейбір оқушыларға:

-Қай суретте тал түс, қай суретте кешкі мезгіл бейнеленгенін тап. Дәлелде.

ҚБ:«Жұлдызша» әдісі қолданылады.

Үлкен - Сұрақтарға жауап беріп, пікірлерін дәлелдей алса;

Орташа - Сұрақтарға жауап беріп, пікірлерін дәлелдуде көмек қажет болса;

Кіші - Сұрақтарға жауап беруде, пікірлерін дәлелдеуде қиналса.

(Д)Тапсырма-3. «Жасап көр» әдісі.


- Таудың кқрінісін сәйкес түстермен бояп, жұмысты аяқта.

-Жыл мезгілдеріне сәйкес келетін түстерді төртбұрыштардың ішіне жағып шық.

-Көктем және жаз мезгіліне сәйкес келетін түстермен композицияларды боя.

Дескриптор:

- Кілемшелерді бояп, жұмысты аяқтайды.

- Сәйкес түстерді төртбұрыштардың ішіне жағады.

- Сәйкес түстермен композицияларды бояйды.

Саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады.

Кейбір оқушыларға қосымша сұрақтар беріледі.

-Өзіңнің жұмысың жайлы айтып бер.

-Достарыңның жұмысы туралы не айтасың?

Көмек қажет ететін оқушыларға қолдау көрсетіледі.

ҚБ:«Дөңгелектер» әдісі қолданылады.

Жасыл – тау суретін бояп, сәйкес түстерді төртбұрыштардың ішіне жағып, композицияларды бояй алса;

Сары - тау суретін бояп, сәйкес түстерді төртбұрыштардың ішіне жағып, композицияларды бояуда көмек қажет болса;

Қызыл - тау суретін бояуда, сәйкес түстерді төртбұрыштардың ішіне жағуда, композицияларды бояуда қиналса.

Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі





Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді.



Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды.


Дискриптор

Жылы және суық түстерді ажыратады.

Түстер үйлесімі арқылы жыл мезгілдерін болжайды.

Түрлі тәулік мезгіліне сай түстер үйлесімін жасайды.

Өзінің және сыныптастарының жұмысын талдап, өз ойын айтады.

оқулық



Қарындаштар


Жұлдызша суреттері


Оқулық, жұмыс дәптері, гуашь, палитра, қылқалам, су, түсті қарындаштар.

От шашу.

36-45 мин Аяқталуы


Кері байланыс «Маған үш зат айт» әдісі бойынша өтеді.

  • Біз бүгін ------оқып үйрендік.

  • Біздің топ --------жақсы жасай алды.

Мен -------өте жақсы жасай алдым


Оқушылардың жауаптарына пікір қалдыру.




Қосымша ақпарат

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды?

Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

2:




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!