Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Жаңаөзен қаласы, №17 жалпы білім беретін мектеп |
|
|
Бөлім: |
5.3 А Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Майланова Жадыра |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Тау жыныстарының үгілуі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.4.1.1- өлі табиғатта болатын үдерістерді атау (табиғатта заттардың айналымы, тау түзілу, үгілу, климаттық үдерістер) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Өлі табиғатта жүретін үдерістерді атап, олардың мәнін түсіндіре алады. |
|
|
Сабақ барысы/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық ахуал: «Балалар, біз бүгін Білім тауына шығамыз. Шыңға жету үшін қандай қасиеттер қажет болатынын бірге талдаймыз» Жауапкершілік – тапсырманы соңына дейін орындау Ізденімпаздық – жаңа мәліметтерді үйренуге қызығушылық Шыдамдылық – қиын тақырыптарды үйренуге табандылық Командалық жұмыс – достармен бірге үйрену |
Сәлемдеседі, Психологиялық ахуалды орындайды. |
|
Презентация |
|||||||||||||||
|
4 мин |
Үй тапсырмасы:
|
Үйге берілген тапсырманы оқиды |
Дескриптор : Таудың атауы мен ең биңк нүктесін анықтайды- 1 балл Таудың орналасқан жерін анықтайды- 1 балл |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
6 мин
|
Жаңа сабақтың мазмұнын түсіндіреді Тау жыныстарының үгілуі Топырақтың түзілуі Топырақтың құнарлығы Сабақты бекіту тапсырмалары. Тапсырма 1. Жеке тапсырма I деңгей (Білу-Түсіну) Дұрыс / Бұрыс
|
Оқушыларға сабақ барысында қойылған қосымша сұрақтарға жауап беріп, пікірлерін айтады
Берілген тұжырымдарды оқып дұрыс немесе бұрыс тұжырымдарды анықтап белгілейді.
|
Дескриптор: -дұрыс тұжырымды анықтайды-1 балл -бұрыс тұжырымды анықтайды -1 балл
|
Тапсырма парағы
|
|||||||||||||||
|
8 мин
10 мин |
Тапсырма 2: Жұптық тапсырма Мектеп ауласындағы үлкен тастың арасынан ағаш өсті. Тас бөлшектерге бөлініп, жаңбыр мен жел оларды таратып, уақыт өте топырақ түзілді. Тапсырма:Берілген әрекеттерді дұрыс ретімен қой:
Себебін анықта Үгілу түрін анықта: ………………………………..
Жауабы: 2.1.4.3 Үгілу: Биологиялық
Тапсырма №3 Топтық тапсырма «Тастың оқиғасы» комикс тілінде.
|
Берілген жағдайларды оқып, әрекеттерді ретімен қойып, үгілу түрін анықтайды.
Суреттер беріліп оқушылар креативті, жаратылыстанудан алған білімін пайдалана отырып комикстегі кейіпкерлердің сөйлеу бұлттарын толтырады. |
Дескриптор: -әрекеттерді дұрыс ретімен орналастырды – 1 балл -Бастапқы себебін анықтайды-1 балл -үгілу түрін дұрыс анықтады 1 балл
Дескриптор : --Кейіпкерлердің сөйлеу бұлттары үгілу процесін дұрыс көрсетеді 1 балл - Себеп–салдар байланысын логикалық түрде құрастырады- 2 балл |
Тапсырма парағы Презентация
Комикс суреттер |
|||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы: «Топырақты сақтау амалдары» эссе, хабарлама дайындаңдар |
|
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 3 мин
|
Кері байланыс Рефлексия платформада
|
Бағалау парағын толтырады. Бүгінгі сабақ бойынша рефлексия жасайды. |
1-10 баллдық жүйе бойынша пән мұғалімі бағалайды.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тау түзілу 5 сынып
Тау түзілу 5 сынып
Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Жаңаөзен қаласы, №17 жалпы білім беретін мектеп |
|
|
Бөлім: |
5.3 А Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Майланова Жадыра |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Тау жыныстарының үгілуі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.4.1.1- өлі табиғатта болатын үдерістерді атау (табиғатта заттардың айналымы, тау түзілу, үгілу, климаттық үдерістер) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Өлі табиғатта жүретін үдерістерді атап, олардың мәнін түсіндіре алады. |
|
|
Сабақ барысы/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық ахуал: «Балалар, біз бүгін Білім тауына шығамыз. Шыңға жету үшін қандай қасиеттер қажет болатынын бірге талдаймыз» Жауапкершілік – тапсырманы соңына дейін орындау Ізденімпаздық – жаңа мәліметтерді үйренуге қызығушылық Шыдамдылық – қиын тақырыптарды үйренуге табандылық Командалық жұмыс – достармен бірге үйрену |
Сәлемдеседі, Психологиялық ахуалды орындайды. |
|
Презентация |
|||||||||||||||
|
4 мин |
Үй тапсырмасы:
|
Үйге берілген тапсырманы оқиды |
Дескриптор : Таудың атауы мен ең биңк нүктесін анықтайды- 1 балл Таудың орналасқан жерін анықтайды- 1 балл |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
6 мин
|
Жаңа сабақтың мазмұнын түсіндіреді Тау жыныстарының үгілуі Топырақтың түзілуі Топырақтың құнарлығы Сабақты бекіту тапсырмалары. Тапсырма 1. Жеке тапсырма I деңгей (Білу-Түсіну) Дұрыс / Бұрыс
|
Оқушыларға сабақ барысында қойылған қосымша сұрақтарға жауап беріп, пікірлерін айтады
Берілген тұжырымдарды оқып дұрыс немесе бұрыс тұжырымдарды анықтап белгілейді.
|
Дескриптор: -дұрыс тұжырымды анықтайды-1 балл -бұрыс тұжырымды анықтайды -1 балл
|
Тапсырма парағы
|
|||||||||||||||
|
8 мин
10 мин |
Тапсырма 2: Жұптық тапсырма Мектеп ауласындағы үлкен тастың арасынан ағаш өсті. Тас бөлшектерге бөлініп, жаңбыр мен жел оларды таратып, уақыт өте топырақ түзілді. Тапсырма:Берілген әрекеттерді дұрыс ретімен қой:
Себебін анықта Үгілу түрін анықта: ………………………………..
Жауабы: 2.1.4.3 Үгілу: Биологиялық
Тапсырма №3 Топтық тапсырма «Тастың оқиғасы» комикс тілінде.
|
Берілген жағдайларды оқып, әрекеттерді ретімен қойып, үгілу түрін анықтайды.
Суреттер беріліп оқушылар креативті, жаратылыстанудан алған білімін пайдалана отырып комикстегі кейіпкерлердің сөйлеу бұлттарын толтырады. |
Дескриптор: -әрекеттерді дұрыс ретімен орналастырды – 1 балл -Бастапқы себебін анықтайды-1 балл -үгілу түрін дұрыс анықтады 1 балл
Дескриптор : --Кейіпкерлердің сөйлеу бұлттары үгілу процесін дұрыс көрсетеді 1 балл - Себеп–салдар байланысын логикалық түрде құрастырады- 2 балл |
Тапсырма парағы Презентация
Комикс суреттер |
|||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы: «Топырақты сақтау амалдары» эссе, хабарлама дайындаңдар |
|
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 3 мин
|
Кері байланыс Рефлексия платформада
|
Бағалау парағын толтырады. Бүгінгі сабақ бойынша рефлексия жасайды. |
1-10 баллдық жүйе бойынша пән мұғалімі бағалайды.
|
|
шағым қалдыра аласыз















