|
Пәні: Бөлім: |
Ана тілі Сөз және оның мағынасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Найзатай Нұргүл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.04.22ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1 тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.4.2.1 заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжайды. Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрап жазады. Заттың атын, қимылын білдіріп тұрған сөздерді сұрақ қою арқылы ажыратып, орынды қолданады.Сөздерді буынға бөледі. Басым бөлігі: Мәтін мазмұнын болжап айтады.Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрап жазады.Заттың қимылын білдіретін сөздерді таба алады. Сөздердің тасымалдану жолдарын көрсетеді. Кейбір оқушылар: Берілген сұрақтар жауап береді. Тасымалданған сөздердің қатесін анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 2 мин Жаңа сабақ 5 минут 10минут Сабақтың ортасы 10 минут 7 минут |
-Психологиялық дайындық Көңіл-күйіміз қалай? Өткен сабақты пысықтау «Иә мен жоқ»ойыны -Сөз дегеніміз заттың және құбылыстың атауы (иә) -Өзен заттың қимылын білдіретін сөздер.(жоқ) - Оқушы сөзіне не деген сұрақ қойылады? (жоқ) - Жауады сөзіне қайтті? сұрағы қойылады? (иә) - Тау сөзіне не деген сұрақ қойылады? (иә) Бүгінгі жаңа сабағымызды бастайық! Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. Тақырыпты болжау. - Өлең неліктен «Тау» деп аталған? – Тау дегенде көз алдымызға не елестейді? – Тауға шығып көрдіңдер ме? Сабақтың тақырыбымен таныстыру. Бірлесіп мақсат қою. Тау табиғаты туралы видеоны көрсету. Өлеңнің мазмұнына байланысты жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2.Өлеңді QR кодпен тыңдатады. 3.Оқушыларға жеке оқытады. Кері байланыс:
ҰЖ Тақтамен жұмыс 2-жаттығу. -Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрап жазғызады. -Заттың атын білдіретін сөздер мен қимылын білдіретін сөздерді тауып, оларға сұрақ қойғызады. -Тасымалдауға болмайтын сөздерді анықтау. -Заттың қимылын білдіретін сөздер: ағады, болады сөздерінің тасымалдану жолын айтыңдар? Кері байланыс:
Сергіту сәті: «Орнын табайық» ойыны Берілген сөздердің тасымалдану жолдарын көрсету. болады, құлайды, ауасы, өлең. Шығармашылық топпен жұмыс. 1-топ: Суреттер мен сөздерді сәйкестендір. 2-топ: «Керме жіп» арқылы қағазда жазылған көп сөздің арасынан топ мүшелері заттың қимылын білдіретін сөздерді тауып, жіпке тізеді. Мысалы: келді, жарқырады,салды,оқыды. 3-топ берілген сөздерді кестеге салып жапсыру.
ұстаз, лақтырды, күледі, балалар, жолбарыс, мөңірейді. |
Оқушылар амандасады. Бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.
Оқушылар сұраққа жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді Өлеңнің мазмұнына байланысты сұрақтарға жауап береді. Көркем жазу Зеңгір, желек сөздерін көркем жазады. Жазу жолының жоғары және төменгі сызықтары мен тік көлбеу сызықтарынан шықпау 2-жаттығу.Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрап жазады. Дескриптор - Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрап жаза алады - Заттың атын білдіретін сөздерді таба алады - Заттың қимылын білдіретін сөздерді таба алады
Оқушылар ойын арқылы сөздерді тасымалдану жолдарын көрсетеді. Оқушылар топтасып,тапсырмаларды орындайды. Әр топтан бір оқушы шығып постерді қоғайды
|
«Бас бармақ» арқылы бағалайды. Мұғалімнің мадақтау сөздері Смайлик арқылы бағалау
Ауызша мадақтау
ҚБ. «Бас бармақ» арқылы бағалайды.
|
Суреттер
Тау жайлы видео
Таудың суреттері
Оқулық Дәптер
А3 форматы ,суреттер, сөздер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 мин
|
Жеке сараланған жұмыс: «Шуллер табақшасы» әдісі 1.Сөздерді буынға бөліп жаз. күледі, ериді 2.Сөйлемді оқы. Заттың қимылын білдіретін сөздің астын сыз. Сөздерді тасымалдап жаз. Бұлақ ақты. 3.Тасымалданған сөздердің қатесін тап. Бір сөзді қатыстырып сөйлем құра. а-ғады, ағад-ы жү-ргізді жүргі-зді |
|
Қолдау көрсету
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Найзатай Нұргүл ТыныштыққызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Тау. Заттың қимылын білдіретін сөздер
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Тау. Заттың қимылын білдіретін сөздерМатериал туралы қысқаша түсінік
Лессон стадиге (сабақты зерттеуге арналған) құрылған сабақ жоспары.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













