Материалдар / Таудағы таңның атуы (акварельмен сурет салу)
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Таудағы таңның атуы (акварельмен сурет салу)

Материал туралы қысқаша түсінік
"Таудағы таңның атуы (акварельмен сурет салу)" тақырыбындағы қысқа мерзімді жоспар 2 сыныптың бейнелеу өнері пәніне арналып жасалған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Мамыр 2024
233
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Блок

Шығармашылық

Бөлім:

Кескіндеме

Педагогтің аты-жөні:

Ж.Жанисова

Күні:

11.04.2024

Сыныбы: 2а

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Таудағы таңның атуы (акварельмен сурет салу)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

2.4.3.1 Кескіндемелік тәсілдер мен техникалар көмегімен идеяларды шығармашылықпен ұсыну және сезімдерді білдіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушы үшін:

«Контраст» ұғымымен танысу. «Контражур» ұғымымен танысу. Шығармашылық жұмыста сулы кескіндеменің таныс әдістерін қолдану.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді.

Ұйымдастыру кезеңі:

(Ұ) «Гүлмен тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. (ЖЖ) Жеке жұмыс. Оқушыларға бірнеше суреттерді ұсыну.

Аспанды қандай түспен бояуға болады?

Тауды қандай түспен бояуға болады?

Бұлтты қандай түспен бояр едің?

Сәлемдеседі. Тыңдайды.


Оқушылар ұсынылған аспан, тау және бұлттың суреттерін тиісті түспен бояйды.

Сұрақтарға жауап береді.


Оқушылардың бояған суреттерін таныстыру кезінде ауызша мадақтау.

«Жарайсың!», «Дұрыс айтасың!»,

«Керемет сурет!» «Өте ұқыпты боялған!»

«Сенің қолыңнан бәрі келеді!» сияқты тіркестерді пайдалану.


Жаңа білім




(ҚЕ) Қауіпсіздік ережесі:

Мұғалімнің тапсырмасын мұқият тыңдап, тек мұғалімнің рұқсатынан кейін ғана жұмысқа кіріс.

Жұмыс орныңды дайындап ал.

Жұмыс барысында қылқаламды не акварель бояуын ұқыпты пайдалан.

Бояуды аузыңа, көзіңе жақындатпа.

Жұмыс аяқталғаннан соң, қылқалам мен ыдысыңды тазалап, орнына салып қой.


(ЖЖ ) Сурет бойынша жұмыс.

Суретте не бейнеленген?

Қандай түстер қолданылған?

Не себепті осы түстер таңдалған деп ойлайсың?

Суретші түстерді таңдауда неге назар аударды?

Сурет қандай бояумен салынған?


Сергіту сәті: Түстер туралы видеоматериал әуеніне қимыл- қозғалыс жаттығуын жасауды ұсыну.

Оқушылар өз таңдауын түсіндіреді. Оқушылар өз нұсқаларын айтады (ауа райына, жыл мезгілдеріне, күн мен түннің ауысуына тағы басқа).



Оқушылар жылы және суық түстер тақырыбы бойынша білімдерін еске түсіреді.


Оқушылар орындарынан тұрып, жалпы бірге жаттығу жасайды.

Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.

Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

Қауіпсіздік ережесі жазылған слайд


Слайдта жазылған сұрақтар тізбесі Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «От шашу» әдісі арқылы бағалайды.






https://qrmedia.kz/ YoIr4

(ЖЖ) Практикалық жұмыс:

Оқушылар «Таудағы таң» суретін салады.

Жұмыстың орындалу реті:

Алдымен сурет салатын қағазды үлкен қылқаламмен сулап аламыз.


Содан соң ашық сарғылт түс пен көк түсті палитраға суын көбірек қосып, араластырамыз.


Қағаздың үстіңгі бөлігін көк түспен, астыңғы бөлігін ашық сарғылт түспен сұйық етіп бояп шығамыз.


Көк түсті көбірек қосып, қызыл түспен араластырып аламыз. Бірнеше таудың суретін саламыз.


Содан соң таудың жоғарғы бөлігін лимон түстес бояумен бояп, таңның шапағын саламыз.


Суретіміз дайын.

Суретті интербелсенді тақтадан немесе мұғалімнің кезең- кезеңімен орындалуын көрсеткеннен кейін жұмысқа кіріседі.

Шығармашылық тапсырмаларды орындайды. Оқушылар таудағы таң көрінісін кезең-кезеңімен орындайды.

Оқушылар «Таудағы таң» тақырыбында сурет салады. Жұмыстың орындалу реті: Алдымен сурет салатын қағазды үлкен қылқаламмен сулап алады.

Содан соң ашық сарғылт түс пен көк түсті палитраға суын көбірек қосып, араластырады. Қағаздың үстіңгі бөлігін көк түспен, астыңғы бөлігін ашық сарғылт түспен сұйық етіп бояп шығады.

Көк түсті көбірек қосып, қызыл түспен араластырып алады.

Бірнеше таудың суретін салады.

Содан соң таудың жоғарғы бөлігін лимон түстес бояумен бояп, таңның шапағын салады. Суретіміз дайын.

Дескрипторлар:

- Берілген тапсырмаларды дұрыс орындайды.

Сурет дәптері, акварель бояулары, қылқалам, су құятын ыдыс.

Бекіту

Көрме ұйымдастыру. Оқушылар салған суреттерін көрме тақтасына ілуді ұсыну.

Оқушылар салған суреттерін көрмеге ұсынады.

Дескрипторлар:

- Берілген тапсырманы дұрыс орындайды.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!