|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелдеулі зат есімдердің септелуі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3. зат есімді септеу,тәуелденген сөздің септелуін білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімді септейді,тәуелденген сөздердің септелуін білетін болады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: сауатты болу; өз тілінде таза сөйлеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты бекіту 5 - минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Балалар,біз тәуелділік жалғаулары мен септік жалғаулары туралы жаңа білім алып жатырмыз; Өткен сабақты қорыту мақсатында сендерге қызықты тапсырма алып келдім: Сұрақтарға жауап беруге дайынсыңдар ма? «Сиқырлы қалам» әдісі (жұптық жұмыс)
Жарайсыңдар, балалар! Жаңа сабаққа кіріспе: Балалар, бүгін біз тәуелдеулі зат есімдер туралы ақпарат алуды тереңдетіп, білімімізді кеңейтеміз; Сабақтың мақсаты: зат есімді септеу,тәуелденген сөздің септелуін білу Балалар, білесіңдер ме? ІІІ жақтағы тәуелдеулі зат есімдер септелгенде төмендегі септіктерге мынандай септік жалғаулары жалғанадв: Б.с. – на;- не: досына,дәптеріне; Т.с. – н; досын.дәптерін Ж.с- нда,нде; досында. Дәптерінде 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Планшет» әдісі Төмендегі сөздерді пайдаланып, өтірік өлеңді қалпына келтіріп жаз: Жарып өтіп т.с.(түнегін,) Жеттім і.с. (Айдың,) қасына, Түнгі ж.с. (аязында) күн өтті. Тымақ киген б.с.( басыма.) 2 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма: Саралау – диалог «Постер» әдісі Балалар, осы біз бастаған бөлімде біз құстар туралы да қызықты әрі танымдық ақпараттары алып жатырмыз. Қане,мен сендерге құстар туралы, құстарды қорғау туралы тапсырмалар берейін, топ болып орындап, ұйымшылдығымызды көрсетейік: 1 – топ Қазақстанды мекен ететін құстар. Олардың ерекшеліктері. 2 – топ Құстар және оларды қорғау, көбейту жолдары 3 – топ Жыл құстары деген не? Қандай жыл құстарын білесіңдер? Балалар, қорғайтын постерлеріңде суреттер, өлең жолдары болуы керек; Постерлеріңде кездескен 5 зат есімді талдаңдар; Сергіту сәті https://youtu.be/Ya0Vtfdf0BI?si=4YE5PXrfS0BEuf2f 3 – тапсырма (жеке жұмыс) 47 бет 11 – жаттығу «Қырғауыл» Мәтінді оқы. Қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазып,сөз құрамын талда; Олардың қай септікте тұрғанын айт; 4 – тапсырма (жеке жұмыс) «Асықтар» әдісі Берілген сөздерді талда; Тәуелдеуді жалғауларды тап: Бесігім ,(1 ж, а.с. ) төсіңде, (2 жақ. Ж.с.) есімің (2 ж. а.с.), есімде, (1ж. а.с.), далаң (2 ж, а.с.), тауларың (2-ж. а.с.), төсінде (3-ж. ж.с.), таңдарың (2-ж.а.с.), мекенім (1-ж. а.с.). ағасында (ж.с. 3 жақ) досына (б.с 3жақ) Отанын (б.с. 3 жақ) Көзін (т.с 3 жақ) Дәптерімде (ж.с 1
жақ) Ағашыма (б.с 1 жақ) 5 – тапсырма (жеке жұмыс) «Нысана» әдісі Нысанада тұрған кез келген ұяшықты таңдап алып, шыққан сөзді септейді; Кітап, Әсеттің, ауылға, оқушылардың, дорба, тайға, мектепке, көзінің, парта, кітапты, Әселді, ертегіні, Саяттың, қалам, гүлді, сабаққа, қалада, мектепте, табақта, шөлде аспаннан, дәмнен, жаңбырдан, өрістен, Бекзатпен, шалғымен, ықыласпен, кітаппен. «Ноутбук» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге: 47 бет 12 жаттығу |
Амандасады Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруға қатысады Өткен сабақ бойынша тапсырмаларға жауап береді Платформалық жұмыстағы жұптық тапсырма сұрақтарына жауап береді Жаңа тақырып ережесімен танысады
Сөздерді пайданала отырып өтірік өлеңді толықтырып жазады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Тәуелдеулі зат есімдердің септелуі 4сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Тәуелдеулі зат есімдердің септелуі 4сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Тәуелдеулі зат есімдердің септелуі платформалық жұмыстармен жасалған жоғары сапалы ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














