Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Менің тәуелсіз Қазақстаным |
|||||
Күні : 06.02.26 |
Педагогтің аты-жөні: Хайдарова Ж.К. |
|||||
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
Сабақтың тақырыбы: 10. «Тәуелсіз елдің Астанасы» |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.4.4.1 - мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша жазу; |
|||||
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: көркем шығарманың мазмұнын түсінеді, таныс сөздерді қолдана отырып, сұраққа жауап береді. Көбі:таныс сөздерді қолдана отырып, сұрақ қояды және сұраққа жауап береді. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы
|
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: амандасу, бір-біріне тілек айтып, жүрек сыйлау Әр бала қолына қызыл және жасыл түсті қағаз алады. Мұғалім қойған бірнеше сұраққа байланысты балалар қолындағы қағазын көтереді. Сұраққа жауабы дайын болса, "жасыл" түсті, сұрақ жауабын білмейтін болса "қызыл" түсті қағазды көрсетеді. Жасыл түсті көрсеткен кез келген оқушыдан жауап сұралады. Жасыл түсті қағазды мүлдем көтермеген оқушыларға сұрақты қайталап қоюға болады не жауап берілген соң қызыл түсті қағаз көрсеткен кез келген оқушыдан жауапты қайталап беруін сұрау қажет. Сұрақтар:
|
Жасыл, қызыл түсті қағазбен бағаланады
|
Үлестірмелі топтамалар
|
|||
Сабақтың ортасы
(Уақыт қалса) |
Астана қаласы туралы не білеміз?
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
Айтылым Жазылым 1-тапсырма Жеке жұмыс
Оқылым 3-тапсырма 34-бет
|
Қандай ассоциация туындайды? Кластер толтырады. Астана (қала, астанасы, Бәйтерек, Президент т.б.)
Тыңдалым,айтылым. Тәуелсіздік нышаны, заманауи, көрікті, татулығын дәріптейді
Б
«Wordwall» платформасында кездейсоқ дөңгелек арқылы сұрақтарға жауап береді.
Сергіту сәті Бала,бала, балапан...
Оқушылар кезектесіп оқиды, кластерді толықтырады
|
Жасыл, қызыл түсті қағазбен бағаланады
|
Оқулық сөздік слайд
https://vt.tiktok.com/ZSado7Pn7/
«Wordwall» платформасы
Слайд Оқулық
|
||
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 3-тапсырманы аяқтау, Астана туралы әңгімелеу |
|
||||
Кері байланыс
|
БББ әдісі бойынша білгендері, білгісі келетіндері туралы жазады
|
Үлестірме кесте |
||||
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Қызыл-жасыл қағаздар арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
ШПО «Alma school»
«Тәуелсіз елдің Астанасы»
тақырыбы бойынша
ашық сабақ жоспары
(5 в сыныбы)
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің
мұғалімі Хайдарова Ж.К.
Алматы 2026
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәуелсіз елдің Астанасы
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Менің тәуелсіз Қазақстаным |
|||||
Күні : 06.02.26 |
Педагогтің аты-жөні: Хайдарова Ж.К. |
|||||
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
Сабақтың тақырыбы: 10. «Тәуелсіз елдің Астанасы» |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.4.4.1 - мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша жазу; |
|||||
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: көркем шығарманың мазмұнын түсінеді, таныс сөздерді қолдана отырып, сұраққа жауап береді. Көбі:таныс сөздерді қолдана отырып, сұрақ қояды және сұраққа жауап береді. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы
|
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: амандасу, бір-біріне тілек айтып, жүрек сыйлау Әр бала қолына қызыл және жасыл түсті қағаз алады. Мұғалім қойған бірнеше сұраққа байланысты балалар қолындағы қағазын көтереді. Сұраққа жауабы дайын болса, "жасыл" түсті, сұрақ жауабын білмейтін болса "қызыл" түсті қағазды көрсетеді. Жасыл түсті көрсеткен кез келген оқушыдан жауап сұралады. Жасыл түсті қағазды мүлдем көтермеген оқушыларға сұрақты қайталап қоюға болады не жауап берілген соң қызыл түсті қағаз көрсеткен кез келген оқушыдан жауапты қайталап беруін сұрау қажет. Сұрақтар:
|
Жасыл, қызыл түсті қағазбен бағаланады
|
Үлестірмелі топтамалар
|
|||
Сабақтың ортасы
(Уақыт қалса) |
Астана қаласы туралы не білеміз?
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
Айтылым Жазылым 1-тапсырма Жеке жұмыс
Оқылым 3-тапсырма 34-бет
|
Қандай ассоциация туындайды? Кластер толтырады. Астана (қала, астанасы, Бәйтерек, Президент т.б.)
Тыңдалым,айтылым. Тәуелсіздік нышаны, заманауи, көрікті, татулығын дәріптейді
Б
«Wordwall» платформасында кездейсоқ дөңгелек арқылы сұрақтарға жауап береді.
Сергіту сәті Бала,бала, балапан...
Оқушылар кезектесіп оқиды, кластерді толықтырады
|
Жасыл, қызыл түсті қағазбен бағаланады
|
Оқулық сөздік слайд
https://vt.tiktok.com/ZSado7Pn7/
«Wordwall» платформасы
Слайд Оқулық
|
||
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 3-тапсырманы аяқтау, Астана туралы әңгімелеу |
|
||||
Кері байланыс
|
БББ әдісі бойынша білгендері, білгісі келетіндері туралы жазады
|
Үлестірме кесте |
||||
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Қызыл-жасыл қағаздар арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
ШПО «Alma school»
«Тәуелсіз елдің Астанасы»
тақырыбы бойынша
ашық сабақ жоспары
(5 в сыныбы)
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің
мұғалімі Хайдарова Ж.К.
Алматы 2026
шағым қалдыра аласыз


