№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017». Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
6.11.25 |
|
|
Сынып: 9 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіз Қазақстанның халықаралық жетістіктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.1 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра білу;9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу |
|
|
Сабақтың мақсаты. |
Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра біледі. Белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың басы 5минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу Сабақ мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру. Ой қозғау. Талқылауға арналған сұрақ: Тәуелсіз Қазақстанның қандай жетістіктерін білесіңдер? Өздерің білетін ақпараттарды ортаға салыңдар. |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. Мақсатпен, бағалау критерийімен танысады. |
Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; Әр оқушыны сөз маржандарымен марапаттау. ҚБ 1-10 балл. |
Оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру |
Құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын түсіндіру
|
Бағалау критерийі: Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра біледі. Белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана біледі. Ойлау дағдысының деңгейі: Қолдану |
Оқулық ҚБ тапсырмасы |
||||||||||||||||
|
10 минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 1-тапсырма. ЖЖ. 59-беттегі «Ежелгі Қазақстан» тақырыбындағы мәтінді мұқият тыңдаңыз. «Төрт сөйлем» әдісі арқылы тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстырыңыз.
|
Білім алушылар 1-тапсырмада тыңдалған мәтіндегі ақпараттарға өз пікірін білдіріп, мәтіннен дәлел келтіреді. Өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді. Тақырып бойынша қорытынды шығарады. |
Дескриптор:
Жалпы балл-6 |
Оқулық |
||||||||||||||||
|
15 минут |
2-тапсырма. Ж. Мәтінді мұқият оқып, идеясын анықтаңыз. Мәтіннің негізгі идеясын білдіретін тірек сөздерді теріп жазыңыз. Биыл Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 30 жыл толғалы отыр. Тәуелсіздіктің елімізге оңайлықпен келмегені бәрімізге аян. Тәуелсіздік жолындағы күрестердің бірі де бірегейі 1986 жылғы желтоқсан көтерілісі. Осы орайда біз аға-әпкелеріміздің елім үшін деп соққан жүректері мен ерліктерін ешқашан да ұмытпауымыз қажет. Қазақ жастары билік басшыларының шешімімен келіспегендіктен наразылық білдірді, Қазақстандағы билікті қазақ басқаруы керек деп кеңестік билікке ашық қарсы шықты. Алаңды өз қандарымен жуған жандардың жанқиярлық ерлігі арқасында жаужүрек батыр ұрпағы екенімізді дәлелдеп, бостандықта өмір сүру бақытына ие болдық.
|
Білім алушылар 2-тапсырмада мәтіннің негізі идеясын анықтайды, мәтін бөліктеріне сәйкес тірек сөздерді теріп жазады. |
Жалпы балл-4 |
ҚБ тапсырмасы
оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 минут |
«Түйінді идея» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады.Тақырыпқа байланысты сұрақ қойып, жауап алу мақсатында сабақты бекіту Үйге тапсырма беру 59-бет 8-тапсырма Әр білім алушыға жеке-жеке тоқталып бағалайды, кері байланыс береді.Келесі сабақта неге назар аудару керек екендігін ескертеді. Рефлексия. |
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма алады.
|
Әр білім алушыны жеке бағалау, неше балл алғандарын айту.
1-10 балл Күнделік кз баға қойылады |
Оқулық,
бағалау парақша-сы |
Тексерген:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәуелсіз Қазақстанның халықаралық жетістігі
Тәуелсіз Қазақстанның халықаралық жетістігі
№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017». Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
6.11.25 |
|
|
Сынып: 9 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіз Қазақстанның халықаралық жетістіктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.1 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра білу;9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу |
|
|
Сабақтың мақсаты. |
Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра біледі. Белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың басы 5минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу Сабақ мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру. Ой қозғау. Талқылауға арналған сұрақ: Тәуелсіз Қазақстанның қандай жетістіктерін білесіңдер? Өздерің білетін ақпараттарды ортаға салыңдар. |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. Мақсатпен, бағалау критерийімен танысады. |
Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; Әр оқушыны сөз маржандарымен марапаттау. ҚБ 1-10 балл. |
Оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру |
Құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын түсіндіру
|
Бағалау критерийі: Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра біледі. Белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана біледі. Ойлау дағдысының деңгейі: Қолдану |
Оқулық ҚБ тапсырмасы |
||||||||||||||||
|
10 минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 1-тапсырма. ЖЖ. 59-беттегі «Ежелгі Қазақстан» тақырыбындағы мәтінді мұқият тыңдаңыз. «Төрт сөйлем» әдісі арқылы тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстырыңыз.
|
Білім алушылар 1-тапсырмада тыңдалған мәтіндегі ақпараттарға өз пікірін білдіріп, мәтіннен дәлел келтіреді. Өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді. Тақырып бойынша қорытынды шығарады. |
Дескриптор:
Жалпы балл-6 |
Оқулық |
||||||||||||||||
|
15 минут |
2-тапсырма. Ж. Мәтінді мұқият оқып, идеясын анықтаңыз. Мәтіннің негізгі идеясын білдіретін тірек сөздерді теріп жазыңыз. Биыл Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 30 жыл толғалы отыр. Тәуелсіздіктің елімізге оңайлықпен келмегені бәрімізге аян. Тәуелсіздік жолындағы күрестердің бірі де бірегейі 1986 жылғы желтоқсан көтерілісі. Осы орайда біз аға-әпкелеріміздің елім үшін деп соққан жүректері мен ерліктерін ешқашан да ұмытпауымыз қажет. Қазақ жастары билік басшыларының шешімімен келіспегендіктен наразылық білдірді, Қазақстандағы билікті қазақ басқаруы керек деп кеңестік билікке ашық қарсы шықты. Алаңды өз қандарымен жуған жандардың жанқиярлық ерлігі арқасында жаужүрек батыр ұрпағы екенімізді дәлелдеп, бостандықта өмір сүру бақытына ие болдық.
|
Білім алушылар 2-тапсырмада мәтіннің негізі идеясын анықтайды, мәтін бөліктеріне сәйкес тірек сөздерді теріп жазады. |
Жалпы балл-4 |
ҚБ тапсырмасы
оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 минут |
«Түйінді идея» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады.Тақырыпқа байланысты сұрақ қойып, жауап алу мақсатында сабақты бекіту Үйге тапсырма беру 59-бет 8-тапсырма Әр білім алушыға жеке-жеке тоқталып бағалайды, кері байланыс береді.Келесі сабақта неге назар аудару керек екендігін ескертеді. Рефлексия. |
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма алады.
|
Әр білім алушыны жеке бағалау, неше балл алғандарын айту.
1-10 балл Күнделік кз баға қойылады |
Оқулық,
бағалау парақша-сы |
Тексерген:
шағым қалдыра аласыз














