№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017». Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
11.11.25 |
|
|
Сынып: 9 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіз Қазақстаным |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу; 9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін жазады..Құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың басы 5минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу. Алдыңғы білімді еске түсіру. «Попкорн» әдісі арқылы өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. Мұғалім білім алушыларды сабақтың алгоритмімен таныстырады. Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады. Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айтады. |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. «Попкорн» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Тапсырма құрылымына байланысты сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтайды. |
О
|
Оқулық
|
||||||||||||||
|
2.Жаңа сабақты түсіндіру 5минут |
«Ой қозғау» әдісі 1.Тәуелсіздік сөзінің мәнін қалай түсінесіңдер? 2.Тәуелсіздікке жету жолында қазақ халқы қандай тарихи кезеңдерді бастан өткерді? Мұғалім мақсат бойынша,құрмалас сөйлем мен оның түрлері туралы қосымша түсінік қалыптастырады. «Түртіп алу» әдісі Қажетті мәліметті дәптерге жазып алу ұсынылады.
|
Өз ойларымен бөліседі. Білім алушылар жаңа сабақты түсінеді. Дәптерді ашып, күн ретін, тақырыпты жазады. Қажетті мәліметті дәптерге жазып алады. Білім алушылар Мақсатқа қатысты мәлімет алады. |
Бағалау критерийі: Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтайды. Перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін жазады.Құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін ажыратады. Ойлау дағдысының деңгейі:қолдану |
Оқулық 62-63-беттер оқулық
ҚБ
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 2-тапсырма. 52-бет.Жеке жұмыс. «Еркін жазу» стратегиясы негізінде «Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні» тақырыбындағы оқылым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтап, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін жазыңдар. |
Білім алушылар 2-тапсырмада 52-беттегі мәтінмен жеке жұмыс жасайды. «Еркін жазу» стратегиясы негізінде «Қазақстан Республикасы-ның Тәуелсіздік күні» тақырыбындағы оқылым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтап, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін жазады. |
Бағалау балы:
Жалпы балл-6 |
Оқулық
52-53-беттер оқулық
Топтама
ҚБ
|
||||||||||||||
|
15минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 3-тапсырма 62-бет Жұппен жұмыс. «Анықта,дәлелде»әдісі бойынша «Қазақстаным» өлеңінен құрмалас сөйлемнің түрлеріне мысалдар келтіріңдер, жасалуындағы ерекшеліктерді түсіндіріңдер.
|
Білім алушылар 3-тапсырмада жұппен жұмыс жасайды. «Анықта,дәлелде»әдісі бойынша 62-беттегі «Қазақстаным» өлеңінен құрмалас сөйлемнің түрлеріне мысалдар келтіріп, жасалуындағы ерекшеліктерді түсіндіреді.
|
Дескриптор:
Жалпы балл-4 Кері байланыс |
Оқулық, топтама
62-бет оқулық
ҚБ
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2минут
3.Бекіту. 3минут |
«Түйінді идея» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады.Тақырыпқа байланысты сұрақ қойып, жауап алу мақсатында сабақты бекіту 1.Оқылым мәтініндегі автордың негізгі ойы мен құндылығы неде? 2.Жинақы мәтін қалай жазылады? 3.Құрмалас сөйлемнің түрлерін атаңдар? Үйге тапсырма беру 6-тапсырма 63-бет
Әр білім алушыға жеке-жеке тоқталып бағалайды, кері байланыс береді.Келесі сабақта неге назар аудару керек екендігін ескертеді. Рефлексия. «Құндылық ағашы» әдісі. |
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Үйге тапсырма алады.
Білім алушылар рефлексия парақшасына толтырады |
Әр білім алушыны жеке бағалау, неше балл алғандарын айту.
1-10 балл Күнделік кз баға қойылады |
63-бет Оқулық
Құндылық ағашы
|
Тексерген:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәуелсіз Қазақстаным
Тәуелсіз Қазақстаным
№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017». Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
11.11.25 |
|
|
Сынып: 9 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіз Қазақстаным |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу; 9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін жазады..Құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың басы 5минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу. Алдыңғы білімді еске түсіру. «Попкорн» әдісі арқылы өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. Мұғалім білім алушыларды сабақтың алгоритмімен таныстырады. Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады. Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айтады. |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. «Попкорн» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Тапсырма құрылымына байланысты сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтайды. |
О
|
Оқулық
|
||||||||||||||
|
2.Жаңа сабақты түсіндіру 5минут |
«Ой қозғау» әдісі 1.Тәуелсіздік сөзінің мәнін қалай түсінесіңдер? 2.Тәуелсіздікке жету жолында қазақ халқы қандай тарихи кезеңдерді бастан өткерді? Мұғалім мақсат бойынша,құрмалас сөйлем мен оның түрлері туралы қосымша түсінік қалыптастырады. «Түртіп алу» әдісі Қажетті мәліметті дәптерге жазып алу ұсынылады.
|
Өз ойларымен бөліседі. Білім алушылар жаңа сабақты түсінеді. Дәптерді ашып, күн ретін, тақырыпты жазады. Қажетті мәліметті дәптерге жазып алады. Білім алушылар Мақсатқа қатысты мәлімет алады. |
Бағалау критерийі: Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтайды. Перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін жазады.Құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін ажыратады. Ойлау дағдысының деңгейі:қолдану |
Оқулық 62-63-беттер оқулық
ҚБ
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 2-тапсырма. 52-бет.Жеке жұмыс. «Еркін жазу» стратегиясы негізінде «Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні» тақырыбындағы оқылым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтап, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін жазыңдар. |
Білім алушылар 2-тапсырмада 52-беттегі мәтінмен жеке жұмыс жасайды. «Еркін жазу» стратегиясы негізінде «Қазақстан Республикасы-ның Тәуелсіздік күні» тақырыбындағы оқылым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтап, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін жазады. |
Бағалау балы:
Жалпы балл-6 |
Оқулық
52-53-беттер оқулық
Топтама
ҚБ
|
||||||||||||||
|
15минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 3-тапсырма 62-бет Жұппен жұмыс. «Анықта,дәлелде»әдісі бойынша «Қазақстаным» өлеңінен құрмалас сөйлемнің түрлеріне мысалдар келтіріңдер, жасалуындағы ерекшеліктерді түсіндіріңдер.
|
Білім алушылар 3-тапсырмада жұппен жұмыс жасайды. «Анықта,дәлелде»әдісі бойынша 62-беттегі «Қазақстаным» өлеңінен құрмалас сөйлемнің түрлеріне мысалдар келтіріп, жасалуындағы ерекшеліктерді түсіндіреді.
|
Дескриптор:
Жалпы балл-4 Кері байланыс |
Оқулық, топтама
62-бет оқулық
ҚБ
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2минут
3.Бекіту. 3минут |
«Түйінді идея» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады.Тақырыпқа байланысты сұрақ қойып, жауап алу мақсатында сабақты бекіту 1.Оқылым мәтініндегі автордың негізгі ойы мен құндылығы неде? 2.Жинақы мәтін қалай жазылады? 3.Құрмалас сөйлемнің түрлерін атаңдар? Үйге тапсырма беру 6-тапсырма 63-бет
Әр білім алушыға жеке-жеке тоқталып бағалайды, кері байланыс береді.Келесі сабақта неге назар аудару керек екендігін ескертеді. Рефлексия. «Құндылық ағашы» әдісі. |
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Үйге тапсырма алады.
Білім алушылар рефлексия парақшасына толтырады |
Әр білім алушыны жеке бағалау, неше балл алғандарын айту.
1-10 балл Күнделік кз баға қойылады |
63-бет Оқулық
Құндылық ағашы
|
Тексерген:
шағым қалдыра аласыз
қушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру
сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.;
















