Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
2.А.Бөлім Күні: 16.11 СЫНЫП:
2 Сабақ 39
|
Мектеп
:№167
Мұғалімніңаты-жөні:
А.Бердікеева
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтемеу)
|
2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды
қосу жəне азайту алгоритмдерін қолдану
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Екі таңбалы сандарды қосу
және азайту алгаритмі
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушыларды ынталандыра отырып,
жазбаша қосу мен азайтуды меңгерту, есеп
шығарту
|
Бағалау
критерийлері
|
Тиімді тәсілмен
есептеу
|
Пәнаралық байланыстар
|
Дүниетану пәнімен
байланысты
|
Алдыңғы меңгерілген
білім
|
Оқушылар бірінші сыныпта алған
санау дағдыларын еске түсіреді.
|
Жоспар
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
І Ұйымдастыру
бөлімі
Психологиялық бағыт
беру
Біз ақылды
баламыз
Айтқан тілді
аламыз
Математика ілімін
Лезде қағып
аламыз.
|
Презентация
|
Ортасы
Кім тиімді тәсіл
ұсынды?
|
Денешынықтыру сабағында ойын
эстафетасы саябақта өтті.Мысалдарды шығарып,балалардың әрқайсысының
өз жалаушасын тап.
98-44=54 44+26=70 28+31=59
85-12=73 96-43=53
|
|
Тақтамен
жұмыс
|
Ондықтар
|
Бірліктер
|
|
|
|
|
Есептеуді баған
түрінде жазған ыңғайлы.
Ондықтарды
ондықтардың астына, бірліктерді бірліктердің астына
жазамыз
|
|
Қағаз,
фломастер
|
Баған түрінде
есептеу
|
36+23
=59 43+25=65 75+23=98 98-65=33
|
|
Дәптермен
жұмыс
|
Баған түрінде жазып
есептеу
36+23 96-42 54+32
89-25
|
Дәптер
ручка
|
Тиімді тәсілмен
есепте
|
64+16+8+2=10+80=90
52-(30+12)=52-42=10
100-25+25=100-50=50=
67+14+3+16=67+3+14+16=70+30=100
41+9-30=50-30=20
|
|
Есепті санды деректермен
толықтырып, оны шығар
|
Спорт жарысына 29 қыз қатысты
Оның 10 ы жүгірді. Қалғандары секірді.Неше қыз ұзындыққа
секірді?
Шешуі:
29-10=11
Жауабы: 11қыз ұзындыққа
секірді
|
|
Есептеу
мәшинесі
|
16+25-9=41-9=32
35+25-9=60-9=51
56+25-9=81-9=72
38+25-9=63-9=57
|
|
Тақтамен
жұмыс
|
Түсіндіре отырып
есепте
5дм3см+3дм2см=8дм5см
53см+32см=85см
7дм9см-2дм6см=5дм3см
79см-26см=53см
|
|
Жеке
жұмыс
|
98см-23см= 29см-13см=
3дм2см+5дм6см=
41л+36л= 95см-63см= 7дм
8см-2дм5см=
31л+14л= 7дм6см-5дм2см=
9дм4см-6дм3см=
45см+21см= 4дм2см+4дм7см=
3дм3см+1дм6см=
|
|
Қосымша ақпарат
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар
қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау –оқушылардың прогресін/білімін қадағалауды сіз қалай жоспарлайсыз?
|
Оқу байланыстары Денсаулық пен қауіпсіздік
|
Қорытынды
бағалау
Неғұрлым жемісті екі сәтті
атаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)?
1:
2:
Сабақтыжақсартуғаықпалететіндейекіжайттыатаңыз (сабақберуде
де, оқытуда да)?
1:
2:Мен сынып пен жекелеген
оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды
өткізуіме қалай әсер етеді
|