Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Тәуелсіздік – теңдесі жоқ байлығым» |
|
|
Күні: 09.12.2024ж. |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Тәуелсіздік – теңдесі жоқ байлығым» «Кибербуллингтің түрлері. Әр адамның қауіпсіздігі неде және сіздің әрекеттеріңіздің алгоритмі ұандай болуы керек» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Өз Отанына, туған жеріне деген сүйіспеншілігін арттыра отырып, елжандылыққа, ұлтын сүюге, еліміздің рәміздерін қастерлеуге тәрбиелеу |
|
|
Қауіпсіздік сабақтың мақсаты |
кибербуллингінің түрлерімен таныстыру және оларға дұрыс жауап беру. |
|
|
Құндылықтар |
бірлік және ынтымақ айы |
|
|
Апта дәйек сөзі |
Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
нақыл сөзбен жазылған плакаттар, жалауша, шарлар, жеке суреттер. |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Республика! Ерікті ел –
Қазақстан! «Ой ашар» кезеңі: Тәуелсіздік дегеніміз не?
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
|
Компьютер |
|
Сабақ басы (13 мин) |
Т – Тәуелсіз елде тұрағым, Тәуелсіздік жыр әнім Ә – Әспеттеп салт пен әдетті, боламыз бала әдепті У – Уәдеге берікболамыз, досқа серік боламыз Е – Елім деп мен жар салам, еліммен мақтанам Л – Лайым болсын ел аман, несібесі мол заман. С – Сенімін елдің ақтаймыз, жақсы істер жасаймыз. І – Ізгілік нұрын шашатын, жасасын Қазақстаным! З – Зейінге бәрін тоқимыз, сабақты «5»-ке оқимыз Д - Даламыздай кең пейілді, мақтан тұтам елімді І - Ізетті бала боламыз, үлкеннің тілін аламыз. К - Келешекке нық басқан, біз бақытты балдырған! Қандай сөз шықты балалар? |
Оқушыларға «Тәуелсіздік»жетістіктері туралы бейнематериал көрсетіледі -Тәуелсіздік |
бейнежазба |
|
Ортасы (20 мин) |
«Поэзия минуты» 1.
Егемендік – иесімін
деген сөз, 2.
«Тәуелсіздік» - ел болғанның белгісі, 3.Армандарды жақындатып тым алыс, |
-Оқушылар тақпақтарын айтады |
жалаушалар |
|
Қауіпсіздік сабағы (10мин) |
Кіріспе (2 минутқа дейін) - Кибербуллингінің не екенін талқылау. Негізгі бөлім (6 минутқа дейін) Кибербуллингінің әр түрінің мысалдары мен түсіндірмелері бар презентацияны көрсету: Қорқыту: әлеуметтік медиа, электрондық пошта немесе басқа онлайн платформалар арқылы қорлайтын хабарламалар, қауіптер немесе жағымсыз пікірлер жіберу. Жалған ақпаратты тарату: адамның беделіне нұқсан келтіру, жала жабуды немесе жалған ақпаратты тарату. Оқшаулау және елемеу: адамды онлайн топтардан мақсатты түрде алып тастау. Теріс пікірлер мен фотосуреттер: адамның келісімінсіз қорлайтын пікірлерді немесе фотосуреттерді орналастыру. Кибербуллингінің ең көп таралған түрлері: бойкот, профильді бұзу, троллинг, киберсталкинг. Қорқытудың кез келген түрі жәбірленушіге зиян тигізуі мүмкін. Балаға қорлаудың осы түрлері туралы айтып беріңіз және ата-анасы оған көмектесуге әрқашан дайын екенін түсіндіріңіз |
Кибербуллинг жайлы оқушылар толық түсінеді |
https://youtu.be/T1uPlZeHCGE?si=jMirGbK0tkmRDnhw https://youtu.be/X_Zqhc3u_sQ?si=P6BPkEt-swfEaL5N |
|
Соңы |
Еліміздің тәуелсіздігін аңсаған, ақ найзаның ұшымен елді жаудан қорғаған батыр аталарымыз бен желтоқсан оқиғасының құрбандарына айналған қыршын кеткен жастарды құрметтеп, осы отырғандардан 1 минут үнсіз орындарынан тұру сұралады. |
Ән: «Желтоқсан желі» |
Музыка қосылады |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Тәуелсіздік – теңдесі жоқ байлығым»
«Тәуелсіздік – теңдесі жоқ байлығым»
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Тәуелсіздік – теңдесі жоқ байлығым» |
|
|
Күні: 09.12.2024ж. |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Тәуелсіздік – теңдесі жоқ байлығым» «Кибербуллингтің түрлері. Әр адамның қауіпсіздігі неде және сіздің әрекеттеріңіздің алгоритмі ұандай болуы керек» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Өз Отанына, туған жеріне деген сүйіспеншілігін арттыра отырып, елжандылыққа, ұлтын сүюге, еліміздің рәміздерін қастерлеуге тәрбиелеу |
|
|
Қауіпсіздік сабақтың мақсаты |
кибербуллингінің түрлерімен таныстыру және оларға дұрыс жауап беру. |
|
|
Құндылықтар |
бірлік және ынтымақ айы |
|
|
Апта дәйек сөзі |
Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
нақыл сөзбен жазылған плакаттар, жалауша, шарлар, жеке суреттер. |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Республика! Ерікті ел –
Қазақстан! «Ой ашар» кезеңі: Тәуелсіздік дегеніміз не?
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
|
Компьютер |
|
Сабақ басы (13 мин) |
Т – Тәуелсіз елде тұрағым, Тәуелсіздік жыр әнім Ә – Әспеттеп салт пен әдетті, боламыз бала әдепті У – Уәдеге берікболамыз, досқа серік боламыз Е – Елім деп мен жар салам, еліммен мақтанам Л – Лайым болсын ел аман, несібесі мол заман. С – Сенімін елдің ақтаймыз, жақсы істер жасаймыз. І – Ізгілік нұрын шашатын, жасасын Қазақстаным! З – Зейінге бәрін тоқимыз, сабақты «5»-ке оқимыз Д - Даламыздай кең пейілді, мақтан тұтам елімді І - Ізетті бала боламыз, үлкеннің тілін аламыз. К - Келешекке нық басқан, біз бақытты балдырған! Қандай сөз шықты балалар? |
Оқушыларға «Тәуелсіздік»жетістіктері туралы бейнематериал көрсетіледі -Тәуелсіздік |
бейнежазба |
|
Ортасы (20 мин) |
«Поэзия минуты» 1.
Егемендік – иесімін
деген сөз, 2.
«Тәуелсіздік» - ел болғанның белгісі, 3.Армандарды жақындатып тым алыс, |
-Оқушылар тақпақтарын айтады |
жалаушалар |
|
Қауіпсіздік сабағы (10мин) |
Кіріспе (2 минутқа дейін) - Кибербуллингінің не екенін талқылау. Негізгі бөлім (6 минутқа дейін) Кибербуллингінің әр түрінің мысалдары мен түсіндірмелері бар презентацияны көрсету: Қорқыту: әлеуметтік медиа, электрондық пошта немесе басқа онлайн платформалар арқылы қорлайтын хабарламалар, қауіптер немесе жағымсыз пікірлер жіберу. Жалған ақпаратты тарату: адамның беделіне нұқсан келтіру, жала жабуды немесе жалған ақпаратты тарату. Оқшаулау және елемеу: адамды онлайн топтардан мақсатты түрде алып тастау. Теріс пікірлер мен фотосуреттер: адамның келісімінсіз қорлайтын пікірлерді немесе фотосуреттерді орналастыру. Кибербуллингінің ең көп таралған түрлері: бойкот, профильді бұзу, троллинг, киберсталкинг. Қорқытудың кез келген түрі жәбірленушіге зиян тигізуі мүмкін. Балаға қорлаудың осы түрлері туралы айтып беріңіз және ата-анасы оған көмектесуге әрқашан дайын екенін түсіндіріңіз |
Кибербуллинг жайлы оқушылар толық түсінеді |
https://youtu.be/T1uPlZeHCGE?si=jMirGbK0tkmRDnhw https://youtu.be/X_Zqhc3u_sQ?si=P6BPkEt-swfEaL5N |
|
Соңы |
Еліміздің тәуелсіздігін аңсаған, ақ найзаның ұшымен елді жаудан қорғаған батыр аталарымыз бен желтоқсан оқиғасының құрбандарына айналған қыршын кеткен жастарды құрметтеп, осы отырғандардан 1 минут үнсіз орындарынан тұру сұралады. |
Ән: «Желтоқсан желі» |
Музыка қосылады |
шағым қалдыра аласыз














