|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Менің Отаным-Қазақстан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№10 сабақ. Тәуелсіздік күні |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3 Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын, сезімін білдіреді, шығармаларды тадауға қатысады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Ана тілің арың бұл, Ұятың боп тұр бетте. Өзге тілдің бәрін біл, Өз тіліңді құрметте. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы: Зерттеу жұмысы Қазба байлықтар деген не? Олар туралы не айта аласың? Тақырыпты ашу «Топтастыру» әдісі 1-тапсырма ҚР мемлекеттік мерекелерінің маңызын айта аласың ба? Тәуелсіздік деген не? 1 қаңтар –Жаңа жыл мерекесі 22 наурыз- мұсылман халықтарының жаңа жылы т.с.с. Мерекелер атауын топтастырыңдар Жаңа тақырып 2-тапсырма. ФС тапсырмасы Қ.Сариннің «Тәуелсіздік» атты өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнын айту. Сұрақ: Ақын неге тәуелсіздікті өте қымбатқа бағалады? Жауап: Өйткені тәуелсіздік бабалар қанымен, аналар зарымен келген еркіндік. ЕБҚ Тәуелсіздік туралы өзің білетін деректерді ата. Тәуелсіздік туралы сурет сал. ЕҚБ Оқулықтың 37-бетіндегі 4 –ші тапсырманы орында. Ақынның ойын жалғастырып көр. 3-тапсырма Б.Тобаяқовтың «Тәуелсіздік әні» өлеңін оқып,мазмұнымен жұмыс жасау. Аллитерация туралы түсінік қалыптастыру Қорытындылау «Сәйкестендіру» әдісі Жауап: Баға жетпес бостандық, аңсаған тәуелсіздік, ызғарлы желтоқсан, армандаған азаттық,шуақты еркіндік. Үй тапсырмасы «Көк тудың желбірегені» әнін хормен айтуға дайындалып келу. Авторлары: сөзі А. Ахметбек Әні: Е. Зейілхан Бүгінгі өтілген екі өлеңді салыстыру Венн диаграммасы Қ.Сарин Б.Тобаяқов
Ерекше теңеу сөздерін теріп жазу Ұқсастығы: Еліміздің тәуелсіздігі туралы
|
Өлеңді хормен оқиды Пайдалы қазбалар туралы айтады Топтастыру жасайды Мәліметтер мен танысу,өзі білетін мәліметтерді айтады Тәуелсіздік туралы сурет салып, өз деректерімен бөліседі Ақынның ойын жалғастырып, өлең құрайды Жаңа ұғыммен танысады АЛЛИТЕРА ЦИЯ Сәйкестен діру жасайды Әнді жаттап келеді Венн диаграмма сын толтырады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Қазба байлықтарды атайды-1б Оның пайдасы туралы біледі-1б Дескриптор: Мерекелер туралы мағлұматтар айта алды-1б Өз ойын дұрыс жеткізе білді.-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқыды-1б Тәуелсіздік туралы айта алды-1б Деректерді пайдалана алды-1б Дескриптор: Тәуелсіздік туралы деректер айтты-1б Сурет салып, Тәуелсіздік туралы әңгімеледі-1б Дескриптор: Берілген өлең мазмұнын түсінеді-1б Ақын ойын жалғастыра алды-1б Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқыды, мазмұнын түсінді-1б Ерекше мәнермен оқу жолдары туралы түсінігі бар-1б Дескриптор: Тәуелсіздік туралы білімі бар-1б Сөздерді мағынасына қарай сейкестендірді-1б Дескриптор: Берілген әнді жаттаған-1б Ән сөздерін түсінеді-1б Дескриптор: Екі өлеңді салыстырды-1б Екі өлеңнің ерекшеігі мен ұқсастығын жазды-1б
«Ойлаудың алты қалпағы» әдісі |
суреттер Суреттер
оқулық Топтастыру парағы
Оқулық Тәуелсіздік туралы деректер жиынтығы Оқушы жұмысы оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Аудиожазба Венн диаграмма сы Кері байланысқа қажетті парақшалар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Тәуелсіздік күні"
"Тәуелсіздік күні"
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Менің Отаным-Қазақстан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№10 сабақ. Тәуелсіздік күні |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3 Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын, сезімін білдіреді, шығармаларды тадауға қатысады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Ана тілің арың бұл, Ұятың боп тұр бетте. Өзге тілдің бәрін біл, Өз тіліңді құрметте. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы: Зерттеу жұмысы Қазба байлықтар деген не? Олар туралы не айта аласың? Тақырыпты ашу «Топтастыру» әдісі 1-тапсырма ҚР мемлекеттік мерекелерінің маңызын айта аласың ба? Тәуелсіздік деген не? 1 қаңтар –Жаңа жыл мерекесі 22 наурыз- мұсылман халықтарының жаңа жылы т.с.с. Мерекелер атауын топтастырыңдар Жаңа тақырып 2-тапсырма. ФС тапсырмасы Қ.Сариннің «Тәуелсіздік» атты өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнын айту. Сұрақ: Ақын неге тәуелсіздікті өте қымбатқа бағалады? Жауап: Өйткені тәуелсіздік бабалар қанымен, аналар зарымен келген еркіндік. ЕБҚ Тәуелсіздік туралы өзің білетін деректерді ата. Тәуелсіздік туралы сурет сал. ЕҚБ Оқулықтың 37-бетіндегі 4 –ші тапсырманы орында. Ақынның ойын жалғастырып көр. 3-тапсырма Б.Тобаяқовтың «Тәуелсіздік әні» өлеңін оқып,мазмұнымен жұмыс жасау. Аллитерация туралы түсінік қалыптастыру Қорытындылау «Сәйкестендіру» әдісі Жауап: Баға жетпес бостандық, аңсаған тәуелсіздік, ызғарлы желтоқсан, армандаған азаттық,шуақты еркіндік. Үй тапсырмасы «Көк тудың желбірегені» әнін хормен айтуға дайындалып келу. Авторлары: сөзі А. Ахметбек Әні: Е. Зейілхан Бүгінгі өтілген екі өлеңді салыстыру Венн диаграммасы Қ.Сарин Б.Тобаяқов
Ерекше теңеу сөздерін теріп жазу Ұқсастығы: Еліміздің тәуелсіздігі туралы
|
Өлеңді хормен оқиды Пайдалы қазбалар туралы айтады Топтастыру жасайды Мәліметтер мен танысу,өзі білетін мәліметтерді айтады Тәуелсіздік туралы сурет салып, өз деректерімен бөліседі Ақынның ойын жалғастырып, өлең құрайды Жаңа ұғыммен танысады АЛЛИТЕРА ЦИЯ Сәйкестен діру жасайды Әнді жаттап келеді Венн диаграмма сын толтырады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Қазба байлықтарды атайды-1б Оның пайдасы туралы біледі-1б Дескриптор: Мерекелер туралы мағлұматтар айта алды-1б Өз ойын дұрыс жеткізе білді.-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқыды-1б Тәуелсіздік туралы айта алды-1б Деректерді пайдалана алды-1б Дескриптор: Тәуелсіздік туралы деректер айтты-1б Сурет салып, Тәуелсіздік туралы әңгімеледі-1б Дескриптор: Берілген өлең мазмұнын түсінеді-1б Ақын ойын жалғастыра алды-1б Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқыды, мазмұнын түсінді-1б Ерекше мәнермен оқу жолдары туралы түсінігі бар-1б Дескриптор: Тәуелсіздік туралы білімі бар-1б Сөздерді мағынасына қарай сейкестендірді-1б Дескриптор: Берілген әнді жаттаған-1б Ән сөздерін түсінеді-1б Дескриптор: Екі өлеңді салыстырды-1б Екі өлеңнің ерекшеігі мен ұқсастығын жазды-1б
«Ойлаудың алты қалпағы» әдісі |
суреттер Суреттер
оқулық Топтастыру парағы
Оқулық Тәуелсіздік туралы деректер жиынтығы Оқушы жұмысы оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Аудиожазба Венн диаграмма сы Кері байланысқа қажетті парақшалар |
||
шағым қалдыра аласыз

















