Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен
5-сыныпқа арналған
қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: |
||||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы : Тәуелсіздік нышандары |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1 тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау 5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау |
||||||
|
Сабақ мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Токаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІ,ІҮ отырыстарын-да берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжай алады. Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді және нақты ақпаратты анықтай алады. Құндылық: «Заң және тәртіп» * Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақ |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Амандасу, оқушыларды түгендеу. * Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілеу, мадақтау сөздерін айту. Мақсаты: бір-бірін сыйлауға, мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. * «Миға шабуыл». Қызығушылықты ояту (оқушылардың қызығушылықтарын оятатын сұрақтар) *Тақырыпты болжау (тәуелсіздік,көк ту, елтаңба, мемлекеттік гимн) * Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен танысу. * Үй жұмысын пысықтау, бекіту * Қ.Б. Мектепте, сыныпта, сабақ барысында тәртіп ережелерін сақтау және әрқашан әділ болу қажеттілігін түсіну |
Қалыптастырушы бағалау (жұлдыздар, «Бес саусақ» әдісі) |
Бағалау карточка-лары |
||||
|
Сабақтың ортасы 5мин 5 мин 10 мин 15 мин |
І. Суретпен жұмысы. Сөздік жұмысы ІІ. Артық болмас білгенің! Мемлекеттік рәміздер жайлы ақпаратты көшіріп жазу ІІ.Тыңдалым. Айтылым. - Мәтінді мұқият тыңдау; - Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыру; - Сұрақтарға жауап беру; - Негізгі ақпаратты анықтау. Құндылық: «Заң және тәртіп» (мемлекеттік рәміздерді қорғау, құрметпен қарау жайлы қысқаша түсінік беріледі). ІІІ. Тыңдалым. Оқылым. Жазылым Тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беру. |
Тыңдалым,айтылым.Сөздерді дұрыс айтуға дағдыланады. Қазақ тіліне тән дыбыстардың айтылуына көңіл бөледі. Мемлекеттік рәміздер, олардың авторлары жайлы ақпаратты көшіріп жазады. - Мәтінді түсініп оқиды; - Мәтінді тыңдайды; - Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады, жауап береді; -Негізгі ақпараттарды анықтайды.
|
ҚБ Қошеметтеу сөздері Дескриптор: - Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады; -Сұрақтарға жауап бере алады; -Негізгі ақпараттарды ұсына алады. Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: -Сұрақтарға жауап беруде ақпараттарды орынды қолданады;
Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Р.№1. Сөздік Р. №2 Мемл. рәмізер жайлы ақпарат Р.№3 Мәтін (Оқулық 27-бет) |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту. Тақырып бойынша бекіту сұрақтарына жауап береді. Түйінді ой: «Мемлекеттік рәміздер – тәуелсіздік нышаны» Рефлексия . «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ - Өзімді қалай сезіндім? Балан үйрек - Басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек - Бүгінгі көңіл-күйім қандай болды? Шылдыр шүмек - Бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек - Бүгін не үйрендім? Кері байланыс. Мұғалімнің кері байланысы. Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Үй тапсырмасын беру. 7-тапсырма (28-бет). Сөздердің синонимін тауып, сөйлемдер құрау |
||||||
Сөздік
Тәуелсіздік нышаны - символ независимости
бейнеленген – изображены
қанатты тұлпар – крылатый конь
қыран – орел
уық - уык
жол сілтеу – руководствовать
келешек – будущее
құрмет – уважение
ұлықтау рәсімі - церемония инаугурации
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәуелсіздік нышандары
Тәуелсіздік нышандары
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен
5-сыныпқа арналған
қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: |
||||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы : Тәуелсіздік нышандары |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1 тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау 5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау |
||||||
|
Сабақ мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Токаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІ,ІҮ отырыстарын-да берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжай алады. Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді және нақты ақпаратты анықтай алады. Құндылық: «Заң және тәртіп» * Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақ |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Амандасу, оқушыларды түгендеу. * Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілеу, мадақтау сөздерін айту. Мақсаты: бір-бірін сыйлауға, мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. * «Миға шабуыл». Қызығушылықты ояту (оқушылардың қызығушылықтарын оятатын сұрақтар) *Тақырыпты болжау (тәуелсіздік,көк ту, елтаңба, мемлекеттік гимн) * Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен танысу. * Үй жұмысын пысықтау, бекіту * Қ.Б. Мектепте, сыныпта, сабақ барысында тәртіп ережелерін сақтау және әрқашан әділ болу қажеттілігін түсіну |
Қалыптастырушы бағалау (жұлдыздар, «Бес саусақ» әдісі) |
Бағалау карточка-лары |
||||
|
Сабақтың ортасы 5мин 5 мин 10 мин 15 мин |
І. Суретпен жұмысы. Сөздік жұмысы ІІ. Артық болмас білгенің! Мемлекеттік рәміздер жайлы ақпаратты көшіріп жазу ІІ.Тыңдалым. Айтылым. - Мәтінді мұқият тыңдау; - Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыру; - Сұрақтарға жауап беру; - Негізгі ақпаратты анықтау. Құндылық: «Заң және тәртіп» (мемлекеттік рәміздерді қорғау, құрметпен қарау жайлы қысқаша түсінік беріледі). ІІІ. Тыңдалым. Оқылым. Жазылым Тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беру. |
Тыңдалым,айтылым.Сөздерді дұрыс айтуға дағдыланады. Қазақ тіліне тән дыбыстардың айтылуына көңіл бөледі. Мемлекеттік рәміздер, олардың авторлары жайлы ақпаратты көшіріп жазады. - Мәтінді түсініп оқиды; - Мәтінді тыңдайды; - Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады, жауап береді; -Негізгі ақпараттарды анықтайды.
|
ҚБ Қошеметтеу сөздері Дескриптор: - Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады; -Сұрақтарға жауап бере алады; -Негізгі ақпараттарды ұсына алады. Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: -Сұрақтарға жауап беруде ақпараттарды орынды қолданады;
Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Р.№1. Сөздік Р. №2 Мемл. рәмізер жайлы ақпарат Р.№3 Мәтін (Оқулық 27-бет) |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту. Тақырып бойынша бекіту сұрақтарына жауап береді. Түйінді ой: «Мемлекеттік рәміздер – тәуелсіздік нышаны» Рефлексия . «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ - Өзімді қалай сезіндім? Балан үйрек - Басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек - Бүгінгі көңіл-күйім қандай болды? Шылдыр шүмек - Бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек - Бүгін не үйрендім? Кері байланыс. Мұғалімнің кері байланысы. Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Үй тапсырмасын беру. 7-тапсырма (28-бет). Сөздердің синонимін тауып, сөйлемдер құрау |
||||||
Сөздік
Тәуелсіздік нышаны - символ независимости
бейнеленген – изображены
қанатты тұлпар – крылатый конь
қыран – орел
уық - уык
жол сілтеу – руководствовать
келешек – будущее
құрмет – уважение
ұлықтау рәсімі - церемония инаугурации
шағым қалдыра аласыз













